یکشنبه 14 مارس 10 | 13:43

با ادبیات سکولار پیام اسلام منتقل نمی‌شود

رامین: امروز رسانه ها راست و دروغ را به هم آلوده می کنند و به مخاطب اجازه نمی دهند به حقیقت دست پیدا کند… رامین بزرگ نمایی و برجسته سازی تصویر کارتونی توسط رسانه های مدرن غرب امروزی را بسیار خطرناک دانست و گفت: تمام فیلمهایی که در حال حاضر در غرب تولید می شوند بر اساس بنیانهای ذهنی ایجاد می شود که ترسهای کاذب محور تولید این فیلمهاست.


محمدعلی رامین

محمدعلی رامین

محمدعلی رامین ظهر جمعه در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره نشریات تجربی حوزه علمیه خراسان گفت: ابزار اطلاع رسانی در جهان امروزی روز به روز در حال تغییر است به گونه ایی که روزی بر کاغذ نوشته می شد اما امروز همین موضوع با اضافه شدن امواج رادیویی، تصویری و اینترنت فراتر رفته است.

رامین اضافه کرد: امروز رسانه ها راست و دروغ را به هم آلوده می کنند و به مخاطب اجازه نمی دهند به حقیقت دست پیدا کند.

این مسئول یادآور شد: دوگانگی و چند پهلو و چند وجهی بودن مطالب شیوه رسانه های امروز است اما رسانه اسلامی باید شفافیت، صراحت و کامل بودن مطلب را شیوه نگارش خود قرار دهد.

رامین با اشاره به اینکه امامت محوری ولی فقیه اوج فقه سیاسی امام (ره) بود تصریح کرد: امام (ره) ایران را برای اسلام می خواست و فرموده بودند ایران پایگاهی برای اسلام باشد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: نکته دوم مخاطب رسانه است و این که رسانه اسلامی چه عنصری از وجود عالمین را مخاطب قرار می دهد برای ما مهم است.

وی یادآور شد: به طور مثال رسانه های مدرن امروز غرب معمولا قوه خیال و نفس آدمی را هدف خود قرار داده اند.

رامین بزرگ نمایی و برجسته سازی تصویر کارتونی توسط رسانه های مدرن غرب امروزی را بسیار خطرناک دانست و گفت: تمام فیلمهایی که در حال حاضر در غرب تولید می شوند بر اساس بنیانهای ذهنی ایجاد می شود که ترسهای کاذب محور تولید این فیلمهاست.

این مسئول اضافه کرد: دروغ و توطئه مجموعه ای از رذائل اخلاقی این فیلمها است که محور تولیدات رسانه ای غرب است. در این رسانه ها بدترین راهکارهای ابلیسی و شیاطین را برای نیاز جنسی قرار می دهند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تحریف واقعیتها، تخریب انسانها و لجن مال کردن مقدسات از شیوه هایی است که رسانه های مدرن امروز غرب دنبال می کنند.

وی ادامه داد: رسانه اسلامی در برابر این عناصر باید عقل آدمی را مخاطب قرار دهد و ما هر چه می خواهیم به مخاطب انتقال دهیم باید منطبق بر وحی باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.