چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۳ | ۰۲:۰۲

رونمایی از ۱۰۰ طرح نوشت افزار اسلامی ایرانی

در مراسم رونمایی از تولیدات جدید نوشت افزار اسلامی ایرانی از ۱۰۰ طرح جدید در این حوزه رونمایی شد که از جمله آنها می‌توان به طرح بچه‌های غزه و شهید باغبانی اشاره کرد.


لوازم التحریرمراسم رونمایی از تولیدات جدید نوشت افزار اسلامی ایرانی عصر امروز 20 مرداد با حضور حجت الاسلام و المسلمین سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از اهالی فرهنگ و خانواده شهدا در مجتمع سرچشمه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین شهاب مرادی در این مراسم با اشاره به اهمیت فعالیت در حوزه تولید نوشت افزار اسلامی ایرانی گفت: موضوع نوشت افزار مهم است و کارهای خوبی هم در این زمینه انجام شده اما هر کدام از این کارها نقصی هم دارند؛ یکی به حلاظ زیبایی شناسی قابلیت برند شدن ندارد و دیگری از محبوبیت کافی برخوردار نیست. علاوه براین برخی از طرح‌ها نیز هستند که باید در نحوه و چرایی ارائه آن بیاندیشیم برخی از شخصیت‌ها ممکن است در سینما و تلویزیون محبوب باشند اما باید به این توجه کنیم که می‌خواهیم از نظر فرهنگی چه چیزی را به دانش آموزان بگوییم.

وی ادامه داد: ما تاکنون مسیر خوبی را طی کردیم و رویکردمان قابل ستایش است زیرا می‌خواهیم نوشت افزاری ارائه دهیم که متناسب با الگوهای اسلامی ایرانی باشد. به جای اینکه از عروسک‌هایی مثل باربی و یا شخصیت‌های کارتون‌ها آمریکایی استفاده کنیم تلاش داریم که نوشت افزارها رنگ و بوی ملی و دینی داشته باشند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: هر ملتی نمادهای خاص خود را دارد اما در این میان باید توجه کنیم که سلیقه مخاطب را با اثری که ارزش هنری کمی دارد تنزل ندهیم. همچنین در این میان باید به گرایشات دخترانه نیز توجه داشته باشیم. دخترها دلشان می‌خواهد روی وسایل تحصیلی‌شان از نمادهای دخترانه استفاده شود. ما باید دخترانی تربیت کنیم که زنان خوبی شوند و تمایل به شمشیر مختار نداشته باشند.

وی یادآور شد: موسسه نشر شهر در حوزه نشر فعال است اما قصدی برای ورود به حوزه تولید دفتر نداریم چرا که می‌خواهیم به بخش خصوصی آسیبی وارد نکنیم و یا در این حوزه تصدی‌گری ایجاد نکنیم امروز فضای لازم برای برند شدن هر یک از این محصولات وجود دارد اما این کار زمان می‌برد بهتر است در این میان دست کسانی که توانسته‌اند در بازار نوشت افزار کاری انجام دهند و توجه‌ها را به سمت خود جلب کنند بگیریم.

در ادامه این مراسم 100 طرح جدید از تولیدات نوشت افزار توسط برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خانواده شهید باغبانی رونمایی شد که از این میان می‌توان به طرح هایی چون پایتخت، سنجد، مختار، کودکان غزه، انیمیشن پروانه، شهید باغبانی، شهید چمران، شهید بهنام محمدی، شهید علی خلیلی، شهید صیاد شیرازی، سنا و سمین و … اشاره کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: