چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۳ | ۲۲:۴۰

رونمایی از «قرآن و قبله» محمدرضا حکیمی

رونمایی از کتاب «قرآن و قبله» استاد محمدرضا حکیمی سه‌شنبه ۲۱ مرداد در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار می‌شود.


139305200915297183389623رونمایی از کتاب «قرآن و قبله» به‌قلم محمدرضا حکیمی، فردا سه‌شنبه 21 مرداد، از ساعت 17 تا 20 در سالن همایش‌های مجموعه سرچشمه برگزار می‌شود.

در این مراسم خالد قدومی مسئول دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ایران، حجت‌الاسلام احمد مبلغی رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام عبدالکریم بی‌آزار شیرازی استاد دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی و حجت‌الاسلام بابایی استاد دانشگاه و عضو جماعت دعوت و اصلاح ایران حضور دارند و درباره اثر اخیر محمدرضا حکیمی سخنرانی می‌کنند.

کتاب «قرآن و قبله» در رابطه با تحولات جهان اسلام و منطقه بوده و در قالب چهار مقاله و یک مقدمه تألیف شده است. عناوین چهار مقاله این کتاب عبارت است از: «پیام به انقلابیون جهان»، «اتحادیه جماهیر اسلامی»، «عاشورا و غزه» و «استعمارشناسی» است.

با توجه به این که اختلافات سلیقه‌ای و مذهبی در جهان اسلام شدت گرفته است، محمدرضا حکیمی در این کتاب به بازسازی شخصیت جوامع اسلامی با نگاهی به تمدن اسلامی پرداخته است.

مهمترین بحث این کتاب پیرامون اتحاد و همبستگی مسلمانان است که بنا بر اعتقاد محمدرضا حکیمی باید با محوریت «قبله» و «قرآن» باشد، زیرا این دو عنصر اساسی دین اسلام مورد توافق همه مسلمانان است و از اشتراکات اصلی آنها به شمار می‌رود. هیچ جریانی در عالم اسلام اختلافی بر سر این دو موضوع ندارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: