سه‌شنبه 15 آوریل 14 | 12:49
اولین شماره روایت منتشر شد

روایتی از مناظره کچوییان و سیدجواد طباطبایی

در این شماره پرونده‌هایی درباره تخلفات رانندگی و ملیت ایرانی، متن مناظره‌ای در موضوع خاستگاه هویت ملی با حضور سیدجواد طباطبایی و حسین کچوییان آمده است.


نخستین شماره «روایت» از بخش‌های مختلفی چون روایت‌های امروز، میزگرد و روایت‌های اول شخص تشکیل شده است.

در بخش «روایت‌های امروز» توضیحاتی درباره مباحث محتوایی بحث از جمله مقالاتی با موضوعات رابطه ایران و آمریکا، مواجه با مرگ عزیزان، دیوارنویسی بر روی آثار باستانی ارائه شده است. به طور مثال مقاله رسول جعفریان درباره دیوارنویسی به دفاع از این پدیده پرداخته و بیان کرده که گاهی دیوارنویسی‌ها خودشان می‌توانند به مواد خام تاریخی تبدیل شوند.

در این شماره پرونده‌هایی درباره تخلفات رانندگی و ملیت ایرانی، متن مناظره‌ای در موضوع خاستگاه هویت ملی با حضور سیدجواد طباطبایی و حسین کچوییان آمده است.

 

مقالات یا مصاحبه‌هایی از محمدعلی موحد، سیدجواد طباطبایی، حسین کچوییان، محمدجواد کاشی، جعفر مدرس صادقی، سعید زیباکلام، رسول جعفریان، محمدرضا زائری، سروش صحت، سینا دادخواه، محسن حسام مظاهری و … در این شماره مشاهده می‌شود.

همچنین در بخش روایت‌های اول شخص هم روایت یک خواب به قلم جعفر مدرس صادقی، پشت صحنه نگارش یک زندگینامه به قلم حبیبه جعفریان و دو روایت تازه از روزهای پیروزی انقلاب اسلامی آمده است.

«روایت» ماهنامه تحلیلی با مخاطب فرهیخته و نخبگان و دانشجوان تلاش دارد به بررسی دوباره با نگاه متفاوت به پدیده‌های اطراف بپردازد.

شماره اول این نشریه با قیمت ۹۰ هزار ریال در مراکز فروش نشریات و روزنامه‌ها ارائه شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: