جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۳ | ۱۲:۴۸

مستند «حرم امام خمینی» روی آنتن تلویزیون

“گنبد” ساخته حمید مجتهدی با موضوع شکلگیری حرم امام (ره)، تاریخچه و چگونگی ساخت و توسعه حرم بنیانگذار انقلاب فردا، ، ۱۴ مرداد ساعت ۱۸ از شبکه مستند پخش می‌شود.


حرم امامدر مستند “گنبد” با تصویربرداری هوایی و زمینی، عظمت بنا و جنبه های مختلف آن به تصویر کشیده شده است.

این مستند به سفارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در موسسه توسعه تصویر شهر مقابل دوربین رفته و بخشی از آن به ثبت و ضبط فعالیت های انجام شده در طرح توسعه حرم اختصاص دارد.

گسترش حرم امام بر اساس طرح پیشنهادی دکتر شاه کرمی ، طراح و مشاور پروژه و با حضور محمدرضا کریمی و علیرضا کاظمی شکل اجرایی به خود گرفت و ویژگی مهم آن ، معماری کاملا ایرانی آن است. ساخت گنبد عظیمی با دهانه ای حدودا چهل متری نیز از دیگر ویژگی های این طرح است .

در ساخت این مستند تلاش شده است طی گفت وگو با آقای انصاری سرپرست آستان امام و مدیر مرکز نشر آثار امام و نیز حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی نوه گرامی امام به عنوان افراد مطلع از جزئیات انتخاب این محل و شکل گیری حرم امام ، اطلاعات قابل اعتنایی به مخاطب ارائه شود و برای تکمیل این بخش ، تصاویر آرشیوی مختلفی نیزاز آن زمان با همکاری محسن شمس تهیه شده تا این مستند بتواند گویای همه جزئیات با محور حرم امام (ره) باشد.

در « گنبد» مراحل مختلف ساخت سازه گنبد، نصب پایه‌ها، نصب ستون‌ها و … تصویر شده است و تصاویر بخش‌های مربوط به نازک‌کاری و دیگر امور ساخت و توسعه حرم نیز ثبت گردیده است.

« گنبد» سه شنبه، 14 مرداد ساعت 18 و در قالب « فانوس» از شبکه مستند پخش می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: