پنج‌شنبه 17 آوریل 14 | 18:15

علم‌الهدی: مردم ‌در فشار اقتصادی هستند

امام جمعه مشهد گفت: در چارچوب مدیریت جهادی، دیوان محاسبات باید ورای اشخاص و نهادها به بررسی عملکرد دستگاه‌ها پرداخته و گزارش دهد تا جلوی تخلفات گرفته شود.


خبرگزاری فارس: مردم ‌در فشار اقتصادی هستند/دیوان محاسبات ‌جلوی تخلفات را بگیرد‌آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار اعضای دیوان محاسبات خراسان رضوی با اشاره به طرح موضوع اقتصاد مقاومتی توسط رهبر انقلاب اظهار داشت: دشمنان اسلام و انقلاب امروز مسائل اقتصادی را برای ضربه زدن ملت ایران انتخاب کرده و روی آن متمرکز شده‌اند.

وی با تأکید بر نقش دیوان محاسبات در اجرای این سیاست‌ها افزود: صرف ارزیابی عملکرد دولت و ارائه گزارش، رافع مشکلات و چالش‌ها نیست و در این زمینه، مدیریت جهادی لازم است که در درجه اول به این دیوان برمی‌گردد.

امام جمعه مشهد یادآور شد: در چارچوب مدیریت جهادی، دیوان محاسبات باید ورایاشخاص و نهادها به بررسی عملکرد دستگاه‌ها پرداخته و گزارش دهد تا جلوی تخلفات گرفته شود.

به گفته وی، نظارت دیوان محاسبات و اسباب و لوازم آن باید به روز باشد تا بتواند هم تخلفات را شناسایی و هم با آن برخورد کند.

عضو مجمع خبرگان رهبری تصریح کرد: یکی از مشکلات موجود، عدم نظارت و حسابرسی از افرادی است که در منصب کار قرار دارند و تا زمان بازنشستگی، مورد حسابرسی قرار نمی‌گیرند که پس از آن به هیچ دردی نمی‌خورد در حالی که فرآیند نظارت دائمی بوده و در طول زمان انجام شود تا روحیه افراد تقویت شده و به سلامت ارکان نظارتی خدشه‌ای وارد نشود.

امام جمعه مشهد در ادامه با اشاره به اینکه در دولت گذشته گزارشات دیوان محاسبات به مجلس داده می‌شد تا پیگیری شود، افزود: مشکل این است که چون تخلف صورت گرفته و اموالی از بین رفته و حال به مجلس ارائه شده، اختلاف بین دو قوه به وجود می‌آمد که خوشایند نیست.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه استاندار در هر استان گفت: استاندار به عنوان نماینده دولت باید به مسئولان استان مشکلات و تخلفات را گوشزد کند اما شاهدیم زمانی که وزرا و یا دیگر مسئولان به مشهد مسافرت می‌کنند از آنجا که قبلاً موضوعات بین مدیرکل اداره مربوطه و آن مسئول مطرح شده و بعضاً مشکل حل می‌شود، در این میان استاندار جایگاه خود را از دست می‌دهد و به مشکلات وقوف پیدا نمی‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: مردم در حال حاضر در فشار اقتصادی قرار دارند و برخی نهادها نظیر تعزیرات حکومتی در زمینه کشف و برخورد با تخلفات، آن چنان که باید به وظیفه خود عمل نمی‌کنند که باید در این زمینه فکری شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: