یکشنبه 24 اکتبر 10 | 14:04

وبلاگ نویسان مستقل بین المللی

مطلبی که در ادامه آمده است به معرفی چند مورد از این وبلاگ ها می پردازد. با مراجعه به پیوندهای هر کدام از این وبلاگ ها می توانید به دیگر وبلاگهای مستقل و عدالتخواه دسترسی پیدا کنید.


محمد ولوی – وبلاگ نویسان زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند که با رویکرد مستقل و عدالت طلبانه و دردفاع از انقلاب اسلامی مطلب می نویسند. متاسفانه تعداد انگشت شماری از وجود این وبلاگ نویسان مطلع هستند. مطلبی که در ادامه آمده است به معرفی چند مورد از این وبلاگ ها می پردازد. با مراجعه به پیوندهای هر کدام از این وبلاگ ها می توانید به دیگر وبلاگهای مستقل و عدالتخواه دسترسی پیدا کنید.

Shahrazad

http://shahrzaad.wordpress.com

متاسفانه  خلاء عدم حضور وبلاگنویسان متعهد در این عرصه به شدت به چشم می خورد و با جستجو در میلیونها وبلاگ انگلیسی زبان ، تنها می توان به یک وبلاگ پرمخاطب و مشهور با نویسنده ایرانی بر خورد که با  رویکردی واقعی ، عادلانه و منصفانه نسبت به مسائل ایران ، جهان و مسلمانان تولید محتوا می کند.

شهرزاد یک وبلاگنویس زن مسلمان ایرانی است که در سال 2007 با هدف تقویت زبان انگلیسی خود وارد عرصه وبلاگ نویسی با رویکرد مستقل  می شود. پس از مدتی فعالیت با توجه به رویکرد متفاوت وبلاگ از دیگر وبلاگهای ایرانی ، وبلاگنویسان مسلمان شروع به برقراری رابطه با این وبلاگ ، لینک و معرفی آن به یکدیگر می کنند. عمده این بلاگرها در قسمت نظرات وبلاگ با کنجکاوی  از وی می خواهند که به معرفی چهره واقعی ایران برای آنها بپردازد. به همین دلیل پس از مدتی نوشته های وبلاگ به سمت ترسیم فضای واقعی سیاسی اجتماعی ایران سوق پیدا می کند. این وبلاگ در مسائل پس از انتخابات به یکی از معدود رسانه هایی تبدیل شده بود که در مقابل تبلیغات وسیع رسانه ای غرب به ایفای نقش روشنگری در وبلاگ و مصاحبه با شبکه های خبری غربی ، عربی در دفاع از رای مردم ایران می پرداخت. به همین دلیل و به سبب مسلمان بودن ؛ شیعه بودن و ایرانی بودن ، نویسنده بارها و بارها مورد اهانت و تهدید از سوی صهیونیستها ، غربیها ، وهابیها ، سکولارها و معاندین جمهوری اسلامی قرار گرفته است. نویسنده وبلاگ در ابتکاری جالب همه این اهانتها را در یک پست وبلاگ قرار می دهد.

علی رغم این حملات ، بسیاری  نیز جذب وبلاگ و فضای تاثیر گذار آن شده اند. مطالبی در مورد ماه رمضان ، نوروز ، اعیاد اسلامی ، ادعیه صحیفه سجادیه همراه با تصاویر تاثیرگذار این وبلاگ را به نمادی از یک ایرانی شیعه مسلمان تبدیل کرده است. ضمنا شهرزاد از لحاظ آماری فعالترین و محبوب ترین کاربران ایرانی در شبکه میکروبلاگینگ توئیتر است. توئیتهای وی به سه زبان انگلیسی ، عربی و فارسی تولید می شود.

nureinwort

http://nureinwort.blogspot.com

این وبلاگ متعلق به ژرمن ووخل یک جوان 24 ساله تازه مسلمان شیلیایی است که پس از تحقیق و بررسی در دین اسلام و انقلاب اسلامی به مذهب تشیع رو می آورد و مسلمان می شود. فضای این وبلاگ به شدت ایرانی است. بطوریکه در نگاه اول تصور می شود که نویسنده این وبلاگ یک ایرانی است. عمده پستهای این وبلاگ درمورد تحولات ایران ، دفاع از تشیع ، ولایت فقیه و حق استفاده از انرژی هسته ای برای ایران است.

Global Reporting

http://angelacorrias.blogspot.com/

این وبلاگ متعلق به آنجلا کوریاس روزنامه نگار و خبرنگار مستقل ایتالیایی است. نویسنده در معرفی خود می نویسد که تمام سعی خود را می کند که نظرات خود و آن چیزی که حقیقت است را در این وبلاگ  نشر دهد. با اینحال این حق را برای خوانندگان خود قائل است که نظرات مخالف آنها را در وبلاگ انعکاس دهد. این وبلاگ نگاه ویژه و واقع گرایانه ای نسبت به مسائل داخلی ایران دارد. همچنین مطالب زیادی در اعتراض به سیاستهای آمریکا و انگلیس در خاورمیانه و جهان در آن به چشم می خورد.

South Lebanon

http://www.jnoubiyeh.com

این وبلاگ متعلق به یک زن 23 ساله ، اهل جنوب لبنان و ساکن کانادا است ، موضع قاطع و سرسختانه در دفاع از مقاومت اسلامی لبنان و حمایت از ایران شاخصه بارز این وبلاگ است. نوشته های زیادی در این وبلاگ در مورد جنایتهای رژیم صهیونیستی و اعتراض به کشورهای سازشکار عربی به چشم می خورد.

GazaMom

http://www.gazamom.com

نویسنده این وبلاگ یک زن مسلمان اهل غزه است که هم اکنون  در آمریکا زندگی می کند و به دلیل بسته بودن مرزها مدت سه سال است که نتوانسته  به غزه برود. اوج فعالیت این وبلاگ به جنگ غزه باز می گردد. این وبلاگ بطور مداوم به نوشتن مطلب در مورد غزه و مصائب و مشکلات مردم آن می پردازد. نکته جالب در مورد این وبلاگ پرداختن به رسم و رسومات و فرهنگ مردم فلسطین در کنار مشکلات اهالی آن به سبب سالها محاصره و تجاوز اسرائیل  است.

Tales of Iraq by Lettof

http://tales-of-iraq-war.blogspot.com/

کارلوس لتوف (Carlos Latuff) کاریکاتوریست چپ سیاسی و متولد ۱۹۶۸ در ریودوژانیروی برزیل است. پس از سفر او در اواخر دهه ۹۰ میلادی به خاورمیانه فعالیتهای او بر روی کاریکاتورهای مربوط به مسئله فلسطین و پس از آن لبنان و عراق و افغانستان متمرکز شده است. در مجموعه ای نام ” همه ما فلسطینی هستیم”  کاریکاتورهای او ازگروههای مختلف تحت ستم از  جمله یهودیان  در ورشو، سیاهان آفریقای جنوبی  در دوران آپارتاید  ، بومیان آمریکای جنوبی و اهالی تبت در چین به نمایش درآمده است.

در سری دیگری با نام قصه های جنگ او با زبان تصویر به افشای ماهیت اصلی حمله به عراق و افغانستان در زمان دولت جورج بوش می پردازد.

او در سال ۲۰۰۶ جایزه ۴۰۰۰ دلاری و رتبه دوم مسابقه کاریکاتورهایی با مضمون هولوکاست سایت ایران کارتون را بدست آورد. او در مصاحبه  ای با هفته نامه یهودیان آمریکایی در رد اتهام یهودی ستیزی خود می گوید : مقصر اینکه رژیم اسرائیل از نمادهای دینی یهودیان برای کشتار مردم استفاده می کند ، من نیستم.

Political theatric

http://www.politicaltheatrics.net/

یک سایت گروهی است که توسط جمعی از وبلاگنویسان مستقل اداره می شود. این وبلاگ  ماموریت خود را اینگونه تعریف می کند :

این وبلاگ صدایی است برای مطالب و نوشته های  جذابی که توسط رسانه های اصلی نادیده گرفته می شوند.

این وبلاگ در 10 آوریل 2009 کار خود را با حضور جمعی از وبلاگنویسان مستقل و مشهور آغاز می کند و هم اکنون در حدود 110000 بازدید در هفته از 126 کشور جهان دارد.

Mystified Justice
http://www.sanasaleem.com

سنا سلیم یکی از محبوبترین وبلاگ نویسان پاکستانی است که مطالعه وبلاگ وی اطلاعات زیادی را درباره پاکستان به مخاطب ارائه می کند. علاوه بر این مطالب زیادی در مقابله با اسلام ستیزی غرب ، دفاع از مسئله فلسطین و … در آن به چشم می خورد. پس از وقوع سیل ویرانگر مردادماه ، این وبلاگ نقش موثری را در اطلاع رسانی در مورد مصائب مردم مسلمان پاکستان ایفا کرده است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.