دوشنبه 14 آوریل 14 | 09:49

دیدار منتقدان دولت سوریه با «کاروان صلح»

قطر و عربستان حتی اگر عرب و مسلمان هم باشند، طرفدار صهیونیست‌ها هستند و خیر سوریه را نمی‌خواهند. ما اجازه نخواهیم داد آن ها در امور سوریه دخالت کنند.


به گزارش تریبون مستضعفین رؤسای قبایل و سران معارضانی که سلاح به دست نگرفته‌اند، با کاروان زائران صلح سوریه دیدار کردند. این دیدار در هتل محل اقامت اعضای کاروان صورت گرفت.

در این دیدار برخی از معارضان به‌شکلی کوتاه نظراتشان را بیان کردند. همچنین برخی از اعضای کاروان نیز به ارائۀ نظرات خود دربارۀ سوریه و راه‌حل‌های پیشنهادی و سؤالات خود را مطرح کردند.

 رضا امیرخانی ـ کاروان صلح سوریه

یکی از منتقدان دولت سوریه که به «معارضان» (غیر مسلح) خوانده می‌شوند،‌گفت: «توطئۀ خارجی، تروریسم و تکفیری‌ها؛ اینها باعث شده با هم متحد باشیم و در برابر جنگی که از طرف دولت‌های مختلف بر سوریه تحمیل شده و هدفش در این مقطع سقوط بشار اسد است، بایستیم.»

یکی از اعضای کاروان صلح، از معارضان پرسید:‌ «در انتخابات آیندۀ ریاست‌جمهوری چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا نتیجۀ انتخابات باعث کم‌شدن خشونت‌ها می‌شود یا بیشترشدن آن؟

یکی از معارضان در پاسخ به این سؤال گفت: «برای انتخابات تأثیرگذار نیاز به روحیۀ دموکراتیک داریم و چون از چنین چیزی برخوردار نیستیم، به خشونت متوسل می‌شویم.»

یکی دیگر از معارضان دربارۀ خطراتی که سوریه را تهدید می‌کند گفت: «تروریست‌ها به همۀ ما آسیب می‌زنند. یعنی ما هم که به دولت انتقاد داریم، هدف حملات تروریستی و و جنایت‌های آن‌ها هستیم. باید با این تروریست ها خیلی دقیق برخورد کرد. آن‌هایی که در این حملات آسیب می‌بینند و دزدیده می‌شوند، بچه‌های ما هستند.»

او ادامه داد: «قطر و عربستان حتی اگر عرب و مسلمان هم باشند، طرفدار صهیونیست‌ها هستند و خیر سوریه را نمی‌خواهند. ما اجازه نخواهیم داد آن ها در امور سوریه دخالت کنند.»

0011

معارض دیگری دربارۀ خطر حملۀ نظامی به سوریه گفت: «هر شخص سوری که خواستار حملۀ نظامی به سوریه باشد، سوری نیست. چون در صورت چنین حمله‌ای، نظام نیست که ضربه می‌خورد، بلکه مردم آسیب می‌بینند.»

پس از اتمام رسمی جلسه، اعضای کاروان صلح و منتقدان دولت سوریه به‌صورت غیررسمی و فردی به گفت‌وگو پرداختند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: