سه‌شنبه 15 آوریل 14 | 19:05

واکنش فعالان مجازی به لمپن‌های امیرکبیر

بسیاری از حامیان دولت و اصلاح طلبان ترجیح دادند با سکوت کامل در قبال این ماجرا، نسبت به رفتارهای سخیف و عجیب و غریب همفکرانشان در دانشگاه امیرکبیر سخنی نگویند و در این میان تعداد معدودی نیز که نسبت به این مراسم واکنش نشان دادند، بدون هیچ اشاره ای به افتضاح لمپن ها، تنها به برخی شعارهای حامیان دولت اشاره کرده و این مساله را نشانه زنده بودن دانشگاه! دانستند، بدون آنکه توضیح دهند اگر هوچی گری به معنای زنده بودن دانشگاه هاست، پس اساسا هدف دانشجو و دانشگاه چیست؟


حضور دکتر سعید جلیلی در دانشگاه امیرکبیر و غوغاسالاری افراطیون و حامیان دولت برای برهم زدن سخنرانی وی، اگرچه به موفقیت نرسید و در نهایت اقلیت افراطی مجبور به ترک سالن شدند اما بازتاب رفتارهای وحشیانه این جریان، بازتاب های متعددی در شبکه های اجتماعی داشته است.

بسیاری از حامیان دولت و اصلاح طلبان ترجیح دادند با سکوت کامل در قبال این ماجرا، نسبت به رفتارهای سخیف و عجیب و غریب همفکرانشان در دانشگاه امیرکبیر سخنی نگویند و در این میان تعداد معدودی نیز که نسبت به این مراسم واکنش نشان دادند، بدون هیچ اشاره ای به افتضاح لمپن ها، تنها به برخی شعارهای حامیان دولت اشاره کرده و این مساله را نشانه زنده بودن دانشگاه! دانستند، بدون آنکه توضیح دهند اگر هوچی گری  به معنای زنده بودن دانشگاه هاست، پس اساسا هدف دانشجو و دانشگاه چیست؟

اما در در طرف مقابل بسیاری از کاربران فضای مجازی با تحلیل اتفاقات دانشگاه امیرکبیر و اشاره به رفتارهای شرم آور اقلیت افراطی، مطالبی را منتشر کردند که تعدادی از آنها را می خوانید:

 

صادق فرامرزی در این باره نوشت:

دست خودشان نیست حق دارند … وقتی منطق این شود که یا ما پیروزیم یا طرف پیروز دیکتاتور، همین میشود!

دست خودشان نیست بزرگ اینها زنیست که میگوید یا ما باید در قدرت باشیم یا بریزید در خیابان ها … وقتی صدای اول و آخر عربده کشان جامعه مدنی «هو» باشد منطقش میشود اینکه روحانی بگوید هرکه منتقد من است بی سواد است، ظریف بگوید هرکه منتقد ژنو است همنوای اسراییل است و ترکان بگوید هرکه به روحانی رای نداده است قانون شکن است…عکس خوب کسی را در دست گرفتید،قهرمان شما کسیست که یک نفر در تمام دانشگاه های ایران حاضر نیست در موافقت با شاهکارش تن به مناظره با اقلیت بی سواد منتقد دهد!

جلیلی زبان شما را نمی فهمد، زبانتان را سیدمحمدخاتمی می فهمید که وقتی هو کشیدید گفت:یا آدم باشید یا میگم بیرونتون کنن! ... آزادی بیان را به رنگ توافقنامه ژنو کشیدید تا بوی گندش مجال دفاع از آن را به شما ندهد،آری جلیلی دیکتاتور است که قبل از آغاز شمارش آرا اعلام پیروزی نکرد و پس از اعلام آرا بجای اینکه روحانی و دولتش را حاصل کودتا در رای مردم بداند تبریک گفت و در جواب قهرمان بددهنتان حتی یک جمله علیهتان نگفت تا کمی دست خالی تان در میزهای مذاکره پرتر باشد،شاید یک ریال از پس مذاکراتتان به معیشت مردم کمک شود…

دست خودتان نیست حق دارید،یک نفر را اگر با منطق جنگل بزرگ کنی نمی توانی با زبان آدم با او صحبت کنی، پس زور نزنید هروقت منطقتان از سطح داماد لرستان پیشرفت کرد روی حرف هایم فکر کنید … هو بکشید،سروصدا کنید و بگویید: مرگ بر جمهوری اسلامی که آزادی بیان را سرکوب می کند!!! گاو هم که باشی باز عده ای هستند تا تو را بپرستند …


 کاربر دیگری نیز به نام کمیل نوشت:

 لمپن‌های مدعی آزادی بیان که می خواستن مراسم سعید جلیلی تو دانشگاه امیرکبیر رو به هم بزنن، آن روی سکه دولتی هستند که می گوید از نقد و انتقاد استقبال می کنیم ولی نه دی و یالثارات رو می بنده!

 


 حسین صادقی نوشت: 

مشکل ما طرفداران آقای جلیلی این است ک بیش از حد رو نداریم. توهین می کنند ساکتیم. تهمت می زنند از خودمان دفاع نمی کنیم…

انجمن به ظاهر اسلامی دانشگاه تهران سال هاست از مسیر اصلی و واقعی اش منحرف شده است. صد رحمت به همان بازرگان و مصدق. هر چ بودند لااقل هوچی گر نبودند…

انجمنی که به پیر و مراد خودش سید محمد خاتمی هم رحم نکرد حالا مخالفان را به افراطی گری متهم می کند. برادران انجمنی سیدی ک سنگش را ب سینه میزنید 10 سال پیش افراطی خوانتدتتان. فکری ب حال خود کنید…

 
امیرحسن سقا نیز با ادبیات طنز به اقدامات لمپن ها واکنش نشان داده و نوشت:

 -رده سنی الف

-متولدین 72 به بعد

-کلا با همه چی مخالف

-الان تو دوران بلوغ سیاسی ان، لذا هورمون ها زیاد منظم ترشح نمیشه سخت نگیرید.

 -اگه راست میگی رئیس جمهور ایران قبل از هاشمی کی بود؟ {پاسخ صحیح کودک به این سوال حافظه تاریخی وی را مورد بررسی قرار میدهد}سعید سلمانی نیز نوشت: انصافا سعید جلیلی توی این سخنرانی چه حرفی به مقدسات اینا زده که اینجوری داد و هوار کردن؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: