یکشنبه 13 آوریل 14 | 17:28
هر ۴ روز یک رئیس دانشگاه برکنار شد

تغییر هفت رئیس دانشگاه در ۲۴ روز

عزل و نصب‌های وزیر علوم که در سال ۹۲، یکی از ماندگارترین رکوردهای تاریخ آموزش عالی کشور را برجا گذاشت در سال ۹۳ نیز ادامه دارد به طوریکه در سال جدید تقریبا هر ۴ روز یک رئیس دانشگاه جا به جا شده است.


خبرگزاری فارس: تغییر هفت رئیس دانشگاه در ۲۴ روز/ هر ۴ روز یک رئیس دانشگاه برکنار شدعزل و نصب‌های وزیر علوم در سال 92، یکی از ماندگارترین رکوردهای تاریخ آموزش عالی کشور را برجا گذاشت به طوری‌که 30 رئیس دانشگاه در سال گذشته از کار برکنار شدند و این روند در سال جدید نیز ادامه دارد.

در حالیکه هنوز در ماه نخست سال 93 هستیم، وزیر علوم در مدت 24 روز 7 رئیس دانشگاه را تغییر داده است. یعنی هر 4 روز  تقریبا  یک رئیس دانشگاه جا به جا شده است.

در زمانی که جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم بود روسای دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، علامه طباطبایی و یاسوج را تغییر داد و فرجی دانا نیز پس از رای اعتماد از مجلس و جلوس بر کرسی عالی وزارت علوم روند جا به جایی‌ها در این وزارتخانه را ادامه داد به طوریکه در سال گذشته، 30 رئیس دانشگاه برکنار شدند و امسال نیز این روند ادامه یافته است.

از ابتدای امسال روسای دانشگاه‌های رازی، فسا، مازندران، ایلام، بناب، بزرگمهر قائنات و محقق اردبیلی جا به جا شدند.

این در حالی است که رئیس دانشگاه محقق اردبیلی عصر دیروز تنها با یک فکس از سوی وزارت علوم از کار برکنار شده است.

در روزهای پایانی سال گذشته، فرجی دانا وزیر علوم در اظهار نظری اعلام کرد، روسای دانشگاه‌ها تا پایان مدت حکمشان جا به جا نمی‌شوند، با روند کنونی شاید به زودی خبر تغییر روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور را نیز بشنویم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: