چهارشنبه 27 اکتبر 10 | 08:16

از غزه تا حرم حضرت معصومه (س)

خواهر زن توني بلر نخست وزير سابق انگليس كه اخيرا به دين مبين اسلام مشرف شده گفت: اين حس احترام و علاقه به اسلام از سفرم به غزه شروع شد و رو به رشد بود. شش هفته پيش زماني كه به ايران آمدم و به حرم حضرت معصومه رفتم كه آنجا براي اولين بار ارتباط با الله را تجربه كردم.


«لوران بوث» خواهر زن توني بلر نخست وزير سابق انگليس كه اخيرا به دين مبين اسلام مشرف شده در توضيح علت تشرف خود گفت: اولين باري كه اسلام را درك كردم و براي آن احترام قائل شدم در سال 2005 و در غزه بود. من در آنجا با افراد زيادي آشنا شده و آرامش خوبي را احساس كردم كه اين مساله در كرانه باختري هم وجود داشت.

بوث ادامه داد: زماني كه در سال 2008 و 2009 و بعد از حملات اسرائيل به غزه رفتم شاهد آرامش و نزديكي دوستان مسلمانم با خداي خود بودم كه برايم باوركردني نبود.

وي گفت: اين حس احترام و علاقه از سفرم به غزه شروع شد و رو به رشد بود و بعد شش هفته پيش زماني كه به ايران آمدم و به حرم حضرت معصومه رفتم كه آنجا براي اولين بار ارتباط با الله را تجربه كردم. البته در اين تجربه تصميم براي مسلمان شدن نگرفتم بلكه خودم را تسليم كردم كه هدايت بشوم و يك هفته بعد در لندن شهادتين گفتم و مسلمان شدم.

بوث ادامه داد: در حرم حضرت معصومه به سمت ضريح رفتم و با دستم ضريح را گرفتم و بلافاصله كلماتي بر زبانم جاري شد و گفتم «الله» متشكرم.
وي افزود: اين اتفاق به صورت غير ارادي بود زيرا كه من مسلمان نبودم. من از «الله» به خاطر سفري كه منجر به اين زيارت شد و از اينكه به اين مكان راه پيدا كردم تشكر نمودم.

بوث گفت: در آن لحظه براي مردم فلسطين دعا كردم و زماني كه راز و نيازهايم به پايان رسيد خواستم يك گوشه اي بشينم و احساس مي كردم كه هيچ گاه دوست ندارم اين حس را از دست بدهم.
وي با بيان اينكه من خبرنگار روزنامه ديلي ميل بودم و چند سال است كه با پرس تيوي همكاري مي كنم اظهار داشت: تجربه من نشان مي دهد كه اسلام دين عشق و مهرباني به دوستان و حتي مهرباني با دشمنان است و اسلام مي خواهد ما بهترين روح ها را داشته باشيم.
وي افزود: من مجري برنامه هاي تلويزيوني درباره فلسطين و تلاش آنها براي استقلال هستم ولي قبل از اينكه به پرس تيوي بيايم روي مسائل سياسي و اجتماعي در انگليس كار مي كردم.
بوث درباره بهترين و بدترين خاطره اش نيز گفت: بهترين خاطره اي كه هر زن مي تواند داشته باشد تولد اولين فرزندش است و بدترين خاطره‌ام هم غم مادر خانواده السموني بود كه پسرش از فاصله نزديك توسط نظاميان اسرائيل كشته شده بود.

وي درباره تجربه اش در برخورد با مردم فلسطين افزود: سخاوتي كه در مردم غزه ديدم در هيچ جاي دنيا احساس نكرده بودم و فلسطيني ها چه مسلمان و چه مسيحي اين ويژگي ها را دارند.

بوث در پايان گفت: بزرگترين آرزوي من اتحاد بين مردم فلسطين براي مبارزه با رژيم صهيونيستي است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.