جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۳ | ۰۹:۴۴

«اسماعیل‌ لشکر» به کتابفروشی‌ها رفت

«اسماعیلِ لشکر» روایتی داستانی و مستند از زندگی دنیایی «شهید اسماعیل لشگری» فرمانده‌ی گردان عمار لشکر 27 محمد رسول الله صلی الله علیه و آله از زمان تولد تا زمان شهادت است که توسط خانم معصومه حاجی‌رحیمی نگارش و در نشر 27 منتشر شده است. بخش پایانی کتاب نیز به عکس‌های این شهید بزرگوار از زمان کودکی تا شهادت اختصاص دارد.


به گزارش تریبون مستضعفین کتاب خاطرات «اسماعیلِ لشکر» اثر جدید موسسه‌ فرهنگی هنری روایت 27 بعثت منتشر شد.

کتاب اسماعیل لشکر

«اسماعیلِ لشکر» روایتی داستانی و مستند از زندگی دنیایی «شهید اسماعیل لشگری» فرمانده‌ی گردان عمار لشکر 27 محمد رسول الله صلی الله علیه و آله از زمان تولد تا زمان شهادت است که توسط خانم معصومه حاجی‌رحیمی نگارش و در نشر 27 منتشر شده است. بخش پایانی کتاب نیز به عکس‌های این شهید بزرگوار از زمان کودکی تا شهادت اختصاص دارد.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

“اطلاعات عملیات، راه را گم کرده بود و ستون مقداری از راه را اشتباه رفته بود. اسماعیل مدام با حاج همت صحبت می‌کرد و می‌گفت که راه را اشتباه آمده‌اند و صلاح نیست به خط بزنند. از آن طرف هم حاج همت اصرار می‌کرد که گردان باید طبق دستور عمل کند و به خط بزند. اسماعیل سرِ ستون قدم می‌زد و توی خودش بود. فکر می‌کرد و مضطرب و نگران بود. هیچ کسی جرئت نمی‌کرد با او حرف بزند. حاج همت مدام فشاور می‌آورد، می‌گفت هرطوری که هست باید عمل کنید اما او زیر بار نرفت. اسمایل در نهایت گفت «چشم، من و بی‌سیم‌چی‌ام به خط می‌زنیم، اما بچه‌ها را عقب می‌فرستم» و دستور عقب نشینی را صادر کرد. اتفاق عجیبی افتاده بود. فرمانده‌ی گردان از دستور فرمانده‌ی لشکر سرپیچی کرده بود. اما اسماعیل می‌دانست چه کار می‌کند.”

برای سفارش کتاب به فروشگاه اینترنتی نشر 27 مراجعه و یا با شماره تلفن 66964071 تماس حاصل فرمایید.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: