دوشنبه 04 آگوست 14 | 11:17

جاسوسی اسرائیل از جان کری

در جریان مذاکرات سال گذشته میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیل که با وساطت آمریکا برگزار شد، دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی از جان کری، وزیر خارجه آمریکا جاسوسی کرده‌اند.


جان کرینشریه آلمانی اشپیگل در آخرین شماره خود، در مطلبی قابل تامل خبر داد: در جریان مذاکرات سال گذشته میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیل که با وساطتت آمریکا برگزار شد، دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی از جان کری، وزیر خارجهع آمریکا جاسوسی کرده‌اند.

 

در گزارش اشپیگل آمده است بر اساس اطلاعات به دست آمده، دستگاه‌های امنیتی اسرائیل از مکالمات خصوصی جان کری جاسوسی کرده‌اند:

 

کری مرتبا با مقامات بلندپایه آمریکایی در خصوص روند مذاکرات صلح و اوضاع خاورمیانه به صورت تلفنی صحبت می‌کرد و این مکالمات تحت نظر دستگاه امنیتی اسرائیل بوده است”.

 

نکته قابل توجه در گزارش اشپیگل این است که “جان کری نه تنها از خطوط ویژه و امنیتی برای ارتباط با پایتخت خود استفاده نمی‌کرده بلکه از خطوط ماهواره‌ای و قابل ردیابی استفاده کرده است”.

 

بنا بر ادعای اشپیگل “رژیم صهیونیستی از اطلاعات به دست آمده از این مکالمات، در روند مذاکرات به صورت دیپلماتیک استفاده کرده است”.

 

گفتنی است مذاکرات صلح در جولای سال 2013، میان رژیم صهیونیستی و دولت فلسطین و با وساطت آمریکا برگزار شد، اما تنها با گذشت چند ماه از اتمام دور اول، رژیم صهیونیستی با تصویب طرح ساخت 700 شهرک جدید، روند مذاکرات را برهم زد.

 

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: