چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۹۳ | ۱۶:۱۸
قدرشناسی مردم از هنرمندان مردمی

بیش از ۱۰,۰۰۰ نفر برای تجلیل از شاعر انقلابی آمدند!

مراسمی که برای تجلیل از کتاب «رودخوانی» اثر تازه دکتر محمدمهدی سیار در شهرستان فسا زادگاه این شاعر برگزار شد. این مراسم که به مناسبت میلاد حضرت اباعبدالحسین(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) اجتماع بزرگ حسینیون نام گرفته بود، با حضور هزاران نفر از مردم فسا جلوه دیگری یافته بود.


به گزارش تریبون مستضعفین، مراسمی که برای تجلیل از کتاب «رودخوانی» اثر تازه دکتر محمدمهدی سیار در شهرستان فسا زادگاه این شاعر برگزار شد. این مراسم که به مناسبت میلاد حضرت اباعبدالحسین(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) اجتماع بزرگ حسینیون نام گرفته بود، با حضور هزاران نفر از مردم فسا جلوه دیگری یافته بود.

در این مراسم حامد زمانی خواننده انقلابی نیز برخی از ترانه‌های سروده شده توسط سیار را خواند که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

تجلیل رهبر فرزانه انقلاب از کتاب رودخوانی

میثم مطیعی مداح اهل بیت، چند سالی است که با سروده‌های مهدی سیار مداحی‌های بسیاری برای اهل بیت انجام داده است. وی در مراسم دیگری که در تهران به مناسبت رونمایی کتاب رودخوانی، مطالب زیر را نقل کرده است:

میثم مطیعیمن معمولاً مطالبی را که خدمت مقام معظم رهبری می رسیم ریز به ریز یادداشت می کنم و سعی کرده ام که آنها را جایی نقل نکنم اما چون این مطلب به محمدمهدی سیار برمی گردد آن را می گویم؛ سیار نسخه نهایی کتاب رودخوانی را اربعین سال ۹۲ که خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودیم به ایشان هدیه کردند و اولین کسی که نسخه کامل این کتاب را مطالعه کرده، مقام معظم رهبری است.

چند وقت بعد، ۱۷ ربیع الاول از طرف بیت رهبری با سیار تماس گرفتند و گفتند که حضرت آقا فرمودند که کتاب خیلی خوب است بلکه از خوب هم بالاتر است. تا اینکه ما در همین فاطمیه خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم، که آقای سیار هم صبح همان روز از نجف رسیده بودند و تشریف آوردند، بزرگان مختلفی مانند آقایان فلاح زاده، هاشمی شاهرودی و حسینی بوشهری هم آنجا بودند؛ آقای سیار که آمد حضرت آقا در ابتدا گفتند: من این کتاب شما را خواندم و فرمودند که شعر “برف” خیلی خوب بود، شعر “طعمه و ماهی” خیلی خوب بود. ساختار کتاب کامل در ذهن مقام معظم رهبری بود و ایشان با توجه به وجود اشعار نیمایی در این کتاب بسیار تأکید داشتند به قالب نیمایی و اینکه شعر نیمایی همراه با وزن و قافیه چقدر خوب است.

در آخر شعر برف آمده است که ای برف کولاک کرده ای، مقام معظم رهبری خطاب به محمدمهدی سیار گفتند: “آقای سیار، کولاک کرده ای”؛ که من احساس می کنم که همین دو کلمه مقام معظم رهبری خستگی را از تن ما به در کرد.

تصاویر زیر از سایت سلام فسا بخشی از مراسم حسینیون را به تصویر کشیده است:


  1. علیرضا حمیدی
    ۲۰ خرداد ۱۳۹۳

    با سلام و تشکر از انتشار این خبر
    بایست عرض کنم که زادگاه آقای دکتر سیار زاهدشهر که در 25 کیلومتری فسا است می باشد. ضمن اینکه در روز 14 خرداد همزمان با مراسم یادمان امام خمینی(ره) و یادواره شهدای زاهدشهر از این شاعر جوان و انقلابی باحضور آحاد مردم و مسئولین تجلیل به عمل آمد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: