جمعه 22 اکتبر 10 | 01:27

دعوت به همراهی با کاروان آسیایی نجات غزه

جنبش عدالتخواه دانشجویی با اعلام حمایت کامل از «اتحادیه مردمی امت واحده» برای برگزاری هرچه برازنده تر این حرکت و جمع آوری هرچه بیشتر کمک های دانشجویی و مردمی به این حرکت میپیوندد


چند ماه از حمله‌ی وحشیانه رژیم صهیونیستی به کاروان دریایی آزادی می‌گذرد. جنایت ددمنشانه‌ای که اجماعی عظیم علیه رژیم صهیونیستی و پرونده سیاه شرارت‌های این غده‌ی سرطانی فراهم آورد.

فرستادن کشتی فرصت بسیار مناسبی بود و میباشد که ظرفیت شکستن واقعی حصر غزه را دارد. امیدواریم که در سطح جهانی، این حرکت با کشتی‌های دیگری بازتولید شود، تا شاید مقدمه‌ای باشد برای محاکمه‌ی جنایتکاران صهیونیستی و حامیان اروپایی و آمریکایی‌شان. استمرار و گسترش این اعتراض جهانی در سایر عرصه ها علیه جنایت فاشیستی رژیم اسرائیل می‌تواند بشریت را از شر شقی‌ترین جنایتکاران تاریخ برهاند.

در کنار فعالیت‌های مسلمانان و آزادگان جهان برای ادامه‌ی این حرکت متاسفانه شاهد بودیم که در ایران پس از چند روز با گذر از جو احساسی اولیه، این ماجرا به حاشیه رانده شد. و آن حجم از درخواست‌ها و اراده‌ها جهت‌دهی نشده فراموش شد و این ظرفیت نیز بی استفاده باقی ماند.

روز سه شنبه ۱۳ مهر ۸۹ کنفرانس خبری اعلام موجودیت کاروان آسیایی همبستگی با مردم غزه، به طور همزمان در هند و ترکیه برگزار شد. فردای آن ۱۴ مهر ۸۹ نیز کنفرانس خبری در تهران برگزار شد تا ایران به عنوان یکی از مسیرهای حرکت این کاروان، با صورت رسمی اعلام پیوستن به این جریان بکند. این برنامه که توسط یک تشکل مردمی فعال در حوزه‌ی جهان اسلام برگزار گردید، نمایش‌گر آن است که این دوستان از مدت‌ها پیش در حال برنامه‌ریزی‌های این برنامه بوده و ماجرای تکرار کار نمادین کاروان نجات غزه به فراموشی سپرده نشده است.

سلیم غفوری نماینده اتحادیه بین المللی امت واحده در این برنامه با اعلام همراهی ایران با جریان کاروان آسیایی شکست حصر غزه درباره جزئیات حرکت این کاروان اظهار داشت: «پس از برقراری ارتباط از سوی فعالین هندی با این اتحادیه و بیان موضوع سازماندهی این کاروان، این اتحادیه حمایت خود را از این حرکت اعلام نموده و تمام تلاش خود را برای مشارکت در آن بکار خواهد گرفت. پس از برگزاری چندین جلسه هماهنگی با نمایندگانی از کشورهای مختلف آسیایی که آخرین آن در دهلی‌نو برگزار شد، نهایتا مسیر و زمان کاروان و شیوه اجرای آن به قطعیت رسید. تصمیم گرفته شده است تا نمایندگان کشورهای جنوب شرق آسیا مانند کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، نیوزلند، نپال، بنگلادش، مالزی، اندونزی و سریلانکا در هند تجمع نموده و روز ۲ دسامبر حرکت زمینی خود را از دهلی نو آغاز کنند و از کشورهای پاکستان، ایران و ترکیه عبور خواهند کرد و طی مسیر اقدام به جمع آوری کمک‌های مردمی برای خرید کشتی کاوران آسیایی و مایحتاج مردم غزه خواهند کرد. وی در ادامه اظهار داشت: همچنین نمایندگان کشورهای عربی نیز در ترکیه به این کاروان خواهند پیوست. نهایتا این جریان تصمیم دارد تا در سال روز حمله اسرائیل به نوار غزه یعنی ۲۷ دسامبر خود را به این منطقه برساند»

جنبش عدالتخواه دانشجویی با اعلام حمایت کامل از «اتحادیه مردمی امت واحده» برای برگزاری هرچه برازنده تر این حرکت و جمع آوری هرچه بیشتر کمک های دانشجویی و مردمی به این حرکت میپیوندد.

همچنین جنبش عدالتخواه دانشجویی از تمامی ائمه جمعه، علما و روحانیون، رسانه‌ها، فعالین فرهنگی و سیاسی و جریان‌های دانشجویی و مردمی، می خواهد تا با توجه شایسته به این حرکت فرخنده قدمی –هر چند کوچک- برای نجات برادران و خواهران مظلوم و سربلندمان در فلسطین و نجات بشریت از قسی‌ترین جنایتکاران تاریخ بشر، از هیچ اقدامی فروگذار نکرده و تمام تلاش خود را برای یاری و حرکت بهتر این کاروان فراهم نمایند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.