دوشنبه 28 آوریل 14 | 10:37
نقش حسن روحانی در مک فارلین

استمداد سفیر فیلم از هاشمی رفسنجانی

ظاهرا بخش مربوط به ماجرای مک فارلین مورد اشکال یا شبهه محتوایی واقع شده است. لذا با توجه به این که یکی از منابع اصلی و مهم این مستند، از جمله روایت مربوط به ماجرای مک­‌فارلین، خاطرات منتشر شده جنابعالی است، خواهشمند است در رابطه با نظر جناب آقای دکتر لاریجانی که در تضاد کامل با خاطرات مکتوب سال 1365 شما در کتاب «اوج دفاع» به نظر می‌­رسد، اظهار نظر فرمائید.


 به گزارش تریبون مستضعفین در پی سخنان روز گذشته دکتر علی لاریجانی در خصوص مستند «من روحانی هستم» سفیرفیلم در قالب نامه‌ای سرگشاده به هاشمی رفسنجانی خواهان موضوع گیری وی شد. سفیر فیلم در این نامه منبع اصلی مستند در خصوص ماجرای مک فارلین را خاطرات هاشمی رفسنجانی عنوان کرده است.

دکتر لاریجانی روز گذشته در نشست مشترک با اعضای تشکل های کارگری و بسیج کارگران گفت:

چند روز پیش سر و صداهایی در رابطه با پخش و توزیع سی دی با عنوان “من روحانی هستم” به وجود آمد که این موضوعات خلاف واقع است زیرا در این سی دی آقای روحانی را متهم کرده اند که در جریان مک فارلین حضور داشته اما ایشان نقشی در این امور نداشتند و عاملان این جریان هم اکنون مشخص هستند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه دعوای داخلی برای مردم نان و آب نیست، تصریح کرد: مسببان و عوامل توزیع این سی دی حتی به تاریخ هم دروغ می گویند بنابراین اگر می خواهیم اصلاحات اقتصادی در کشور صورت گیرد همه باید یک صدا و متحد باشیم در غیر این صورت دود این تحرکات واقدامات تنها به چشم طبقات ضعیف می‌رود همچنین نمی توان با کلید آزادی بیان خلاف گفت.

سفیرفیلم

متن نامه سرگشاده سفیر فیلم به رئیس مجمع تشخیص بدین شرح است:

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی

رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

با سلام و تحیت

احتراما همان طور که مستحضرید حدود چهار ماه از انتشار مستند «من روحانی هستم» که مشابه سایر ویدئوهای حمایتی از دولت و جناب آقای رئیس جمهور، توسط یک گروه دانشجویی فعال در شبکه‌­های اجتماعی ساخته شده است، می‌­گذرد. متأسفانه این اثر فرهنگی، در چند روز گذشته به صورت غیرمنتظره و در واکنشی غیرفرهنگی، در قالب اقدامی هماهنگ و طراحی شده، مورد هجمه قرار گرفت؛ به گونه‌­ای که فضای آرام چهار ماهه اخیر را به شرایطی ملتهب و پرتنش در عرصه رسانه‌­ای و سیاسی کشور تغییر داد و در برهه حساس کنونی، ذهن مردم و مسئولان را از مسائل اصلی کشور به حواشی غیرضروری منحرف نمود.

پس از اشاره‌­های غیررسمی و حملات کلی چند رسانه منسوب به جریان اصلاح‌­طلب و برخی از مسئولین دولتی، موضع­‌گیری علنی امروز رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، نشان داد که ظاهرا بخش مربوط به ماجرای مک فارلین مورد اشکال یا شبهه محتوایی واقع شده است. لذا با توجه به این که یکی از منابع اصلی و مهم این مستند، از جمله روایت مربوط به ماجرای مک­‌فارلین، خاطرات منتشر شده جنابعالی است، خواهشمند است با عنایت به اشراف حضرتعالی به جزئیات این اتفاق، در رابطه با نظر جناب آقای دکتر لاریجانی که در تضاد کامل با خاطرات مکتوب سال 1365 شما در کتاب «اوج دفاع» به نظر می‌­رسد، اظهار نظر فرمائید.

با توجه به عرضه و اکران دانشگاهی این مستند از سوی سفیرفیلم، این مجموعه آماده است که پس از شفاف شدن مسائل مربوط به این ماجرای تاریخی، نسبت به اطلاع رسانی گسترده این موضوع اقدام نماید.

قبلا از عنایت جنابعالی کمال تشکر و امتنان را دارد.

مرکز سفیرفیلم

 

 

            

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: