دوشنبه 04 آگوست 14 | 02:52
عضو مجلس خبرگان رهبری:

مسؤلان دانشگاه آزاد به جنگ با خدا نروند!

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخش نامه اخیر حراست دانشگاه آزاد گفت: من به مسئولان دانشگاه آزاد توصیه می‌کنم که با چنین تصمیماتی به جنگ با خدا نروند، چرا که مسئله حجاب از خطوط قرمز ماست!


 آیت الله علی اسلامی آیت الله علی اسلامی، نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخش نامه اخیر حراست دانشگاه آزاد گفت: خیلی ها میخواهند احکام اسلام را از متن جمهوری اسلامی حذف کنند و از سالیان گذشته به بهانه های مختلف این رویکرد خود را دنبال کرده و می کنند، اما ما امروز شاهد هستیم بعد از گذشت این همه سال از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظامی مبتنی بر اعتقادات الهی، مسئله دین و علاقمندی به عرصه مذهب همچنان در بین جوانان ما پابرجاست، از این رو من به مسئولین دانشگاه آزاد توصیه می کنم که با چنین تصمیماتی به جنگ با خدا نروند چرا که مسئله حجاب از خطوط قرمز ماست!

 

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری که در جمع اصحاب رسانه استان و در نشست خبری ششمین دوره طرح ولایت استانی دوره خط امام سخن می گفت با اشاره به گستردگی تهاجم فرهنگی برگزاری دوره هایی همچون دوره طرح ولایت، راهیان نور و برگزاری یادواره های شهدا در دانشگاه های استان را از مصادیق مبارزه عملی با این هجمه برشمرد و گفت: بسیاری از توطئه های دشمنان در ساحت دانشگاه به واسطه برگزاری همچنین دوره هایی برطرف شده و امید است با حمایت مسئولین ذی ربط شاهد برگزاری پربارتر چنین دوره هایی در طول سال باشیم.

 

آیت الله اسلامی، در ادامه ارتباط بین حوزه و دانشگاه را در سطح قزوین نسبتا خوب ارزیابی کرد و گفت: این ارتباط باید گسترش پیدا کند و ما بتوانیم سازو کار لازم را برای حضور روحانیون فاضل در دانشگاه ترسیم کنیم، ضمن اینکه خروجی دانشگاه نیز قطعا می تواند مورد استفاده کرسی های نظریه پردازی حوزه قرار بگیرد.

 

امام جمعه شهرستان تاکستان با تاکید بر هدف غایی انسان که همان رسیدن به مقام عبودیت است گفت: ما بنده خدا هستیم و اسلام تسلیم بودن در برابر امر خداست و طرح ولایت می خواهد به دانشجویان این نکته را یادآور باشد که ما عبد و بنده خدا هستیم و بر همین اساس وظایفی داریم که اگر به انها عمل کنیم سعادتمند خواهیم شد، و خوشی دنیا و آخرت نصیب ما خواهد بود.
وی با اشاره به نامگذاری دوره طرح امسال با عنوان دوره خط امام گفت: طبیعتا بنیانگذار هر مکتب و انقلابی منظومه فکری و منش خاصی دارد که مدعیان پیروی از آن باید عامل به این فکر و عقیده باشند والا خط امامی بودن برای همگان میسور خواهد بود بدون انکه حتی بخواهند ادامه دهنده این مسیر باشند.
نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به بعث پیامبر اکرم گفت: پیامبر گرامی اسلام بیش از نیمی از رسالت خود را که در شهر مکه بودند به نهادینه کردن مبانی دینی و اعتقادی پرداختند و همین امر نشان می دهد که به چه میزان مسئله تربیت دینی برای مکتب ما و بزرگان دینی ما دارای اهمیت است.
آیت الله علی اسلامی، در پایان بازنگری در اعتقادات و این که خدا را همه کاره هستی بدانیم و به خود همیشه تذکر بدهیم که خدا ناظر بر اعمال ما و آگاه بر نیات ماست قطعا در محضر چنین خدایی خود را به گونه ای تربیت می کنیم که فرامین او را اطاعت کنیم و فرمان شیطان را در مقابل فرمان خداوند نبینیم.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: