یکشنبه 24 اکتبر 10 | 10:05

دستگاه‌های «MP3 Player» سن ابتلا به پيرگوشی را كاهش می‌دهد

استفاده طولاني مدت از دستگاه هاي ام پي تري پلير منجر به كاهش و افت قدرت شنوايي در فرد شده و سن ابتلا به پيرگوشي را كاهش مي‌دهد


استفاده زياد و طولاني مدت از دستگاه هاي ام پي تري پلير منجر به آسيب هاي شنوايي از جمله مهمترين آن كاهش و افت قدرت شنوايي در فرد مي شود.
استفاده از اين دستگاه در بين جوانان رواج زيادي دارد و سن ابتلا به پير گوشي را كاهش مي دهد.

منظور از پير گوشي نوعي كاهش تدريجي قدرت شنوايي است. دستگاههاي پخش صوت كه بيشتر جوانان با صداي بلند از طريق هدفون به اصوات آن گوش مي دهند ،به دليل بالا بودن شدت صوت وگوش دادن طولاني مدت به آن به سلول هاي موئينه آسيب مي رسانند. اين صداها در ابتدا با تغيير غير قابل برگشت آستانه شنوايي همراه بوده، و در طولاني مدت كاهش شنوايي حسي-عصبي كه غير قابل برگشت است را به همراه دارد.

اصوات بلند يكي از شايع ترين علل كاهش شنوايي در تمام دنيا به شمار مي رود.اين نوع كاهش شنوايي و همچنين وز وز گوش را به همراه دارد كه درمان آن بسيار مشكل است و در مواقعي اين عارضه تا آخر عمر با شخص همراه است.
انزوا طلبي از ديگر اسيب هاي كاهش شنوايي ناشي از صداهاي بلند است كه به دليل انكه فرد قادر به تشخيص صداها از يكديگر نيست از جمع فاصله مي گيرد.صداهاي بالاتر از ۸۵ دسي بل براي شنوايي خطرناك است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.