دوشنبه 21 جولای 14 | 08:39

انتشار «من زنده‌ام» با تقریظ رهبر انقلاب

چهل و دومین چاپ از کتاب «من زنده‌ام» به همراه تقریظ رهبر معظم انقلاب منتشر شد. این اثر دربردارنده خاطرات معصومه آباد از روزهای اسارت در اردوگاه‌های مختلف عراق از جمله زندان الرشید است.


من زنده امچهل و دومین چاپ از کتاب «من زنده‌ام» به همراه تقریظ مقام معظم رهبری بر این اثر از سوی انتشارات بروج منتشر شد. این اثر دربردارنده خاطرات معصومه آباد از دوران کودکی تا روزهای جنگ و سپس اسارت است. این نخستین کتابی است که در آن شرح کامل چگونگی اسارات چهار بانوی ایرانی در دست رژیم بعث روایت می‌شود. آباد در نخستین فصول کتابش به شرح روزهای شیرین کودکی خود در آبادان پرداخته تا از این طریق شناخت جامع و کاملی از شخصیت خود و خانواده فرا روی مخاطب قرار دهد.

 

وی در فصل‌های بعدی به وقایعی چون انقلاب، جنگ و در نهایت به دوران اسارت و آزادی پرداخته است. مهمترین و هیجان‌انگیزترین بخش اثر به دوران اسارات وی به همراه سه بانوی دیگر در روزهای ابتدایی جنگ به دست نظامیان عراقی می‌پردازد، وقایعی که خواندن هر یک از آنها اعجاب مخاطب را از صبر مبارزان و رزمندگان ایرانی برمی‌انگیزد. آباد در خلال این خاطرات، از کسانی یاد می‌کند که در زندان‌های الرشید و عنبر همانند او و دوستانش گرفتار و دربند بودند؛ خاطراتی از شهید تندگویان و ابوترابی.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: