دوشنبه 04 آگوست 14 | 21:53

حاکمان مصر از سرنوشت مبارک عبرت بگیرند

تجمع اعتراضی دانشجویان سراسر کشور بدلیل جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و بستن گذرگاه رفح توسط دولت مصر در مقابل دفتر حافظ منافع مصر در تهران برگزار شد.


تجمع اعتراضی دانشجویان سراسر کشور بدلیل جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و بستن گذرگاه رفح توسط دولت مصر در مقابل دفتر حافظ منافع مصر در تهران برگزار شد.

 

تجمع کنندگان که به بیش از هزار نفر بودند، با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار بازگشایی گذرگاه رفح برای رساندن کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه شدند.

همچنین دانشجویان با در دست داشتن عکس‌هایی از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، انزجار خود را نسبت به این رژیم کودک کش اعلام کردند.

از جمله شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی حاضر در این تجمع دانشجویی اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس، احمد بخشایش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، رضا صابری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، احمد توکلی نماینده مجلس، مهدی کوچک‌زاده نماینده مجلس، پرویز سروری عضو شورای شهر تهران، محسن پیرهادی از اعضای شورای شهر تهران و الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون بودند.

 

دولتمردان مصر سرنوشت حسنی‌مبارک را فراموش نکنند

در ابتدای این مراسم علی عبدی نماینده اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل گفت:‌ امروز به خاطر فجایع غم‌انگیزی که در غزه رخ می‌دهد دل ما خون است.

وی تصریح کرد: آن روزی که امام (ره) فرمودند بزرگترین دشمن اسلام آمریکا است چه کسی این فکر را می‌کرد که عده‌ای که خود را یار امام(ره) معرفی می‌کردند امروز می‌خواهند این شعار انقلابی را از ما بگیرند.

عبدی تاکید کرد: دانشجویان انقلابی مکرر اعلام کرده و تأکید کردند کسانی که دین‌پرستی را رها کردند و به مسائل دیگری روی آوردند بدانند که پاسخ ما به آنها چیزی جز شعار مرگ بر آمریکا نیست.

این فعال دانشجویی با اشاره به این که برخی‌ها تلاش می‌کنند دشمنی ما با آمریکا را زیر سوال ببرند، افزود: این افراد خیانت می‌کنند و می‌خواهند را راه‌اندازی دیپلماسی صدقه‌ای دشمنی ما با آمریکا را کمرنگ کنند و من با صدای بلند به آنها می‌گویم که پاسخ ما به آنها چیزی جز شعار مرگ بر آمریکا نیست.

وی تصریح کرد: کسانی که خود را دشمن امام کرده‌اند در مسیر از بین بردن شعار مرگ بر آمریکا تنها نیستند و برخی از کشورهای عرب هم برای این کار سرمایه‌گذاری فراوانی می‌کنند. همچنین رژیم آل‌سعود و رژیم آل خلیفه تلاش دارند جبهه مقاومت را درون منطقه تخریب کنند.

نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار داشت: ما به دشمنانمان می‌گوییم که تا جان در بدن داریم از یاری رساندن به رهبر خود لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد و از دشمنی با مستکبران کوتاه نخواهیم آمد.

وی یادآور شد: دولتمردان مصری نباید سرنوشت حسنی‌مبارک را فراموش کنند زیرا ادامه مسیر حسنی مبارک سرنوشتی جز آنچه خود مبارک به آن دچار شد در پی نخواهد داشت.

عبدی در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: ما لحظه‌ای در راه دفاع از مردم مظلوم غزه کوتاهی نخواهیم کرد و با ندای لبیک یا خامنه‌ای آماده‌ایم هر کمکی که می‌توانیم به مردم غزه و دشمنی با مستکبران انجام دهیم.

 

مبارزات مردم غزه نتیجه خواهد داد/نرسیدن آب و دارو به مردم غزه برای مصر ننگ است

در ادامه مراسم احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: در سال 1342 وقتی قصه کاپیتولاسیون مطرح شد و امام (ره) به رژیم شاه و آمریکا اعتراض کرد برخی‌ها گفتند چرا آمریکا؟ و امام فرمود آمریکا، انگلیس، شوروی همه بد هستند ولی امروز سر و کار ما با اسرائیل است.

وی افزود: هرکسی که عکس جنایات اسرائیل و کشته شدن کودکان و زنان بی‌گناه غزه را ببیند نسبت به رژیم صهیونیستی تنفر پیدا می‌کند.

توکلی تأکید کرد: غزه یک معبر دارد و آن هم رفح است و برای مصر با این همه سابقه تمدن اسلامی ننگ است که نگذارد برای زنان و مردان مظلوم غزه آب و دارو از این معبر فرستاده شود.

وی خاطرنشان کرد: مصر باید به خودش بیاید و نگاهی به گذشته خودش بیاندازد. دل مردم مصر حتماً از ماجرای غزه خون است ولی دولت دست‌نشانده آمریکایی در کشور مصر راه را برای کمک به مردم غزه بسته است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: مقامات حافظ منافع مصر باید احساسات مردم ایران را منتقل کنند و بگویند که اقشار مختلف مردم در ایران برای حمایت از غزه آمده‌اند. البته شاید برخی‌ها دلشان با غزه نباشد ولی خجالت می‌کشند که بگویند با غزه نیستیم. 

توکلی تصریح کرد: ما باید هرچه نفرت و نفرین داریم متوجه اسرائیل و آمریکا کنیم.

 وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه مطمئن هستیم مبارزات مردم غزه به نتیجه خواهد رسید، گفت: من در زمان دانشجویی‌ هم گفتم که نهضت پیروز خواهد شد و اکنون هم همینطور است و مقاومت مردم غزه و دفاع مردم دنیا و مخصوصاً ایران از غزه نتیجه خواهد داد.

اقدامات اسرائیل علیه مردم غزه جنایت جنگی است/لزوم گشایش گذرگاه رفح توسط دولت مصر

توکل حبیب‌زاده کارشناس حقوق بین‌الملل با حضور در تجمع دانشجویان در مقابل دفتر حافظ منافع مصر ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه گفت:‌ این تجمع ما هم وظیفه شرعی و هم وظیفه قانونی است و از لحاظ حقوقی از مشروعیت لازم برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 1948 سازمان ملل کشور فلسطین را به دو قسمت تقسیم کرد که 56 درصد آن را به اسرائیل دادند.

نماینده بسیج حقوقدانان در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد:‌ از سازمان ملل که وظیفه‌اش حفظ صلح و امنیت است هیچ انتظار نیست که در راستای احقاق حقوق فلسطینیان قدمی بردارد.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در زمانی که حقوق اولیه انسانی نقض شود دولت‌های دیگر نمی‌توانند نسبت به این مسئله بی‌تفاوت باشند حداقل انتظار این است که کشورهای اسلامی منطقه قدم پیش‌ بگذارند که در این حوزه دولت مصر وظیفه سنگینی دارد که از جمله آنها گشودن گذرگاه رفح است.

این کارشناس حقوق بین‌الملل با بیان اینکه فلسطینیان حق دفاع و مبارزه مسلحانه دارند، گفت:‌در این زمینه دیگر کشورها نیز وظیفه تسلیح و تجهیز مردم غزه را دارند تا آنها بتوانند از خودشان دفاع کنند.

وی با بی‌وجدان خواندن دبیرکل سازمان ملل گفت:‌ جای تأسف است که رئیس سازمان ملل از حرکت‌های خودجوش مردمی در سراسر جهان علیه اقدامات رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی می‌کند.

این کارشناس حقوق بین‌الملل در ادامه خاطرنشان کرد: این اقدامات رژیم صهیونیستی جنایت جنگی است و در حقیقت جنایات علیه بشریت است.

حبیب‌زاده در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ما از دولت مصر می‌خواهیم که با گشودن گذرگاه رفح اجازه دهد کمک‌های اولیه و دارویی به مردم مظلوم غزه برسد.

مصر سابقه انقلابی خود را فراموش نکند/ هدف رژیم صهیونیستی از حمله به غزه شکست جبهه مقاومت است

پرویز سروری عضو شورای شهر تهران در تجمع اعتراضی دانشجویان مقابل دفتر حافظ منافع مصر ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی گفت: متأسفم که ما امروز در مقابل دفتر حافظ منافع مصر، کشوری که روزی انقلابیون افتخار می‌کردند که یک روز در آن کشور زندگی کرده‌اند، حضور داریم.

وی افزود: مصر در یک زمانی تمام قد در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاد و از این لحاظ تاریخ و سابقه انقلابی با عظمتی دارد اما امروز به کشوری تبدیل شده است که آرزوهای رژیم صهیونیستی در این کشور تبلور پیدا می‌کند.

سروری در ادامه خاطرنشان کرد:‌ متأسفیم از اینکه کشوری که برای صهیونیست‌هایی که از موشک‌های رزمندگان غزه فرار می‌کنند پناه می‌دهد اما برای مردم غزه که در بدترین شرایط به سر می‌برند کاری  نمی‌کند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: مردمی که از نظر مواد غذایی، مواد دارویی، سلاح و امکانات بی‌بهره‌اند حتی امکانات قانونی سازمان ملل نیز برای آنان استفاده نمی‌شود.

وی با انتقاد از رویکرد سازمان ملل متحد در قبال جنایات رژیم صهیونیستی گفت: جای تأسف است که رئیس سازمان ملل متحد از اینکه مردم جهان در اعتراض به اقدامات صهیونیست‌ها تظاهرات می‌کنند نگران است و عنوان می‌کند که امکان دارد این تظاهرات و اعتراضات که نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی است به تنفر علیه یهودیان منجر شود این پارادکس عجیبی است که دنیا با آن مواجه است.

سروری گفت: سازمان مللی که باید برای صلح در جهان تلاش کند در حال حمایت از رژیم جنایت‌پیشه اسرائیل است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز همه دعواها بر دو موضوع سازش و مقاومت است، گفت: همه این تحرکات برای از بین بردن جبهه مقاومت است. نتانیاهو می‌گوید سال 2014 امن‌ترین سال برای اسرائیل بوده است حال چرا حمله به غزه کرده است؟

وی افزود‌: آنان فکر می‌کنند که سوریه تضعیف شده و امکان حمایت از غزه را ندارد رژیم صهیونیستی برهمین اساس احساس کرد غزه بی‌سلاح و بی‌دفاع است و عراق نیز درگیر مسائل تروریستی داعش است براساس همین تحلیل غلط حمله به غزه را به معنای حل این موضوع عنوان کرده‌اند، اما امروز شاهدیم که جبهه مقاومت با قدرت در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده است.

سروری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دولت مصر نه برای امت عرب و اسلام بلکه براساس نیت بشردوستانه امکان ارسال غذا و دارو را با گشودن گذرگاه رفح برای مردم مظلوم غزه را فراهم کند.

 

احداث 375 خیمه برای کمک به مردم غزه در پایتخت

حجت‌الاسلام عبدالله حسینی رئیس مرکز اسلامی آفریقای جنوبی در تجمع اعتراضی دانشجویان در مقابل دفتر حافظ منافع مصر گفت: باید با صدای بلند فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهیم تا صدای ما به قاهره برسد.

وی با بیان اعتراض خود نسبت به جنایات اسرائیل به زبان انگلیسی و عربی افزود: تعداد شهدا در غزه به هزاران نفر رسیده است، جنازه‌ها در خیابان‌ها رها هستند، تمام بیمارستان ها پر از مجروح است و یک سوم بیمارستان‌ها از بین رفته‌اند و مردم غزه نیاز به کمک دارند.

مشاور معاون اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد: ما در شهرداری تهران یک عملیات جهادی بزرگ را با کمک هلال احمر شروع کرده‌ایم و هر کس که می‌تواند باید در این راستا کمک کند.

حسینی اضافه کرد: 375 خیمه با آرم هلال احمر از فردا در 375 محله تهران آماده دریافت کمک‌های مردم است و ما باید هرگونه که می‌توانیم کمک‌های خود را برای مردم غزه ارسال کنیم.

 ابراز تاسف از سکوت سران مرتجع عرب درمقابل جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه

سیدمحمد حسینی هاشمی گلپایگانی نماینده بسیج دانشجویی در تجمع اعتراضی دانشجویان در مقابل دفتر حافظ منافع مصر گفت: ما مطمئنیم که آمریکا و سگ هارش که به اسلام ما حمله می‌کنند نابود شدنی هستند.

وی با اشاره به دلایل اطمینان ما نسبت به نابود شدن اسرائیل، افزود: آمریکا و اسرائیل به دلیل اعتقادی و اینکه همانگونه که تاریخ نشان داده است نابود شدنی هستند و کشورهای عربی باید به این موضوع توجه کنند.

هاشمی گلپایگانی اظهار داشت: اعراب بهتر است به ما کمک کنند تا هر چه زودتر آمریکا و اسرائیل از بین بروند و نباید فکر کنند که اگر کمک آن‌ها نباشد ما پیروز نمی‌شویم، قطعا اسرائیل و آمریکا از بین خواهند رفت.

وی تاکید کرد: به زودی در مسجدالاقصی نماز جماعت خواهیم خواند.

هاشمی گلپایگانی با بیان اینکه کشورهای آفریقای جنوبی سفیران اسرائیل را بیرون کرده‌اند، گفت: جای تعجب است اعراب که مسلمان هستند هیچ اقدامی در رابطه با غزه نکرده‌اند.

دانشجویان در بیانیه پایانی خود تأکید کردند: ما دانشجویان مسلمان و آزاده جهان خطاب به ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای (روحی له الفداه) آمادگی کامل خود را برای اعزام به غزه و دفاع همه جانبه از ملت مظلوم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر قدس و همچنین اهدای کمک‌های مالی در راستای ارسال دارو و سلاح به ملت فلسطین اعلام می‌کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: