دوشنبه 02 ژوئن 14 | 11:03
سخنان عجیب رئیس انجمن مددکاری

اگر وام بگیرید، طلاق خواهید گرفت!

«طی ۱۵ سال گذشته از زمانی که سازمان ملی جوانان شروع به دادن وام ازدواج کرد طبق آمار اعلام شده ۴۰ درصد طلاق‌ها مربوط به افراد زیر ۲۴ سال بوده و ۷۰ درصد مجموع طلاق‌ها مربوط به افراد زیر ۲۸ سال بوده است؛ بنابراین همه کسانی که در این سنین با حداقل‌ها و گرفتن وام، ازدواج کرده‌اند زندگی‌شان به طلاق کشیده شده است.»


به گزارش تریبون مستضعفین، دکتر مصطفی اقلیما، رییس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران و دکترای مددکاری اجتماعی در گفتگو با یکی از سایت‌ها آمار عجیبی درباره میزان خیانت و ازدواج اجباری ارائه کرده است. وی با بیان اینکه ۸۰ درصد ازدواج‌ها اجباری است آن را عامل شیوع طلاق دانسته است.

وی همچنین گفته است ۷۰ درصد از مردان ایرانی در زندگی خود حداقل یک بار به زن خود خیانت کرده اند که به دلیل داشتن مشکل با همسرانشان است! هرچند نمی‌توان میزان دقیق وقوع رفتارهایی همچون خیانت را به دقت سنجید و به تعبیری جرائم آپارتمانی همچون زنا و رابطه نامشروع معمولاً به سختی شناسایی می‌شوند، اما باز هم به نظر نمی‌رسد خیانت تا این اندازه در کشور ما شایع باشد.

همه کسانی که با وام ازدواج کرده‌اند، طلاق گرفته‌اند

دکتر اقلیما همچنین گفته است: «طی ۱۵ سال گذشته از زمانی که سازمان ملی جوانان شروع به دادن وام ازدواج کرد طبق آمار اعلام شده ۴۰ درصد طلاق‌ها مربوط به افراد زیر ۲۴ سال بوده و ۷۰ درصد مجموع طلاق‌ها مربوط به افراد زیر ۲۸ سال بوده است؛ بنابراین همه کسانی که در این سنین با حداقل‌ها و گرفتن وام، ازدواج کرده‌اند زندگی‌شان به طلاق کشیده شده است.»

هرچند این استاد مددکاری اجتماعی در توضیح صحبت‌های خود دلایل دیگری را برای طلاق برمی‌شمارد، در بیانی عجیب بیان کرده است که همه اردواج‌هایی که با حداقل‌ها صورت گرفته است منجر به طلاق می‌شوند، اما عجیب‌تر آنکه طلاق در خانواده‌های متمول بیش از خانواده‌های فقیر افزایش یافته است و در شهرهای بزرگ بیش از شهرهای کوچک طلاق رواج دارد. همچنین آموزه‌های دینی ما بیان می‌دارد که اگر فقیر باشید هم با ازدواج شما را از فصل خود غنی خواهد کرد: «وَأَنکِحُوا الْأَیَامَی مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛» (سوره نور آیه ۳۲)

برخی دیگر از نکات مهم مصاحبه رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران هم به شرح زیر است:

– حدود ۸۰ درصد مردم، ازدواج اجباری دارند.

– طی ۱۵ سال گذشته از زمانی که سازمان ملی جوانان شروع به دادن وام ازدواج کرد طبق آمار اعلام شده ۴۰ درصد طلاق‌ها مربوط به افراد زیر ۲۴ سال بوده و ۷۰ درصد مجموع طلاق‌ها مربوط به افراد زیر ۲۸ سال بوده است؛ بنابراین همه کسانی که در این سنین با حداقل‌ها و گرفتن وام، ازدواج کرده‌اند زندگی شان به طلاق کشیده شده است.

– در سال جاری در حدود ۷ درصد، میزان طلاق‌ها افزایش یافته است. از طرف دیگر در حدود ۷ درصد از میزان ازدواج‌ها کاسته شده است که به دلیل میزان بالای تورم بود، زیرا مردم در حدود ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته فقیرتر شدند.

– در حال حاضر در کشورهای پیشرفته برای تشویق جوانان مجرد به ازدواج عنوان می‌شود که هر جوانی که ازدواج کند و بچه‌دار شود یک سوم به میزان حقوقش افزوده می‌شود و به جوانان مجرد اولویت می‌دهند؛ یعنی اگر خانواده‌ای ماهیانه ۶۰۰ هزار درآمد دارد ۳۰۰ هزار برای تولد کودک به حقوق آنها افزوده می‌شود تا هزینه های کودک، تامین شود. این در حالی است که در کشور ما به هر کودکی که به دنیا می‌آید ۱۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

حدود ۷۰ درصد از مردان ایرانی در زندگی خود حداقل یک بار به زن خود خیانت کرده اند که به دلیل داشتن مشکل با همسرانشان است.

 1. ناشناس
  2 ژوئن 2014

  خيلي حرف هاي بي سر و تهي بود
  ايشان چطور حساب كرده اند كه وقتي 40% طلاقها مربوط به افراد زير 24 سال بوده است و 70% مجموع طلاقها مربوط به افراد زير 28 سال است؛ آنگاه همه ازدواج هاي با اين سن و با حداقل ها، به طلاق كشيده شده است؟
  بدست آوردن فرجام ازدواجهاي با سن كمتر از 24 كه نياز بهنتيجه گيري اينطوري ندارد، ميتوان با مطالعه موردي همه اينگونه ازدواج ها نتيجه گيري قطعي نمود.
  يا اينكه مردم 70 درصد نسبتن به پارسال فقيرتر شده اند را چطور نتيجه گرفته اند؟ در حالي كه تورم حدود 40 درصد اعلام شده است؟ به نظر ميرسد اين حرفها بيشتر تبليغاتي باشد و با هدفِ وارد كردن شوك به برخي است؟
  يا اين كه حداقل 70 درصد مردان ايراني در زندگي خود به زنان خود خيانت كرده اند. اولا وقتي نميتوان آمار درست و درماني از اين موارد تهيه كرد، مطرح نمودن اين آمارهاي تخميني چه سودي دارد؟ (مگر رئيس دولت دستور نداده اند كه كسي را زوري به بهشت نبريد؟ نكند ايشان با ارائه اين آمار ميخواهد آن 70%مردان ايراني را به زور به بهشت ببرد؟)
  إن الذين يحبون أن تشيع الفاحشة في الذين آمنوا لهم عذاب أليم في الدنيا والآخرة والله يعلم وأنتم لا تعلمون
  برای کسانی که دوست دارند در باره مؤمنان تهمت زنا شايع شود ، در دنياو آخرت عذابی دردآور مهياست خدا می داند و شما نمی دانيد

  و آيا اين حرفها ، شايع كردن تهمت زنا نيست؟

  • ..............
   2 ژوئن 2014

   حرف تو بی سر و ته است که نمی دانی ازدواج دایم برای کسی که توان پرداخت نفقه را ندارد شرعا جایز نیست.

  • اصفهاني
   3 ژوئن 2014

   شما ظاهرا اعصاب نداري
   حداقل يكبار نظر را تا آخر ميخواندي بعد پرخاش ميكردي
   بله
   من هم ازدواج را براي كسي كه توان پرداخت ندارد تجويز نكردم. گفته ام ايشان چطور با جمع اين دو آمار به اين نتيجه رسيده است؟
   براي بدست آوردن اين نتيجه بايد مطالعه موردي روي جامعه آماري زير 24 سال كرد.
   قدري سعه صدر ميتواند راهگشا باشد.

 2. احمد اشرفي نوشنق
  3 ژوئن 2014

  من هم ازدواج كردم با دو دختر و حقوق معلمي به سختي از پس مخارج زندگي برميام خدا به ما رحم كنه

 3. ناشناس
  6 ژوئن 2014

  صحبتهای ایشان بسیار بد بینانه ودور از واقعیت است یا ایشان 70درصد را نمیدانند چقدر است؟..یا آمارگیری نمیداند!!!…

 4. منتقد
  6 ژوئن 2014

  اینق حرفای مزخرفی هس که ادم خندش میگیره.اخه یکی به من بگه اون 80 درصدی که به اجبار ازدواج میکنن کجان

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: