یکشنبه 27 آوریل 14 | 19:07
بیانیه سفیرفیلم پیرامون من روحانی هستم

قضاوت‌های عجولانه و نامستند درباره یک مستند

برخی از رسانه­‌ها سعی در سرپوش گذاری آن دارند، بیان حقایقی از سوابق انقلابی رئیس جمهور و اختلافات اساسی و بنیادی ایشان با جریان موسوم به اصلاح طلب است. سفیرفیلم بار دیگر به صراحت اعلام می­دارد که این مستند نه تنها تخریب دکتر حسن روحانی نبوده بلکه بخشی از


سفیرفیلمبه گزارش تریبون مستضعفین در پی ایجاد حاشیه‌هایی برای مستند «من روحانی نیستم» در روزهای اخیر روابط عمومی سفیرفیلم بیانیه‌ای صادر کرد.

فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ

پس از انتشار اطلاعیه قبلی سفیرفیلم مبنی بر اعتراض نسبت به نبود فضای آزاداندیشی در دانشگاه­ها و لغو برنامه‌های اکران مستند «من روحانی هستم» در دانشگاه‌های امیرکبیر و علامه طباطبایی تهران، واکنش‌های متعددی نسبت به این موضوع دربرداشت که لازم است نکاتی در این باره مطرح گردد.

روابط عمومی سفیرفیلم، ضمن تکذیب محتوای مصاحبه آقایان سیدی و الماسی، مدیران کل فرهنگی دانشگاه­های امیرکبیر و علامه طباطبایی که در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرده بودند، هیچ درخواستی برای مجوز اکران در دانشگاه علامه طباطبایی داده نشده و همچنین این مستند در دانشگاه امیرکبیر اکران شده است، اعلام می‌دارد که همانا «دروغ» کلید گناهان و صداقت سرمایه‌ای انسانی و اخلاقی است که حفظ و مراعات آن از پیشامد پاتفاقات ناگوار جلوگیری خواهد کرد. سفیرفیلم آمادگی دارد در صورت ادامه ادعاهای کذب، متن یا تصویر نامه های درخواست و مخالفت را منتشر نماید.

ضمنا بدین وسیله به اطلاع جامعه دانشگاهی و فرهنگی کشور می رساند، متاسفانه اکران این فیلم در دو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و دانشگاه بیرجند در تاریخ‌‌های 8 و 9 اردیبهشت نیز با مخالفت مسئولین مواجه شده است.

متاسفانه در کنار این ادعاهای کذب، از دو روز گذشته جریانی رسانه‌ای با هدف سرپوش گذاشتن بر رفتارهای بی‌صبرانه در دانشگاه‌ها و نیز برخی از مسئولین اجرایی و فرهنگی کشور، اقدام به تخریب و زیر سوال بردن اصل و محتوای مستند «من روحانی هستم» کردند. این مطالب که به یکباره پس از چهار ماه از رونمایی این اثر به صورت هماهنگ و در روزنامه های زنجیره‌­ای اعتماد، آرمان، شرق، آفتاب یزد، بیش از آنکه نقدی بر این محتوا باشد گویای منشی امنیتی و نظامی در قبال محصول فرهنگی و رسانه­‌ای است.

باید گفت استفاده از كلماتی نظیر «تخریب، توپخانه، توپ، شلیك، تله های انفجاری، آمران، عاملان و محكمه» با شعارهای دولت در زمینه فرهنگ و هنر سازگار نیست و این نوع مواجهه با یك محصول فرهنگی و رسانه‌ای از موضع یك رسانه و نیز از سوی مشاورین فرهنگی رئیس جمهور جای تأمل دارد.

سفیرفیلم ضمن دعوت به تقوا و پرهیزگاری برای همه کسانی که در این دو روز، نسبت­های ناصواب به این مجموعه وارد کردند، همچنان ادبیات فرهنگی و رسانه‌ای و زبان هنر را ترجیح می دهد و ما آماده‌ایم همان گونه كه در توزیع این مستند مشاركت كردیم، بستری فراهم كنیم كه در فضایی صمیمانه با حضور اساتید، كارشناسان خبره و نیز اهالی رسانه به بحث و تبادل نظر در خصوص جزئیات این مستند بپردازیم. به نظر می رسد حاكم كردن فضای گفت و گو و طرح آراء و نظرات یكی از نیازهای جدی امروز جامعه ماست و سفیرفیلم خود را نسبت به این مسأله دغدغه مند و مسئول می داند.

تا كنون دو ایراد در رابطه با مستند «من روحانی هستم» طرح شده است كه به موارد محتوایی و روایت تاریخی برمی گردد. بخش اول مربوط به بحث شورای سرپرستی صداوسیما و بخش دوم نیز قضیه مذاكرات با مك فارلین است که از سوی دولت به صورت غیررسمی مورد اشكال واقع شده است.

ما معتقدیم باید اجازه داد در یك فضای آزاد، این دو مسأله تاریخی از سوی پژوهشگران تاریخی بررسی شوند. گروه سازنده این اثر نیز ضمن مذاکره با سفیرفیلم اعلام کردند که آماده­اند استنادات معتبر و مستدل برای گزاره‌های مطرح شده و اعلام منابعی نظیر خاطرات آقای هاشمی را در رسانه‌ها منتشر نماید.

بخش مهم دیگری که برخی از رسانه­‌ها سعی در سرپوش گذاری آن دارند، بیان حقایقی از سوابق انقلابی رئیس جمهور و اختلافات اساسی و بنیادی ایشان با جریان موسوم به اصلاح طلب است. سفیرفیلم بار دیگر به صراحت اعلام می­دارد که این مستند نه تنها تخریب دکتر حسن روحانی نبوده بلکه بخشی از سوابق درخشان ایشان را که عده ای سعی در پنهان کردن آن دارند به نمایش می گذارد و این مسأله از سوی هر بیننده منصفی قابل اثبات است.

انتظار می رود معاونین و مشاورین رئیس جمهور محترم، پیش از هرگونه قضاوت عجولانه و نامستند، دقت و بررسی بیشتری در مورد محتوای مستند نمایند.

 1. م.م
  29 آوریل 2014

  اگه راست میگید فیلمها ی
  من احمدی نژاد هستم
  من لاریجانیها هستم
  من ….. هستم را هم بسازید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: