سه‌شنبه 26 اکتبر 10 | 16:03

حج، زمانی برای همدلی و همکاری

در آستانه برگزاری مراسم عظیم حج انتشار مطالب تند و غیر اصولی مسئله‌ای را حل نخواهد کرد. متأسفانه برخی افراد با انتشار اخبار نادرست و غیر منطقی در نشریات و سایتها زمینه تشنج را برای افکار عمومی فراهم می‌کنند.نماینده ولی فقیه با انتقاد از برخی نشریات و سایتها که سعی در خدشه‌دار کردن روابط دو کشور ایران و عربستان دارند گفت: در آستانه برگزاری مراسم عظیم حج انتشار مطالب تند و غیر اصولی مسئله‌ای را حل نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسگر در جمع کارگزاران حج در محل بعثه مقام معظم رهبری به تبیین سیاست‌های حج پرداخت و گفت: سیاست‌های حج در امسال چیزی جدای از سیاستهای قبلی که در سخنرانی‌ها و پیام‌های امام راحل و رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری در سالهای قبل مطرح شده نیست.

وی گفت: همه باید دست به دست یکدیگر بدهیم تا این سیاستها به نحو احسن اجرایی شوند تا همگان بتوانند از ظرفیت عظیم حج بهره لازم را ببرند.
حجت‌الاسلام قاضی عسگر در ادامه به بیان وظایف کارگزاران حج اشاره کرد و گفت: وظیفه همه کارگزاران حج رسیدن به آن نقطه مطلوبی است که در پیامهای نورانی امام راحل و مقام معظم رهبری عنوان شده است.

وی افزود: اگر خروجی کار و فعالیتهای ما غیر از این باشد چیزی جز خسران و ضرر عایدمان نخواهد شد.
قاضی عسگر گفت: مأموریت ما تسهیل امور زائران بیت‌الله الحرام برای بهره‌برداری بیشتر از مراسم معنوی حج است.

سرپرست حجاج ایرانی در همین زمینه افزود: وظیفه اصلی کارگزاران حج خدمتگذاری به زائران است بنابراین انضباط کاری که همیشه مورد توجه و تأکیدات مقام معظم رهبری بوده است باید کاملاً رعایت شود تا بتوانیم به نحو احسن به وظایف خود عمل کنیم.
وی با بیان اینکه امور باید طبق برنامه‌ریزیهای صورت گرفته انجام شود از مسئولان امور حج خواست تا به وظایف خود دقیقاً عمل کنند تا زائران بیت‌الله الحرام بدون دغدغه به اعمال دینی خود برسند.

نماینده ولی فقیه در ادامه با انتقاد از برخی نشریات و سایتها که سعی در خدشه‌دار کردن روابط دو کشور ایران و عربستان دارند گفت: در آستانه برگزاری مراسم عظیم حج انتشار مطالب تند و غیر اصولی مسئله‌ای را حل نخواهد کرد. متأسفانه برخی افراد با انتشار اخبار نادرست و غیر منطقی در نشریات و سایتها زمینه تشنج را برای افکار عمومی فراهم می‌کنند.

قاضی عسگر خاطرنشان کرد: امروز زمان برجسته کردن مشکلات نیست بلکه زمان همدلی و همکاری برای رفع مشکلات است. خدشه در راه خدمت‌رسانی به حجاج هیچ سودی برای کسی ندارد.
وی افزود: ایران و عربستان دو کشور قابل توجه در جهان اسلام هستند و همکاری این دو کشور به نفع منطقه خواهد بود.

قاضی عسگر با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده امور باید پیش برود گفت: امسال نیز مراسم معنوی دعای کمیل و برائت از مشرکین همانند سالهای قبل و با همان شیوه باشکوه هرچه تمام برگزار خواهد شد.
سرپرست حجاج ایرانی در خاتمه با بیان اینکه بعثه مقام معظم رهبری بعثه جمهوری اسلامی ایران است گفت: بعثه مقام معظم رهبری باید پاسخگوی سؤالات دینی علاقمندان و شیعیان حاضر در مراسم حج باشد.
وی بر تلاش مضاعف برای خدمت بیشتر به حجاج بیت‌الله الحرام تأکید کرد.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.