سه‌شنبه 15 آوریل 14 | 17:43

ادعای رشوه پادشاه عربستان به آقازاده اردوغان

پادشاه عربستان مالک زمین های بزرگی در ” سودا تپه ” در منطقه اسکودار استانبول است که 57 هزار و 470 متر مربع مساحت دارد. این زمین ها 30 سال پیش (1984) از سوی ملک عبدالله پادشاه کنونی عربستان خریداری شد و مجوز ساخت هتلی بزرگ در آنجا صادر شده است.


یکی از نمایندگان مخالف دولت در مجلس ترکیه از حزب جمهوریخواه خلق ترکیه (CHP) با ارایه نامه سوالی از  معاون نخست وزیر ترکیه خواست تا درباره اتهام واریز 100 میلیون دلار از سوی پادشاه عربستان به حساب بنیاد تحت اداره “بلال اردوغان” فرزند اردوغان، توضیح دهد.

” سزگین تانری کولو” معاون دبیر کل حزب جمهوریخواه خلق روز گذشته با ارسال نامه ای به ” بولنت آرینچ ” معاون اردوغان از او خواست تا درباره واریز 99 میلیون و 990 هزار و 990 دلار به حساب بنیاد جوانان و آموزش ترکیه (TURGEV) که ریاست آن را بلال اردوغان فرزند نخست وزیر ترکیه بر عهده دارد ، توضیح دهد.

این نماینده مخالف از معاون نخست وزیر ترکیه خواسته است تا درباره مجوز ساخت و سازهتلی که گفته می شود  دو ماه پس از واریز این پول در 26 آوریل 2012 به حساب بلال اردوغان، در زمین های ملک عبدالله در شهر استانبول صادر شده ، توضیح دهد.

پادشاه عربستان مالک زمین های بزرگی در ” سودا تپه ” در منطقه اسکودار استانبول است که  57 هزار و 470 متر مربع مساحت دارد. این زمین ها 30 سال پیش (1984) از سوی ملک عبدالله  پادشاه کنونی عربستان خریداری شد و مجوز ساخت هتلی بزرگ در آنجا صادر شده است.

از زمان افشای پرونده فساد مالی بزرگ در ترکیه ، احزاب مخالف دولت اردوغان کوشیده اند دولت او را با توجه به این پرونده تحت فشار گذارند، اما پیروری اخیر حزب حاکم عدالت و توسعه در انتخابات شوراها و شهرداری های ترکیه، تا حدودی از فشارهای سیاسی پرونده فساد مالی ترکیه کاسته است.

در این پرونده برخی فرزندان و منسوبان وزرای اردوغان به اتهام پولشویی و ارتشا بازداشت شدند اما کمتر از دو ماه بعد همه متهمان پرونده با قرارهای کفالت و وثیقه از زندان آزاد شدند.

نماینده مخالف در مجلس ترکیه در نامه ای که منتشر کرده از معاون نخست وزیر ترکیه خواسته تا توضیح دهد چگونه کمتر از دو ماه پس از ارسال کمک مالی 100 میلیون دلاری  از عربستان سعودی در 26  آوریل سال 2012 ، در 16 ژوئن همان سال (50 روز بعد) ، مجوز ساخت هتلی مجلل در زمین های متعلق به پادشاه عربستان در استانبول صادر شده است و آیا بین این دو موضوع ارتباطی بوده است یا نه ؟

بلال اردوغان پیشتر نیز در رابطه با فعالیت های بنیاد آموزش و جوانان تحت اتهامات مختلفی قرار گرفته است و حتی یک نوار صوتی منسوب  به  اردوغان  در شبکه یوتیوب گفت و گوی نخست وزیرترکیه با پسرش  درباره نحوه پاسخ دهی بلال به اتهامات مطرح شده در رابطه با فساد مالی است.

اردوغان  این نوار صوتی را جعلی و مونتاژ شده خوانده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: