سه‌شنبه 12 آگوست 14 | 07:15
بایکوت اسرائیل

لورآل فرانسه هم نمی‌تواند چهره این‌ها را شبیه انسان کند

ما مفتخریم که این بسته‌های «دخترانه» را برای زنان جنگنده و دوست داشتنی نیروی دفاعی اسرائیل ارسال می‌کنیم. محموله‌ای که امروز فرستاده شد شامل هزاران بسته محصولات مراقبت از خود برای دخترانی است که از اسرائیل مواظبت می‌کنند. در این بسته‌ها مواد معدنی و صابون هم وجود دارد تا آن‌ها ضمن دفع از کشور، مراقب خودشان هم باشند.


به گزارش تریبون مستضعفین شرکت گارنیه به سربازان اسرائیل لوازم آرایشی هدیه کرد.

شرکت گارنیه پانصد بسته محصولات مراقبت از پوست و مو را به عنوان هدیه برای نظامیان زن اسرائیلی که در جنگ غزه شرکت دارند ارسال کرد. شرکت فرانسوی اورئال (L’Oreal) که از تولیدکنندگان مشهور لوازم آرایشی است، مالک گارنیه است.

سربازان زن اسرائیلی

گارنیه اعلام کرده است:

ما مفتخریم که این بسته‌های «دخترانه» را برای زنان جنگنده و دوست داشتنی نیروی دفاعی اسرائیل ارسال می‌کنیم. محموله‌ای که امروز فرستاده شد شامل هزاران بسته محصولات مراقبت از خود برای دخترانی است که از اسرائیل مواظبت می‌کنند. در این بسته‌ها مواد معدنی و صابون هم وجود دارد تا آن‌ها ضمن دفع از کشور، مراقب خودشان هم باشند.

این حرکت شرکت گارنیه مورد اعتراض فعالان ضد صهیونیست و بایکوت اسرائیل قرار گرفته است به طوری‌که بایکوت لورآل به طور جدی‌تری پیگیری می‌گردد. در صفحه فیس‌بوک این شرکت کامنت‌های متعددی با این مضمون منتشر گردیده است:

«تمامی لوازم آرایشی دنیا هم نمی‌تواند چهره‌ی این هیولاهای کودک کش را شبیه انسان کند»

گستره‌ی این اعتراضات موجب گردیده است که این شرکت ارسال این محموله را تکذیب کرده و آنرا متوجه نمایندگی‌های فروش این شرکت بداند.

پبشتر در مطلبی به انتقاد از حضور نماینده این شرکت در میان هیات تجاری که برای انجام معاملات بازرگانی به ایران سفر کرده بودند اعتراض کردیم و در خصوص سابقه این شرکت نوشتیم:

پشتیبانی شرکت لورآل از دولت اسرائیل 
«لورآل» یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم آرایشی است. اسرائیل، مرکز منطقه‌ای شرکت لورآل در جنوب‌غربی آسیاست. کنگره یهودیان آمریکا در بیانیه‌ای خشنودی خود را از پشتیبانی شرکت لورآل از دولت اسرائیل، اعلام کرده است. همچنین نیمی از مدیران شرکت یهودی‌اند و جانشین مدیرعامل شرکت خودش را عاشق اسرائیل می‌داند. شرکت لورآل به پاس پشتیبانی چشمگیرش از اسرائیل، جایزه جوبیلی را از نخست‌وزیر رژیم اسرائیل دریافت کرده است.
به گزارش واشینگتن پست و بولتن خبری جهودها پس از درخواست اتحادیه عرب در سال ۱۹۸۶از این شرکت مبنی بر تحریم اسرائیل نماینده این شرکت هلنا رابینستین طی نامه ای به دفتر اتحادیه عرب در دمشق به دروغ با سیاستهای این اتحادیه اعلام همبستگی نمود اما هرگز تولید و بازاریابی محصولات این شرکت در اسرائیل قطع نشد و سرانجام در ۲۹ آگوست ۱۹۹۵ لیندسن اوون جونز مدیریت شرکت لورآل در طی نامه ای به کمیته ضدبدنامی جهود ها(ADL)از همان اظهار همراهی دروغین با اعراب نیز ابراز پشیمانی نمود و برای جبران آن اشتباه مبلغ یک ونیم میلیون دلار غرامت از طریق اداره ضد تحریم آمریکا(OAC) به اسرائیل پرداخت کرد وپس از آن فعالیتهای سنگین تجاری خود در اسرائیل راآغاز نمود و در جواب این خوش خدمتی کنگره یهودیان آمریکا (AJC) اعلام نمود: از اینکه لورآل دوست صمیمی اسرائیل شده بسیار خشنودیم و واضح است که تجارت با اسرائیل بهترین نوع تجارت وبهترین دهن کجی به تحریم اعراب است.
همچنین آقای پاسکال کاسترس استی مارتین نماینده وقت شرکت لورآل پا ریس جایزه جوبیلی را در سال ۱۹۹۸ از بنیامین ناتان یاهو دریافت نمود. اسم وی در لیست منتشر شده توسط virtual Israel web site در ۱۴ اکتبر ۱۹۹۸ در بخش صنایع آرایشی دیده می شود که صحت این لیست توسط کمیسیون حقوق بشر اسلامی به تایید می رسد. جایزه جوبیلی جایزه ای است که رژیم اشغالگر قدس به اشخاص یا سازمانهایی که به منظور توسعه اقتصادی این رژیم درخاک فلسطین اشغالی سرمایه گذاری میکنند پرداخت می کند.
به گزارش روزنامه صهیونیستی Jerusalem post در ۱۵ ژوئن ۱۹۹۹ فرانکوییس وچی نایب رئیس شرکت لورآل پاریس مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار کمک هزینه دانشجویی سالیانه به دانشجویان صهیونیست اهدا نمود و به شکلی چاپلوسانه اظهار نمود آرزو می کند که بتواند کاری برای یاد بود پنجاهمین سالگرد تولد اسرائیل انجام دهد و به دنبال آن مرکز تحقیق و توسعه(R&D) شرکت لورآل را با ۴۰۰ کارمند صهیونیست درشهر migdal haemek واقع در نیمه شمالی سرزمین های اشغالی پایه گذاری نمود که گامی بزرگ در توسعه اسرائیل به عنوان یک مرکز تجاری در خاورمیانه به شمار می آمد.
۲۹٫۳٪  از سهام شرکت فرانسوی لورآل به شرکت صهیونیستی نستله تعلق دارد
سهامداران شرکت فرانسوی لورآل شامل؛ ۳۰٫۵٪ توسط خانواده  Bettencourt ، ۲۹٫۳٪ به شرکت صهیونیستی نستله ، ۲۴٫۵٪ به سرمایه گذاران نهادی بین المللی، ۸٫۳٪ به سرمایه گذاران نهادی فرانسه، ۵٪ به سهامداران فردی، ۱٫۷٪ سهام خزانه و ۰٫۷٪ هم برای کارکنان.
  1. مهم
    15 آگوست 2014

    باید تحریمش کنیم

  2. فرناز
    17 آگوست 2014

    ای مسلمانانی که خود را حامی مسلمانان بی دفاع غزه می دانید این محصولات آرایشی و بهداشتی را تحریم کنید .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.