سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه ۳۱ فروردین ۹۳ | ۱۷:۱۵
جزئیات نشست اضطراری بانکها با طیب‌نیا

4 هزار میلیارد تومان به بورس تزریق می‌شود

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار از دستور ویژه وزیر اقتصاد برای حمایت از بازار سرمایه خبر داد و اعلام کرد: قرار است از امروز حمایت‌ها با تزریق 4 هزار میلیاردتومان از طریق 4 بانک به بازار سرمایه آغاز شود.


محمودرضا خواجه نصیر جزئیاتی از نتایج جلسه اضطراری مدیران عامل بانکها با وزیر امور اقتصادی و دارایی و مسئولان بازار سرمایه اعلام کرد و افزود: طیب نیا دستور ویژه ای برای حمایت از بازار سرمایه صادر کرد.

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بر این اساس، قرار شد 4 بانک ملی، ملت، سپه و تجارت با تزریق 4 هزار میلیاردتومان به بازار سرمایه کمک کند. علاوه بر بانکها، برخی بیمه ها نیز قرار است از بازار سرمایه حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه بیمه مرکزی و بیمه ایران از بورس حمایت خواهند کرد، افزود: پیش از این صندوق توسعه بازار سرمایه تشکیل شده بود که قرار است منابع مذکور در قالب این صندوق تجمیع شود.

خواجه نصیری با اعلام اینکه حمایت ها و کمک های بانکی ها و بیمه ای ها از امروز آغاز می شود و به صورت تدریجی خواهد بود ادامه داد: بر اساس توافقات انجام شده برنامه این است که حمایت از بازار سرمایه به صورت مستمر باشد.

وی خاطرنشان کرد: در عین حال، مقرر شده است این حمایت ها به صورت طولانی مدت و همه جانبه از بازار سرمایه ایران صورت گیرد.

نشست اضطراری وزیر امور اقتصاد و دارایی با مدیران عامل بانک ها برای حمایت از بازار سرمایه برگزار شد. در این نشست قرار شد، بانک ها نقدینگی های جدیدی را در چند گام به بازار سرمایه تزریق کنند.

تقویت صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه برای حمایت از بورس و تزریق منابع قابل توجه بانکی؛ از تصمیمات نشست وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران عامل بانک ها بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: