دوشنبه 14 جولای 14 | 10:59

خاطرات یک انقلابی از زندان های رژیم شاه

انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی،این مرکز کتاب (خاطرات سید احمد نصری)تدوین خانم نداخجسته و آقای سید قاسم حسینی را چاپ و روانه بازار نشر کرد.


تظاهرات انقلاب اسلامی در استهبان - شهید فقیهیدر تاریخ معاصر ایران، با توجه به تحولات مهم، نهضت‌ها و قیام‌های مردمی علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی، به‌خصوص انقلاب اسلامی که این تلاش‌ها را به ثمر رساند، ثبت وقایع از زبان شاهدان عینی رویدادها حايز اهمیت می‌باشد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی با توجه به این ضرورت، بخشی از فعالیت‌های خود را به ضبط، تدوین و انتشار خاطرات شخصیت‌های دخیل در وقایع انقلاب اسلامی اختصاص داده است تا منابع دست اول در اختیار پژوهشگران تاریخ معاصر ایران و تاریخ انقلاب اسلامی قرار گیرد.

انقلاب اسلامی همان‌گونه که محصول فعالیت‌های گسترده‌ي گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه بوده‌است، باید از زبان افرادی متفاوت و متعدد نیز بازگو شود تا علاوه بر دسترسی جامع‌تری به جزئیات وقایع، چگونگی و زوایای گوناگون وقایع نیز پدیدار گردد.

کتاب (خاطرات سید احمد نصری)که در این راستا منتشر گردید،اطلاعات سودمندی از فعالیت‌های مبارزین انقلابی در شهر قزوین را در اختیار ما قرار می‌دهد. همچنین با توجه به سپری شدن حدود پنج سال از زندگی ایشان در زندان‌های رژیم شاه، روایت دست اولی از فضای زندان و فعالیت‌های زندانیان ارائه شده‌است. پس از انقلاب اسلامی نیز راوی خاطرات در عرصه‌های مختلفی از جمله: حزب جمهوری اسلامی همدان و قزوین، استانداری بوشهر و سیستان و بلوچستان، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و… فعالیت کرده است و خاطرات ایشان در این زمینه‌ها نیز حايز اهمیت است.

شایان ذکر است؛ این اثر در شش فصل تنظیم شده است که در فصل اول به تولد،خانواده و تحصیلات راوی پرداخته و در فصل دوم فعالیت های قبل از انقلاب و در فصل سوم دستگیری و دوران زندان را مطرح کرده است و در فصل چهارم از انقلاب تا جنگ ودر فصل پنجم فعالیت در استان های محروم روایت شده است و بازگشت به قزوین و نمایندگی در مجلس چهارم فصل پایانی این اثر را رقم می زند.

خاطرات سید احمد نصری در شمارگان 1500 نسخه و 312 صفحه و قیمت 80.000 ريال در تیرماه سال جاری روانه بازار نشر گردیده است.

لازم به ذکر است؛ علاقمندان جهت تهیه این کتاب می توانند به فروشگاه این مرکز در خیابان انقلاب،خیابان ۱۲فروردین،بعد از خیابان شهدای ژاندارمری نبش مجتمع ناشران و یا با شماره تلفن های ۶۶۹۵۳۶۰۷ و ۶۶۹۶۱۵۳۶ تماس بگیرند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: