چهارشنبه 05 ژانویه 11 | 12:00

دیدن هر فیلمی را به خانواده‌ام توصیه نمی‌کنم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این برنامه گفت: بعضی فیلم ها هنوز به استاندارد های ما نرسیده اند ولی همه تلاش مان را می کنیم تا هرچه جلوتر می رویم فیلم هایی بسازیم که بتوانیم دیدن آن را به دیگران هم توصیه کنیم.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه متن.حاشیه گفت: توصیه نمی کنم هر فیلمی که در سینما اکران می شود را خانواده ام ببینند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این برنامه گفت: بعضی فیلم ها هنوز به استاندارد های ما نرسیده اند ولی همه تلاش مان را می کنیم تا هرچه جلوتر می رویم فیلم هایی بسازیم که بتوانیم دیدن آن را به دیگران هم توصیه کنیم.

وی افزود : در جشنواره امسال فیلم های قابل پیشنهاد برای دیدن، بیش از سال گذشته است و این روند مطلوبی است که روز به روز بهتر خواهد شد و چون در رابطه با یک سری سوژه ها اعلام حمایت کردیم، باید از این ابزار در جهت مناسب استفاده کنیم تا بتوانیم با ارایه پیام های درست به مقابله با ایران هراسی و اسلام هراسی در فیلم ها و بازی های رایانه ای غربی بپردازیم.

حسینی در رابطه با مساله پوشش و حجاب فیلم ها در شبکه نمایش خانگی اظهار داشت: اینکه در بخش شبکه نمایش خانگی ضعف هایی وجود دارد را نمی توان انکار کرد اما همه تلاش می کنیم به سمتی رویم که اشکالات به حداقل کاهش یابد و تولیدات مطابق با فرهنگ بومی و اسلامی خودمان ارایه شود. ما به همه بخش ها تاکید کرده ایم مروج بدحجابی نباشند و بعد هم باید مشوق این نکته باشیم که در قالب نوشتن کتاب های مختلف، نمایشگاه ها و…ارزش حجاب به همه نشان داده شود.

وی افزود: خط قرمز هایی هست که هرگز اجازه نمی دهیم از آن تخطی شود و فرهنگ غرب بدین وسیله ترویج شود، اما باید این نکته را هم در نظر داشت بعضی اختلاف نظرها به تفاوت سلیقه برمی گردد و این تشخیص مسایل فرهنگی را دشوار می کند، ولی به مواردی که صریحا با فرهنگ ما مغایر باشد اجازه پخش نمی دهیم و تلاش می کنیم تا با پرهیز از افراط و تفریط و کنار گذاشتن سلیقه ها طبق ضوابط عمل کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با چگونگی صدور مجوز ساخت و اکران توضیح داد: کارگردانان و تهیه کنندگان با ضوابط و قوانین آشنا هستند و باید رعایت کنند که هم مباحث اعتقادی و اخلاقی و هم منافع کشور مورد توجه قرار گیرد. بعضی فیلم ها مجوز ساخت دریافت می کنند ولی در طول ساخت فیلم در بعضی مراحل تولید تغییراتی رخ می دهد که طبیعتا هنگام صدور پروانه نمایش دچار مشکل می شوند.

حسینی اضافه کرد: مشکل دیگر، صدور پروانه نمایش و عدم اکران است که این به خاطر کمبود فضای نمایش فیلم و یا سالن های سینما است. ما امکان اکران حدود 40 تا 45 فیلم داریم در صورتی که در سال، حدود صد فیلم ساخته می شود و این مشکل زیرساختی باید با افزایش تعداد سالن ها حل شود.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ مسئولیت هایی دارد اما تصدی گری بر عهده بخش هاست.بخش خصوصی، دولتی و دستگاه های مختلف، همه در بهبود وضعیت فرهنگی کشور می کوشند اما باید یک هماهنگی و ساماندهی برقرار باشد.امیدواریم در شورای انقلاب فرهنگی، بحث موسسه فرهنگی هرچه زودتر به نتیجه برسد تا در اوایل سال آینده نهایی شود و با ابلاغ آن به دستگاه های مختلف گامی رو به جلو داشته باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.