سه‌شنبه 20 می 14 | 06:58

جنگ سایبری آمریکا و چین بالا گرفت

وزارت دادگستری آمریکا در نظر دارد برای اولین بار اتهاماتی را علیه کارکنان ارتش چین به دلیل هک کردن اسرار تجاری شرکت‌های آمریکایی مطرح کند.


وزارت دادگستری آمریکا  در نظر دارد برای اولین بار اتهاماتی را علیه کارکنان ارتش چین به دلیل هک کردن اسرار تجاری شرکت‌های آمریکایی مطرح کند.

وزارت دادگستری آمریکا در صدد است اتهاماتی را علیه شخصیت هایی نظامی چین مطرح کند زیرا آنها را متهم به هک کردن اسرار تجاری شرکت های آمریکایی کرده است.

این اولین باری محسوب می شود که دولت آمریکا آشکارا کارکنان خارجی را به دلیل جرایم سایبری علیه شرکت های آمریکایی متهم می کند.

اقدام آمریکا در متهم کردن ۵ شخصیت چینی که ظاهراً برای ارتش آزادی بخش خلق چین کار می کردند و سامانه های شرکت آمریکایی را هک کرده اند، نمایانگر شیوع جنگ واشنگتن با چین در خصوص چنین موضوعی است.

مقامات آمریکایی مدت ها است که معترض هستند چین به شدت اسرار تجاری شرکت های آمریکایی را هدف گرفته اند زیرا این اطلاعات می تواند در بازار رقابت تجاری واشنگتن-پکن، منافعی را برای شرکت های چینی بههمراه داشته باشد که البته چین این اتهامات را رد کرده است و تأکید دارد که به هیچ عنوان این اتهامات اساسی ندارد.

«اریک هولدر» دادستان کل آمریکا و مقامات دفتر تحقیقات فدرال در صدد هستند صبح امروز، دوشنبه به وقت محلی، اتهاماتی را علیه این شخصیت های چین معرفی کنند.

طبق این گزارش، ظاهراً این افراد برخی از اطلاعات طراحی نیروگاه هسته ای آمریکا و همچنین اطلاعات قیمت و هزینه یک شرکت پنل های خورشیدی را ربوده اند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.