یکشنبه 06 جولای 14 | 14:35

میزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت که در حال حاضر برای آزادسازی 7500 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در کشور، نیازمند 435 میلیارد تومان هستیم.


سیداسدالله جولایی در حاشیه مراسم بیست و ششمین جشن گلریزان که شب گذشته برگزار شد، اظهار کرد: جشن‌های گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری از سال 1369 که شهید لاجوردی رییس وقت سازمان زندان‌ها بودند، برگزار می شود.

زندان

وی یادآور شد: امسال در ماه مبارک رمضان در سراسر کشور 184 جشن گلریزان خواهیم داشت که اولین جشن گلریزان در هفته گذشته در استان البرز برگزار شد و در روز 18 تیرماه نیز جشن گلریزان دیگری به صورت عام در کرج برگزار خواهیم کرد.

 

جولایی با بیان اینکه اکنون 7500 زندانی جرایم غیرعمد در کشور داریم، گفت: امسال برای آزادی این تعداد از زندانیان نیاز به 435 میلیارد تومان هستیم.

 

وی با یادآوری اینکه سال گذشته 7 هزار و 735 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در کشور آزاد شدند، گفت: برای این تعداد از زندانیان در سال گذشته نیازمند 834 میلیارد تومان بودیم که با کمک های مددکاران زندان و گروه تحقیق توانستیم 534 میلیارد تومان را گذشت بگیریم و با 300 میلیارد تومان این تعداد از زندانیان آزاد شوند. در واقع یکی از بزرگترین خیرین کشورمان “طلبکاران” بودند.

 

مدیرعامل ستاد دیه کشور درباره اینکه در طول این 26 سال چه تعداد از زندانیان جرایم غیرعمد از سوی ستاد دیه آزاد شده اند، گفت: بیش از 80 هزار نفر از کسانی که جای آنها در زندان نبود و به دلیل بدهکاری و گرفتاری وارد زندان شده بودند، از زندان‌ها آزاد شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: