شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
جمعه ۰۵ اردیبهشت ۹۳ | ۲۲:۳۴

پوتین: اینترنت از آغاز ابزار جاسوسی سیا بود

«ولادیمیر پوتین» در سخنرانی تلویزیونی خود ضمن هشدار درباره عصبانیت روسیه از موتور جستجوگر گوگل، به روزنامه نگاران گفت اینترنت از آغاز توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کنترل می‌ شده و جاسوسی آن تا به امروز ادامه دارد.


پوتین«ولادیمیر پوتین» در سخنرانی تلویزیونی خود ضمن هشدار درباره عصبانیت روسیه از موتور جستجوگر گوگل، به روزنامه نگاران گفت اینترنت از آغاز توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کنترل می‌ شده و جاسوسی آن تا به امروز ادامه دارد.

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: این زندگی است و این نحوه کنترل اینترنت از سوی آمریکایی ها است. می دانیم که اینترنت از ابتدا به عنوان یک پروژه توسط سیا آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی  هشدار داد اطلاعاتی که وارد گوگل می شود به تمام سرورهایی که در آمریکا هستند نفوذ می‌کند و تمام موارد توسط نهادهای اطلاعاتی کنترل می‌شود.

وی افزود که موتور جستجوگر یاندکس که به شدت در روسیه از آن استفاده می شود نیز شدیدا کنترل می شود. این موتور جستجو متعلق به سرمایه گذاران بین المللی است و من نسبت به کنترل کشورهای خارجی در اینترنت نگرانم. ما باید برای منافع خود بجنگیم. این روند در حال وقوع است و ما آن را از جانب دولت حمایت می‌کنیم.

این اظهارات پوتین در حالی است که از سال گذشته میلادی و پس از افشاگری های “ادوارد اسنودن” ماموز سابق سازمان سیا، مشخص شد اغلب سایتها، شبکه های اجتماعی و موتور های جستجوگر تحت کنترل آمریکا و انگلیس هستند.

 1. محسن
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

  ابر قدرتی آمریکا و اینترنت زاده انگلیس است؛ آمریکا چماق انگلیس است و انگلیس مافوق ابرقدرت است.
  نه تنها تمام اطلاعات اینترنت در اختیار انگلیس است، بلکه تمامی سامانه های دیجیتال، تحت کنترل و در صورت لزوم هدایت انگلیس است؛ آمریکا-انگلیس یک کشور هستند در دو کالبد! آنان بی سابقه ترین جنایات را علیه حیات سیاره زمین انجام داده و در حال تشدید هر چه بیشتر آن هستند.

  • ناشناس
   ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳

   سلام دایی جان! اینجا چی کار می کنی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: