شنبه 10 می 14 | 11:12
ادعای مضحک یک رسانه عربی

نبستن «کراوات» شرط ایران برای نوری مالکی!

«عراق امروز یکی از مستعمرات جمهوری اسلامی شده و مسئولان عراقی دستورات جمهوری اسلامی را اجرا می کنند. مثلا وقتی نوری مالکی به ایران سفر کرده بود، به وی گفته شد که برای دیدار با رهبر ایران باید کراوات خود را در بیاورد و وی برای انجام این دیدار مجبور به پذیرش این شرط شد. خب اگر وی رئیس یک دولت مستقل بود، نه دولتی که تحت فرمان ایران است، چرا باید به این اقدام تن می داد؟!»


به دنبال اعلام نتایج غیررسمی شمارش آرای انتخابات پارلمانی عراق که از پیشتازی ائتلاف دولت قانون به ریاست “نوری مالکی” با ۵۱ درصد آرا حکایت دارد، شبکه دولتی صدای آمریکا (VOA) تلاش نمود با دروغ پردازی و سوءاستفاده از روابط حسنه دولت عراق با جمهوری اسلامی، اقدام به تخریب چهره وی نماید.

«انور عبدالرحمان» سردبیر روزنامه دولتی “الخلیج” چاپ بحرین که به عنوان کارشناس به برنامه “افق” دعوت شده بود، بدون اشاره به نقش عربستان سعودی در تربیت و تجهیز نیروهای تروریستی و گروه های تکفیری و اعزام آن ها به سوریه و همچنین حضور نظامی این کشور در بحرین برای همکاری با رژیم آل خلیفه در سرکوب شیعیان، روابط حسنه جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه را “مداخله جمهوری اسلامی!” در امور این کشورها قلمداد و در ادامه برای اثبات این گفته خود، اقدام به تخریب چهره نوری مالکی نمود.

انور عبدالرحمان از وابستگان به عربستان سعودی که همواره دارای مواضع تند ضدایرانی می باشد، مدعی شد: «عراق امروز یکی از مستعمرات جمهوری اسلامی شده و مسئولان عراقی دستورات جمهوری اسلامی را اجرا می کنند. مثلا وقتی نوری مالکی به ایران سفر کرده بود، به وی گفته شد که برای دیدار با رهبر ایران باید کراوات خود را در بیاورد و وی برای انجام این دیدار مجبور به پذیرش این شرط شد. خب اگر وی رئیس یک دولت مستقل بود، نه دولتی که تحت فرمان ایران است، چرا باید به این اقدام تن می داد؟!»

بیان اینگونه اظهارات از سوی عناصر وابسته به عربستان سعودی علیه روابط حسنه جمهوری اسلامی و عراق، پس از آن صورت می گیرد که چندی پیش نخست وزیر عراق در مصاحبه ای تلویزیونی تاکید کرد: «عربستان سعودی به اشتباهات خود در حمایت از تروریسم اعتراف نمی کند و محکوم به دامن زدن به فرقه گرایی است.»

آقای نوری مالکی سپس با اشاره به اینکه سازمان‌های تروریستی در سوریه به دلیل اینکه از سوی برخی کشورها مورد حمایت قرار گرفتند احساس پیروزی می‌کنند، گفت: «ترکیه، قطر و عربستان سعودی درهای خود را به روی تروریست‌ها گشوده اند.»

نخست وزیر عراق در بخش دیگری از سخنان خود، عربستان سعودی را متهم به تلاش برای از بین بردن محوری کرد که اعتقاد دارد با وی در حال ستیز است؛ و اظهار داشت: «تروریسم هم اکنون در عربستان وجود داشته و در این کشور منتشر شده است.»

اما برای اثبات کذب بودن ادعای کارشناس ایران ستیز صدای امریکا، کافی است به تصاویر دیدارهای نخست وزیر عراق با رهبر معظم انقلاب اسلامی مراجعه کنیم.

به راحتی می توان مشاهده نمود که ادعای انور عبدالرحمان تنها دروغی فاحش برای تلافی شکست سیاست های مداخله جویانه عربستان سعودی در عراق است.

 

 

تاریخ دیدار: 1392/9/14

 

تاریخ دیدار: 1391/2/4

 

تاریخ دیدار: 1391/6/10

 

تاریخ دیدار: 1389/7/26

 

تاریخ دیدار: 1386/5/18

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: