چهارشنبه 14 می 14 | 15:57

سمت خدا با مجری جدید پخش شد /ماندگاری: کارشناسان ماجرا را تا حل شدن پیگیرند

کارشناسان برنامه و همچنین عزیزانی مثل شریعتی و رکنی که در خدمتشان نیستیم، هرگز اجازه نخواهند داد که دشمن از این اختلاف سلیقه سوءاستفاده کند. این مسائل در خانواده صدا و سیما است و من قول می‌دهم که حل می‌شود. همانطور که همگی اعتقاد داریم رسانه ملی قطعا دانشگاه است و همه عزیزانی که بودند و هستند دلسوز انقلاب، مکتب و ولایت هستند.


در حالی که سیدمجید رکنی دیگر تهیه‌کنندگی «سمت خدا» را برعهده ندارد و نجم‌الدین شریعتی مجری نیز در برنامه روز دوشنبه 22 اردیبهشت با مردم خداحافظی کرد، این برنامه امروز چهارشنبه 24 اردیبهشت با اجرای ناصر براتی مجری میانسالی که از سال 74 در تلویزیون فعالیت می‌کند روی آنتن رفت.

‫وی در ابتدای برنامه گفت: از تهیه‌کننده سابق برنامه مجید رکنی و همچنین مجری خوب برنامه سیدنجم الدین شریعتی که پنج سال با متانت و آرامش در برنامه حضور داشتند، تشکر می‌کنم.‬

نکته جالب اینکه حجت‌الاسلام ماندگاری که رکنی معتقد بود به خاطر نامه انتقادی وی درباره تبلیغات تلویزیونی به ضرغامی، شبکه سه او را از تهیه‌کنندگی برکنار کرده است در برنامه امروز که با عوامل جدید روی آنتن می‌رفت، حضور داشت. البته شبکه سه، شب گذشته با پخش زیرنویسی این موضوع را خبر داده بود.

کارشناسی که خواستار حل اختلافات شد

ماندگاری در بخش‌های پایانی برنامه در سخنانی با اشاره به اختلافات سازمان صدا و سیما با رکنی اظهار کرد: همه ما در یک خانواده هستیم. همین رسانه ملی که خود من به آن انتقاد کردم در قضایای فتنه، جهاد سیاسی یا 9 دی سنگ تمام گذاشت.

وی افزود: امسال که توسط آقا سال فرهنگ اعلام شده باید جریان سازی درستی در این زمینه انجام دهیم. مسائلی که در برنامه پیش آمده به منزله اختلاف نظرهای داخل خانواده است. کارشناسان و دست اندرکاران هم این ماجرا را دنبال می‌کنند تا به بهترین وجه آنطور که مورد خشنودی مقام معظم رهبری است، آن را حل کنند.

ماندگاری تصریح کرد: کارشناسان برنامه و همچنین عزیزانی مثل شریعتی و رکنی که در خدمتشان نیستیم، هرگز اجازه نخواهند داد که دشمن از این اختلاف سلیقه سوءاستفاده کند. این مسائل در خانواده صدا و سیما است و من قول می‌دهم که حل می‌شود. همانطور که همگی اعتقاد داریم رسانه ملی قطعا دانشگاه است و همه عزیزانی که بودند و هستند دلسوز انقلاب، مکتب و ولایت هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم اختلاف‌ها، سوءتفاهم‌ها و کم کاری‌ها حل شود. در نزدیک به 1200 برنامه‌ای که از «سمت خدا» روی آنتن رفته، من تقریبا پیشکسوت‌تر از دیگر کارشناسان هستم و چند تا دکور بیشتر خراب کرده‌ام! نباید بگذاریم اختلاف ایجاد شود چون بستر سوءاستفاده دشمنان خواهد بود بلکه باید دور هم بنشینیم و مباحثه طلبگی داشته باشیم. آخر هم صورت هم را ببوسیم. یا قانع می شویم یا قانع می‌کنیم. الهی که به خیر بگذرد.

تهییه کننده جدید سمت خدا کیست؟

این برنامه زیر نظر گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما تولید می‌شود و طرح اولیه آن در سال 1383 توسط محمد صالح علاء به شبکه سه ارائه شده است و تاکنون محمدصالح علاء، محمدرضا ماندگاران و سید عبدالمجید رکنی به ترتیب تهیه کنندگان این برنامه بوده‌اند.

محسن مناجاتی و مجید حسینی تهیه‌کنندگان جدید برنامه «سمت خدا» هستند که از سوی مدیر گروه معارف شبکه تعیین شده‌اند.

مناجاتی تهیه‌کننده برنامه «معرفت» و حسینی پیش از این مدیر کل اداره نغمات مذهبی رادیو بوده‌اند.

 1. ناشناس
  14 می 2014

  امروز برنامه با مجری جدید اصلا جذابیت و کیفیت سابق رو نداشت.کاش مدیران صدا و سیما یک کم سعه صدر داشتند و کار به اینجا نمی رسید

 2. مهدی
  14 می 2014

  من فقط برای حاج آقا ماندگاری متأسفــم که خلاف دو کار بزرگ انجام داد، یکی روی حرف آقای فرحزاد زد که گفته بودند ما دیگر نمیاییم و یکی هم که حقیقتاً پشت آقای رکنی رو خالی کردند.
  جای تأمل داره این کار جناب ماندگاری…..

  • سلمان
   14 می 2014

   اتفاقا آقای ماندگاری کار درستی کردند. فکر می کنید ایشان فکر نکرده اند که اگر در اولین برنامه با تهیه کننده جدید حضور بیابند ممکن است چه حرف هایی در موردشان زده شود یا اینکه چون فقط بر اساس تکلیف و رضایت خدا عمل می کنند به این کار راضی شده اند؟ نباید به خاطر اختلاف نظرها، یک برنامه مذهبی از مردم گرفته شود. در زمان جنگ بسیاری از فرماندهان با مافوق های خود اختلاف نظر داشتند اما به دلیل این اختلاف نظر هیچگاه جبهه را خالی نکردند.

  • امیر
   15 می 2014

   سلام فعلاخطوط سیاسی آقایان برایشان ازهمه چیزوالاتراست پس بدانیدکه بایداجرشان راهم ازهمان عقیده شان بگیرند

  • مریم
   15 می 2014

   سلام دوستان
   من هم با سلمان موافقم
   حتما مصالحی والاتر مطرح بوده که آقای ماندگاری ترجیح داده اند صلح کنند
   حذف کلی برنامه که خیلی بدتر بود و همه دشمنان دین و شیطان لعین را قطعا راضی می کرد
   یادمان باشد مولایمان علی-ع- پس از اینکه تنها ماند برای حفظ اسلام صلح کرد و حتی به خلفاء وقت مشاوره می داد. مذهبی ها باید خیلی متحد باشند
   اما….
   با این حال ما همچنان به اعتراض خود به تغییرات ایجاد شده در این برنامه ادامه می دهیم
   تا لااقل بفهمند که این برنامه های مذهبی چقدر مخاطب دارد و تهیه آن صوری و برای رفع تکلیف نیست

   اعتراض را به شبکه سه و به آقای ضرغامی ادامه دهیم

  • مهدی
   16 می 2014

   به نام خدا
   آقای ماندگاری از بین دو شر
   شری را انخاب کرد که شرش کمتر بود

  • محمد مهدی
   18 می 2014

   سلام.اقای فرحزاد گفته بودند اگر تا جمعه این مشکل حل نشود / از هفته اینده هیچ کدام از کارشناسان نمی ایند…اقای ماندگاری اشتباهی انجام ندادند.

 3. ناشناس
  14 می 2014

  متاسفم کاش میشدکهمسؤلین کمی حرفهای رهبرمون روپیرامون فرهنگ گوش میدادن.

 4. بیننده هر روز سمت خدا
  14 می 2014

  با سلام خدمت مسولین متاسفم برای شما که بعضی از خط قرمز ها را برداشته اید و شبکه ای تولید میکنید که در آن به راحتی موسیقی های مورد دار و حتی علاوه بر بیام بازرگانی هایی که با تبلیغات زیاده خواهی را ترویج می دهد برنامه هم (رشید بور )تولید می کنید تنها برنامه ای که تلنگری به مردم میزد در این آشفته بازار گناهی که همه جا فراگیر شده (سمت خدا )حالا میخواهید آن را تعطیل کنید اندازه کافی رسانه هاه غربی برای اهداف خود تلاش میکنند خواهشا شما دیگر با آنها همکاری نکنید

 5. علی
  14 می 2014

  اگه کارشناس ها بیان خیلی بی انصافی کردن……
  البته به نظر من

  • بیننده برنامه
   15 می 2014

   من موافقم، اگر همه نمی اومدن نمیتونستن یه مجری دیگه بذارن مجری که نمیتونه با دیوار حرف بزند ! آقای ماندگاری باید از آقای شریعتی یاد بگیرن . همش که نشد مصلحت مصلحت ، باید اتحاد خودشون را حفظ کنند تا برنامه به وضع سابق برگرده .

  • ر-الف
   18 می 2014

   منم موافقم.همه كارشناسا بايستي متحد باشن.آقاي ماندگاري هم بياد كه نهايت بي انصافيه…بخاطر ايشون كار به اينجا كشيده…

 6. ولایتی
  14 می 2014

  برنامه با اجرای آقای شریعتی بهتر بود و آقای ماندگاری هم ولایتی هستند و هم دلسوز حتما درحضورشان مصلحتی نهفته است .من حمایت خود را از آقای رکنی و شریعتی و عوامل سمت خدااعلام می کنم.بایدامربه معروف در جامعه پررنگ شود به هر قیمتی.

 7. انسیه
  14 می 2014

  اتفاقا آقای مهدی به نظر ما آقای ماندگاری بهترین کار راکردند که تشریف آوردند دشمن ما به دنبال این است که مباحث دینی از زبان کارشناسان محبوب بیان نشود که آگاهی مردم بالا نرود وعلی رغم حضور ایشان کارشناسان برنامه پیگیر قضایا هستند وانشاالله درون خود سازمان حل می شود

  • بیننده برنامه
   16 می 2014

   کشتید ما رو با این دشمن فرضی تون !! هر کی هر کار می خواهد می کند اگر کسی اعتراض کند می گن : هیس دشمن !!

  • مریم
   17 می 2014

   دوست عزیز تا کی سرت را زیر برف کنی؟!

   از روزی که حضرت آدم بر روی کره زمتن آمدند بین حق وباطل و بین دین و شیطان نزاع بوده است!

 8. یک متعجب!
  14 می 2014

  فقط برای آقای ماندگاری متاسفم.

 9. احسان
  14 می 2014

  صدا و سیما بیشتر جای آدم ها محافظه کاریه که سعی می کنن همیشه همه طرف ها را راضی نگه دارد

  و این کار نشدنی است چون نمی شود بین مبنای رضایت یک بی دین و لا ابالی و یک مومن در بسیاری از ارزش های اسلامی جمع کرد…..

  ضرغامی این آخر عمر مسئولیتت چنین کارهایی به تمام کارهایت لطمه جدی می زند

 10. مهدی
  15 می 2014

  سلام عالم بزمانه یادمون نره بعضی وقتا بعضی حرفا را نباید بزنیم اختلاف بین امت انداختن و هی ایراد گرفتن خوب نیس اقای میر باقری اقای عالی اقای فرحزاد آقای حسینی مگه معارف اهلبیت(ع) را نمیگفتن مگه مردم استفاده نمیکردن اصلا ما بعضی وقتا جا دوست و دشمنا عوض کردیم و نمیدونیم

  • رضایی
   16 می 2014

   سلام دوست عزیز انتقاد که اشکالی ندارد

 11. طاهری
  15 می 2014

  سلام دوستان عزیز …
  راحت تر از اونچه که فکر می کردیم آقای شریعتی و رکنی عزیز را خانه نشین کردند …………
  آقای ضرغامی می دونیم که مسائل داخل گروه سه به عهده ی مدیر گروه می باشد اما داخل شدن شما به عنوان مدیر سازمان شایسته تر بود .
  مگر این که بخواهید توپ را به زمین دیگران بیاندازید …

  • بیننده برنامه
   16 می 2014

   شما باورتون میشه که آقای ضرغامی نمیتونن به این مسنله ورود کنند ؟ ؟/ این آقا خودش موافقه !!

 12. پیام
  15 می 2014

  ما از آقای رکنی و شریعتی حمایت میکنیم. نباید ساکت باشیم چرا مدیر شبکه استدعای چند تن از کارشناسان بزرگوار برنامه که هر کدام در حیطه خود شخصیت علمی والایی دارند رو زمین میندازد و آقای رکنی رو برکنار میکنه؟ تا کی افراد متعهد و مذهبی باید مظلوم واقع بشن و بقیه ساکت بمونن؟؟؟

  • کوثر
   17 می 2014

   نذر ختم 5جزء قرآن و صلوات میکنم تا سمت خدا مثل سابق بدرخشه،مسئولااااااااااااااااااااااااااااااااسمت خدا جواهر شبکه3 هست با ندانم کاریا عظمت کارشو از بین نبرین.چوب خدا صدا نداره شکستن دل سادات یعنی شکستن دل مادرشون کوثر هستی و در نهایت غضب و خشم خدا

 13. عاشق یوسف زهرا
  15 می 2014

  اقا این برنامه رو باید نجم الدین شریعتی مجری گری کنه خداکنه دوباره برگرده این اقای براتی به درد نمیخوره

  • ر-الف
   18 می 2014

   صددرصد موافقم.اين مجري رو ازكجا آوردن،انگار ناي حرف زدن هم نداره…چطور ميتونن اين آقارو باآقاي شريعتي مقايسه كنن؟؟؟؟

 14. سمت خدایی
  15 می 2014

  ، آقای شریعتی که مجری گری بلد بود رفت،آقای براتی نمی تونه مثل آقای شریعتی بشه . آقای شریعتی که رفت تقریبا نصف برنامه خراب شد .

 15. مریم
  15 می 2014

  البته ما از همه ی اتفاقات پشت پرده خبر نداریم در هر صورت خوب که این برنامه ادامه پیدا کنه

 16. زهرا.م
  15 می 2014

  سلام. واقعا برای صدا و سیمای ایران متاسفم که اصلا انتقادپذیر نیستند که حاضرند برنامه ای را که تاثیرات مذهبی و معنوی زیادی را توانسته بود با الطاف الهی در بین خانواده ها ایجاد کنه را به این راحتی و سر مسائل الکی … از مردم بگیرند و افرادی همچون آقای رکنی و آقای شریعتی را که محبوب دل های بیدار بودند را کنار بزنند. امیدوارم که با کمک خداوند متعال دوباره این برنامه ی خوب با همان شیوه ی قبلی ادامه یابد.
  انتقادپذیر باشید و به اصلاح فکر کنید نه حذف کسانی که از شما انتقاد سازنده می کنند.

 17. فاطمه*
  15 می 2014

  سلام
  آقای شریعتی و آقای رکنی واقعا از زحماتتان بی نهایت سپاسگزاری می کنم و امیدوارم که خداوند اجر تمامی زحماتتان را بدهد، مطمئن باشید که ما از شما حمایت می کنیم و واقعا از صدا و سیما خواستاریم که هر چه سریع تر دوباره برنامه ی سمت خدا را با همان روند قبلی پخش کنند و باعث نشوند که مردم از صدا و سیمای ایران که این قدر ادعای آزادی بیان می کند، متنفر شوند و با این کارشان نشان ندهند که دروغ می گویند که ما از انتقادات سازنده استقبال می کنیم.
  در پناه حق و دست علی علیه السلام یارتان

 18. نورالدین
  16 می 2014

  سلام
  ما از آقایان رکنی و شریعتی و تمامی کارشناسان برنامه ی سمت خدا حمایت می کنیم و به جد خواستاریم که هر چه سریعتر برنامه ی سمت خدا طبق روال قبلی خود ادامه پیدا کند و گرنه اعتراض خود را به شیوه ی دیگری ابراز خواهیم کرد فعلا در حد تذکر است.
  متاسفام که هر که محبوب می شود از صدا و سیما حذف می شود. کو آن فرهنگی که می گفتد شما حتی طاقت شنیدن انتقاد سازنده را ندارید چه برسد به چیزهای دیگر…

 19. فاطمه سرکارزاده
  16 می 2014

  ما که از کارهای صدا وسیما سر در نمی آوریم. به آرامی آدمهای مذهبی ناپدید و فراموش میشوند و با دلیل یا بی دلیل از صحنه حذف میگردند. آقای نورشاهی آقای جمشیدی و . . . کجان؟
  اما آقایانی فرزاد حسنی، شهریاری و . . . را به هر دلیلی درست یا نا درست از در که بیرونشان میکنند از پنجره می آیند.
  آقای ضرغامی هم خودش میداند که این مجریها و بازیگرها چه کاره اند و اگر کمی آزادشان بگذارند (که میگذارند) خیلی کارها را روی آنتن یا در فضای غیر سازمانی انجام میدهند که صدا و سیما باید کلی هزینه رفع و رجوع گندکاریهای ایشان را بنماید.
  الله اکبر اینکه در سیستم زیر نظر رهبری و توسط افراد متدین که تصادفا مدیر هم هستند اینقدر دل مومنین سوخته شود.

 20. مخاطب
  16 می 2014

  حلا اگه کسی کدپیشوازایرانسل همین تیتراژپایانی سمت خداروداره بذاره خدایی خدا غریبه ازرمضانی

 21. علی اکبر
  16 می 2014

  از آقای رکنی و شریعتی حمایت می کنیم و از کارشناسان برنامه سمت خدا در خواست پی گیری را داریم و از آقای ضرغامی خواهش می کنیم که یکی از برنامه های مناظره را در مورد مباحث تبلیغات در صدا وسیما که خواسته حاج آقا ماندگاری بود با حضور کارشناسان سمت خدا قرار دهند

 22. عفو
  17 می 2014

  سلام حرف من خطاب به مسولان صداوسیماست چراباوجود حملات رسانه های غرب وماهوارهها ضداسلام وضدمذهب تشیع باز هم میخواهید این چنین برنامهای خوب تعطیل شوند.لطفا گذشت کنید ولجبازی نکنید.شما با این کار باید جواب گو مردم دردنیاواخرت باشید.

 23. ناشناس
  17 می 2014

  واقعا متاسفم . عید امسال دیدیم چه کسانی و چجوری برنامه های عیدو اجرا میکنن و از اقای ضرغامی میخوام که حساسیت بیشتری نسبت به اونا نشون بدن ,نه نسبت به کسانی مثل اقای شریعتی که واقعا بی نظیر اجرا میکنن فقط به خاطر امر به معروف و نهی از منکر که هدف امام حسین ع بود خونه نشین شدن

 24. ناشناس
  17 می 2014

  تا شریعتی و رکنی برنگردنند دست از اعتراض نخواهیم کشید.

 25. زارعی
  17 می 2014

  سلام دوستان
  حتما مصالحی والاتر مطرح بوده که آقای ماندگاری ترجیح داده اند برنامه را ادامه بدهند از این تصمیم اخلاص ایشان ثابت می شود
  حذف کلی برنامه که خیلی بدتر بود و همه دشمنان دین و شیطان لعین را قطعا راضی می کرد

 26. حنانه
  17 می 2014

  سلام شما درسمت خدا هدفتان خدا بود یا خط بازی ش یعتی باید برگردد

 27. فاطمه
  17 می 2014

  افرادی که باعث حذف اقای رکنی شدند می خواهند جرات امر به معروف ونهی از منکر را از مردم بگیرند .

 28. کوثر
  17 می 2014

  حمایت 100%خودمو با تمام قوا به ادامه سمت خدا باتهیه کنندگی آقای رکنی و اجرای آقای شریعتی اعلان میکنم.

 29. م حسن زاده
  17 می 2014

  سلام
  دوستان سمت خدایی من کجا هستید؟
  ———————————————–
  اگر پیام مرا دیدید به آن یک رأی بدهید تا بدانم هنوز هم با هم هستیم؟

  من امروز این پیام را در سایت سمت خدا نوشتم هرچند که می دانم تیم جدید این برنامه همه چیز را فیلتر می کنند:
  “سلام
  لطفا این قدر نگویید برنامه تعطیل نشده و ادامه دارد!
  وقتی
  تهیه کننده،
  مجری
  و کارشناسان یک برنامه مذهبی عوض می شود دیگر چه چیزی باقی می ماند که می گویید ادامه دارد؟
  اگر جوانان این مرز و بوم را دوست دارید برای رضای خدا کنار بروید و برنامه را به تیم قبلی تحویل دهید
  و اگر دنیا برایتان مهم است به دنبالش بروید تا بیچاره تان کند”
  موفق باشید

 30. ناشناس
  17 می 2014

  به نظر شما همه ما يم جوري الکي سر کار نيستيم. آقا بس کنيد اين حرف ها رو. اين هم يک برنامه است مثل هر برنامه ديگر. چرا آن را در هاله اي از تقدس فرو مي بريد که بعد خودتان هم نتوانيد درستش کنيد.

  • دوست
   18 می 2014

   خیلی ممنون از اظهار نظرت! شما ادامه خوابت را برو…

  • zahra.damghanian
   19 می 2014

   سلام…به.هرکه.مینگرم.مدعی.راه.خداست……بدون.این..که.بداند.خداکجا.و.چه.جاست.

 31. صمد
  17 می 2014

  به نام خدا چه خوب بود اگر مسولین محترم صدا و سیما از قبل هم قصد تغییر کادر اجرایی برنامه را داشتند قدری درایت به خرج می دادند و زمان شناسی را مد نظر قرار می دادند و در سال فرهنگ با عزم ملی و پایانه سال خدمتی خود آثار بهتری از خود بجا می گذاشتند و ضرب المثل زمستون می گذرد ولی روسیاهی به زغال می ماند را در ذهنها تداعی نمی کردند

  • FK
   19 می 2014

   ما یه اصل قضیه معترضیم –نه به نحوه برکناری عزیزانمان

  • FK
   19 می 2014

   و اینجا دستهای پشت پرده خودشو نشون داد

 32. نا شناس
  18 می 2014

  یه برنامه ی خوب و بی ریا و آموزنده را هم که تو تلویزیون بود را نگذاشتند به سر انجام برسد .

 33. ناشناس
  18 می 2014

  تو رو خدا التماس میکنیم شریعتی و رکنی رو برگردونید.
  اصلا این مجری جدید به دل نمیشینه.
  برناه خیلی مزخرف شده. دیدن این مرد پیر توی برنامه بهم احساس آثار باستانی بودن میده!!!

  یا شریعتی و رکنی یا هیچ

 34. آرش
  18 می 2014

  آقای شریعتی وآقای رکنی اصلا ناراحت نباشید شما وظیفه خود رابه خوبی انجام دادید.خداوند ازشماراضی باشد

 35. لاله
  18 می 2014

  فقط ميتونم بگم براي اين وضعيت خيلي متاسفم.
  اميدوارم ديگر چنين اتفاقاتي در تلوزيون تکرارنشودچون در بين جوانان عايدات خوبي نخواهد داشت.

 36. متين
  18 می 2014

  لطفا اقاي شريعتي ورکني روبرگردونين که اقاي فرهزادم برگرده چون برنامتون خيلي مسخره شده من ديگه برنامتون رو نميبينم

 37. زهرا
  20 می 2014

  سلام خیی خوش اومید اقای شریعتی مجری محترم.وکارشناسان گرانقدر.ومن ا لله التوفیق.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: