سه‌شنبه 26 اکتبر 10 | 12:45

در کلیساهای خانگی از بی‌بند و باری برای جذب جوانان استفاده می‌شود

مسیحیان به ویژه مسیحیت بنیادگرا، صهیونیست و نو انجیلی، زمانی که دریافتند نمی توانند در ایران تبلیغ کنند و کلیساهای رسمی خود را گسترش دهند، گزینه جدیدی را با عنوان شبکه زیر زمینی یا کلیساهای خانگی بنیان نهادند.


کارشناس ادیان ابراهیمی گفت: دست اندرکاران کلیساهای خانگی به بهانه شادی از بی بند و باری به عنوان یکی از عوامل جذب جوانان استفاده می کنند.

حجت الاسلام توحیدی، کارشناس ادیان ابراهیمی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تضعیف هدفمند دین با ترویج شبکه کلیساهای خانگی گفت: مسیحیان به ویژه مسیحیت بنیادگرا، صهیونیست و نو انجیلی، زمانی که دریافتند نمی توانند در ایران تبلیغ کنند و کلیساهای رسمی خود را گسترش دهند، گزینه جدیدی را با عنوان شبکه زیر زمینی یا کلیساهای خانگی بنیان نهادند.

وی در ادامه افزود: اگر چه کلیساهای خانگی نهادی نسبتا نوپا در ایران است و سابقه فعالیت طولانی ندارد، اما متأسفانه توانسته است موفقیت هایی را کسب کند.

حجت الاسلام توحیدی اظهار داشت: در کلیساهای رسمی به دلیل حساسیت هایی که وجود دارد، اعضای کلیسا ملزم به رعایت مقرراتی همچون حجاب و مقررات رسمی کشور هستند، اما به دلیل ماهیت مخفی کلیساهای خانگی این حساسیت وجود نداشته و برنامه های این کلیسا ها کاملا متفاوت است.

وی خاطر نشان کرد: در کلیساهای خانگی امکان حضور همه افراد وجود دارد، مراسم ها به صورت خصوصی یا «پارتی مذهبی» برگزار می شود و هر کاری برای جذب افراد به ویژه جوانان انجام می دهند.

این پژوهشگر حوزوی یادآور شد: دست اندر کاران این مهمانی ها، به بهانه شادی از بی بند و باری به عنوان یکی از عوامل جذب جوانان استفاده می کنند و جوانان به گمان این که هم خدا را عبادت کرده و هم شادی کرده اند، جذب آنان می شوند.

وی با اشاره به ماهیت پنهان این جریان مقابله با آنان را سخت توصیف کرد و گفت: آگاهی بخشی عمومی به وسیله رسانه های گروهی، جلب توجه والدین، استفاده از ابزار سنتی همچون منبر و ارتباط چهره به چهره روحانیت با جوانان بخشی از راه های مقابله با این جریانات است.

حجت الاسلام توحیدی تأکید کرد: جریانات تبشیری و تبلیغی مسیحی با استفاده از بودجه های کلان و به صورت فردی و گروهی به تبشیر و تبلیغ می پردازند و لازم است روحانیت و حوزه های علمیه هم به صورت هدفمند و منسجم از سوی نهاد های تبلیغی و هم به صورت فردی به مقابله با آنان بپردازد.

قابل ذکر است رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع پر شور مردم قم در 27 مهرماه با اشاره به تضعیف هدف‌مند دین از سوی دشمنان فرمودند:« براى اینکه ایمان مردم را به اسلام و مقدسات اسلامى کم کنند. در داخل کشور، از طرق مختلف، پایه‌هاى ایمان مردم، بخصوص نسل جوان را متزلزل کنند؛ از اشاعه‌ى بى‌بندوبارى و اباحیگرى، تا ترویج عرفانهاى کاذب – جنس بدلى عرفان حقیقى – تا ترویج بهائیت، تا ترویج شبکه‌ى کلیساهاى خانگى؛ اینها کارهائى است که امروز با مطالعه و تدبیر و پیش‌بینى دشمنان اسلام دارد انجام میگیرد؛ هدفش هم این است که دین را در جامعه ضعیف کند».

  1. ناشناس
    12 آوریل 2014

    دستشون درد نکنه شما هم اگه میتونید انجام بدین

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.