سه‌شنبه 20 می 14 | 14:24

توضیح افخم درباره ویلای سفیر ایران در نروژ

وی درباره‌ برخی اعداد و ارقام که به عنوان قیمت این ملک اعلام شده است نیز گفت: از اعداد و ارقام متناسب با خرید ملک در هر کشوری است و ملکی که خریدرای می‌شود به نام ایران ثبت می‌گردد که باید متناسب با شئونات کشور و جایگاه آن و ترددهایی که در محل اقامتگاه سفیر انجام می‌شود این خرید صورت گیرد


افخممرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست هفتگی با خبرنگاران به سوالات آن‌ها پاسخ گفت.

خبرنگار پرسید: منابع رسانه‌ای نروژ اعلام کرده‌اند سفیر ایران در نروژ با بودجه‌ی عمومی برای خود ویلایی را خریداری کرده است و گفته‌اند که این سفیر در دولت قبلی در این سمت منصوب شده است. آیا این موضوع از سوی وزارت خارجه پیگیری شده که افخم پاسخ داد: درباره‌ی خرید ساختمانی برای اقامت سفیر کشورمان خبرها درست است. در برنامه‌های وزارت امور خارجه خرید مکان‌ها برنامه‌ی مشخصی است که در دستور کار قرار دارد و ما در بسیاری از کشورها با بررسی‌هایی که انجام می‌دهیم به این نتیجه می‌رسیم که خرید یک مکان به صرفه‌تر است. در بسیاری از کشورها املاک استیجاری هزینه‌های بسیار بالاتری را دارند. گروههای کارشناسی قیمت‌ها، محله‌ها و بودجه‌ی متناسب را در این باره بررسی می‌کنند و تثبیت می‌شود بنابراین بحث خرید ساختمان در نروژ هم بر این اساس بوده است . هزینه‌ی اجاره ملک برای اقامتگاه سفیر بسیار بالا بوده است و گروه کارشناسی ارزیابی کرده اند که خرید ملک برای ما مناسب‌تر است .

وی درباره‌ برخی اعداد و ارقام که به عنوان قیمت این ملک اعلام شده است نیز گفت: از اعداد و ارقام متناسب با خرید ملک در هر کشوری است و ملکی که خریدرای می‌شود به نام ایران ثبت می‌گردد که باید متناسب با شئونات کشور و جایگاه آن و ترددهایی که در محل اقامتگاه سفیر انجام می‌شود این خرید صورت گیرد. همه‌ کشورها هم بر همین اساس تصمیم می‌گیرند. به همین دلیل هم باید دسترسی‌ها به محل ملک و کاربرد آن سنجیده شود . ضمن این که ارقامی که منتشر شده دقیق نیست و البته آن گونه که متوجه شده‌اید در خرید این ملک هم تخفیفی را گرفته‌اند اما بحثی که روشن است این است که این ملک به نام سفیر ایران نیست و جزء اموال ایران در نروژ است.

وی ادامه داد: آقای نیلی سفیر ایران در نروژ هم از دیپلمات‌های ارشد و با سابقه وزارت خارجه است، بعضی از سایت‌ها موضوعات انتصاب در دولت قبلی یا جدید را مطرح کردند که این ها موضوعات غیر حرفه‌ای است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: