جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۳ | ۲۱:۳۹

جزئیات دیدار آیت‌الله سیستانی و مقتدا صدر

شیخ “صلاح العبیدی” سخنگوی جریان صدر جزئیاتی از دیدار امروز مقتدا صدر با آیت‌الله سیستانی مرجع عالی‌قدر عراق را اعلام کرد.


شیخ “صلاح العبیدی” سخنگوی جریان صدر جزئیاتی از دیدار امروز مقتدا صدر با آیت‌الله سیستانی مرجع عالی‌قدر عراق را اعلام کرد.

شیخ “صلاح العبیدی” سخنگوی جریان صدر اظهار داشت: آیت‌الله سیستانی مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق از هیچ کاندیدا و جناح خاصی حمایت نخواهد کرد.

وی افزود: امروز دیداری که آقای سید مقتدا صدر در نجف اشرف با آیت‌الله سیستانی انجام دادند، مرجع شیعیان عراق بار دیگر تأکید کردند که از هیچ کاندیدای خاصی حمایت نخواهند کرد و تنها خواسته وی برگزاری انتخاباتی آزاد و شفاف است تا مردم بتوانند کاندیداهای مورد اعتماد خود را انتخاب کنند.

سخنگوی جریان صدر درباره تشکیل حکومت آینده عراق و در پاسخ به این سؤال که جریان صدر با کدام‌یک از فراکسیون‌های پارلمانی ائتلاف تشکیل خواهد داد، گفت: ما منتظر برگزاری انتخابات و اعلام نتایج هستیم، هنوز برای تشکیل ائتلاف‌ پارلمانی زود است اما در هر صورت جریان صدر با مشارکت ائتلاف مواطن و دوستان کُرد و برادران اهل‌تسنن، دولت آینده را تشکیل خواهد کرد.

العبیدی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت امنیت استان الانبار از دولت آقای المالکی خواست تا زمان برگزاری انتخابات امنیت لازم این استان را تأمین کند تا مردم بتوانند آزادانه و بدون ترس کاندیداهای مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

وی همچنین تعویق انتخابات به‌دلیل اوضاع استان‌های اهل‌تسنن عراق را دور از ذهن  خواند و گفت: شایعاتی مبنی بر تعویق انتخابات شنیده می‌شود اما جریان صدر به هیچ عنوان تأخیر حتی یک‌روزه انتخابات را قبول نخواهد کرد، دولت و دستگاه‌های امنیتی مسئول تأمین امنیت تحت هر شرایطی هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: