شنبه 28 ژوئن 14 | 15:37

استخری که به روزه‌خواران تخفیف می‌دهد!

این استخر که در یکی از شهرک های مسکونی تهران قرار دارد،امکان استفاده از این تخفیف قابل توجه را تنها برای ماه مبارک رمضان از ساعت 9 تا 6 بعد از ظهر در نظر گرفته است


این استخر که در یکی از شهرک های مسکونی تهران قرار دارد،امکان استفاده از این تخفیف قابل توجه را تنها برای ماه مبارک رمضان از ساعت 9 تا 6 بعد از ظهر در نظر گرفته است

با آغاز ماه مبارک رمضان، تمام مکان های ورزشی – تفریحی به احترام این ماه عزیز ساعات کار خود را تغییر می دهند و از افطار تا سحر میزبان روزه داران هستند.

اما یکی از مکان های ورزشی مختص بانوان که به یکی از وزارتخانه ها نیز وابسته می باشد، در اقدامی تأسف برانگیز نه تنها ساعات کاری خود را تغییر نداده، بلکه زمانبندی استفاده از استخر خود را برای ساعات روزه داری و با تخفیف 40 درصد قرار داده است.
این استخر که در یکی از شهرک های مسکونی تهران قرار دارد،امکان استفاده از این تخفیف قابل توجه را تنها برای ماه مبارک رمضان از ساعت 9 تا 6 بعد از ظهر در نظر گرفته است و برخلاف عملکرد تمام مکان های ورزشی که از افطار تا سحر امکانات خود را در اختیار روزه داران قرار می دهند، این استخر در این فاصله زمانی تعطیل می باشد و بنابراین تنها افرادی که حرمت این ماه را نگه نمی دارند و روزه نیستند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
البته تمام این اقدامات بدون تبلیغات ظاهری صورت می گیرد و تسهیلات گفته شده از طریق یکی از سایت های معروف تخفیف در اختیار بانوان قرار می گیرد و این مکان حرمت شکن اعلام می کند که با داشتن مجوز رسمی اقدام به اجرای این فعالیت غیر شرعی و غیرقانونی می نماید.
حال سوال اینجاست که کدام یک از مراجع ذیربط به این استخر تفریحی مجوز این بی حرمتی را داده است تا با خیالی آسوده در ماه مبارک رمضان به ترویج روزه خواری بپردازد؟!
عدم توجه مسئولان به چنین اتفاقاتی و گاه همراهی آنها در چنین قانون شکنی هایی شرایط را برای قانون شکنی های بیشتر فراهم می کند.
لازم به ذکر است حرمت ماه مبارک رمضان در کلیه کشورهای اسلامی با قوانین بسیار سخت و محکمی حفظ می شود و برای روزه خواران و قانون شکنان جریمه های بسیار سنگینی  در نظر گرفته می شود و چنین اتفاقی نیازمند پاسخگویی از سوی مسئولین می باشد.
 1. اصفهاني
  28 ژوئن 2014

  ظاهرا همه مراجع آن را مبطل روزه نمي دانند:
  سيستاني: مسأله- فرو بردن تمام سر درآب روزه را باطل نمي كند ولي كراهت شديد دارد.
  مظاهری: مسأله- فرو بردن سر درآب گرچه از روی عمد باشد روزه را باطل نمی کند گرچه مستحب است که تمام سر را در حال روزه در آب فرو نبرد.
  گلپايگاني، صافي، فاضل: بنابراحتياط واجب روزه اش باطل مي شود…
  تبريزي: بنابراحتياط روزه اش باطل می شود…
  خوئي، بهجت، وحید: روزه اش (بهجت: بنابرأقوي) باطل مي شود…
  2- بهجت: و همچنين در حالي كه مانع و حائل غليظي دور سر را فرا گرفته و يا سر به چيزي آغشته شده كه مانع از رسيدن آب به آن باشد، فرو بردن تمام سر در آب، بنابرأظهر روزه را باطل نمي كند.
  .
  .
  هر چند در اين همواي گرم خيلي سخت است كه كسي روزه باشد و در آب برود و شنا هم بكند و مانع از ورود آب به حلقش شود. من كه موقع شنا و هواگيري در كرال سينه، يكي دو قطره اي آب فرو مي برم.

 2. اصفهاني
  28 ژوئن 2014

  استفتائات امام خامنه اي روحي فداه – روزه (4)
  اگر روزه ­دار عمداً تمام سر را در آب فرو ببرد، بنابر احتیاط واجب روزه­اش باطل است و باید روزه ­ی آن روز را قضا کند. (استفتا از دفتر معظم له، باب روزه، م33)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.