سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۳ | ۰۲:۴۱

مرغ، گوشت قرمز و تخم‌مرغ گران شد

بانک مرکزی از افزایش قیمت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ طی یک هفته گذشته خبر داد و اعلام کرد:نرخ لبنیات، برنج، چای و روغن نسبت به هفته قبل ثابت مانده و قیمت حبوب، میوه های تازه، سبزی های تازه و قند و شکر کاهش یافته است.


IMAGE635274449101562110بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 17 مرداد ماه 93 را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 44 قلم مواد خوراکی را در 11 گروه اعلام کرد که نرخ چهار گروه مواد غذایی ثابت، نرخ سه گروه افزایش و چهار گروه کاهش یافته است.
بر همین اساس نرخ لبنیات، برنج، چای و روغن نسبت به هفته قبل از زمان مذکور ثابت، نرخ تخم مرغ، گوشت قرمز و گوشت مرغ افزایش و قیمت حبوب، میوه های تازه، سبزی های تازه و قند و شکر کاهش یافته است.
لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل 6.5 درصد افزایش داشت و شانه ای 74 الی 95 هزار ریال فروش می رفت.
برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک و دو ثابت بود. در گروه حبوب، بهای لوبیا سفید بدون تغییر بود و قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 0.8 درصد کاهش یافت.
میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری زردآلو و گیلاس عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تاره که تعدادی از آنها از نظر کیفی در سطح پائینی قرار داشتند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.
میوه فروشی های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای زردآلو معادل 5.8 درصد و گیلاس 1.5 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 4.4 درصد تا 35.8 درصد کاهش داشت.
در گروه سبزی های تزاه بهای خیار معادل 5.0 درصد و لوبیا سبز 1.2 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.9 درصد تا 4.6 درصد کاهش یافت.
گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند معادل 0.1 درصد و گوشت مرع 1.6 درصد افزایش داشت. قیمت گوشت تازه گاو گوساله ثابت بود.
قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته بهای قند معادل 0.1 درصد کاهش یافت و قیمت شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: