سه‌شنبه 01 جولای 14 | 11:21

لبخند تهران به سراسر ایران می‌رود

ویژه‌برنامه طنز «لبخند تهران» که در طول ماه شعبان در فرهنگسراهای پایتخت برگزار شد، با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و شبکه آموزش تلویزیون در دیگر کلانشهرها و شهرهای ایران برگزار می‌شود


به گزارش تریبون مستضعفین ویژه‌برنامه طنز «لبخند تهران» که در طول ماه شعبان در فرهنگسراهای پایتخت برگزار شد، با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و شبکه آموزش تلویزیون در دیگر کلانشهرها و شهرهای ایران برگزار می‌شود و قرار است در نخستين گام، لبخند خوي در آذربايجان غربي با زبان آذری برگزار شود. لبخند تهران

سيدعلي احمدي رئيس فرهنگسراي رسانه و مسئول برگزاری این ویژه‌برنامه در سطح پایتخت با اشاره به شعار «تهران شهر مهرباني» درباره اهداف برگزاري ويژه‌برنامه لبخند تهران گفت: ما تلاش كرديم با فاصله گرفتن از فضاهاي معمول ذائقه مخاطبان را نسبت به طنز تغيير دهيم.

وی درباره میزان استقبال مردم از لبخند تهران اظهار داشت: این موضوع را می‌توان در دو سطح منطقه‌اي و ملي در نظر گرفت. پنج فرهنگسرای بزرگ تهران ميزبان شهروندان تهراني بودند و معمولا هر شب دو تا سه برابر ظرفيت سالن‌ها مخاطب براي تماشاي برنامه از نزديك مي‌آمد.

متولي برنامه لبخند تهران درباره دلايل اين استقبال گفت: متأسفانه ما برنامه‌هايي با محور شادي كم داريم و لبخند روي صورت شهروندان كمرنگ شده است. ضمن اينكه شادماني شريف و هدفمند به‌شدت كم است و كمتر به برنامه‌هاي فاخر توجه شده است.
رئيس فرهنگسراي رسانه افزود: سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در دوره جديد تلاش كرده است با صدا و سيما نوعي هم‌افزايي داشته باشد و با

بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي هر دو سازمان برنامه‌هايي توليد شود كه هم شادي‌محور باشد، هم طنز فاخر داشته باشد، هم جدا از نگاه محلي و منطقه‌اي به مذاق مردم سراسر ايران خوش بيايد و لبخند را بي‌دريغ به آنها هديه بدهد. يكي از ويژگي‌هاي برنامه لبخند تهران هم همين حضور چشمگير خانواده‌ها بود.
وی تصریح کرد: با توجه به استقبال مخاطبان از ويژه‌برنامه طنز لبخند تهران، از همين امروز مي‌توان به ادامه يافتن چنين برنامه‌هايي در مناسبت‌هاي خاص سال اميد داشت؛ برنامه‌هايي كه در راستاي توصيه بزرگان دين به نشاط و شاد كردن مردم توليد و اجرا مي‌شوند.

احمدي با اشاره به جشن رمضان گفت:‌ ماه مهماني خدا‌ ماه معنويت و شب‌زنده‌داري است اما منافاتي با نشاط مردم ندارد. سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران آماده است اين برنامه را با قالب و شكل جديد ادامه دهد و اميدوارم بتوانيم كاري براي افزايش نشاط مردم در ايام روزه‌داري و عبادت انجام دهيم.

لبخند تهران اقدامی فرهنگی و متفاوت بود که به واسطه پخش شبانه از شبكه آموزش تلويزيون، آوازه‌اش تا دورترين نقطه‌هاي ايران هم رسيد. این برنامه با حضور شاعران طنزپرداز و چهره‌هاي آشناي سينما و تلويزيون، گامي در راستاي افزايش روحيه نشاط و شادي در ميان شهروندان برداشت.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.