سه‌شنبه 12 آگوست 14 | 09:40

«غزه تنهای‌پیروز» روز سوم با حضور کودکان

خیمه غزه تنهای پیروز که به همت دانشجویان دانشگاه‌های تهران از شنبه آغاز به کار کرده است دیروز روز سوم خود را با برنامه های متنوع سپری کرد.


به گزارش تریبون مستضعفین خیمه غزه تنهای پیروز که به همت دانشجویان دانشگاه‌های تهران از شنبه آغاز به کار کرده است دیروز روز سوم خود را با برنامه های متنوع سپری کرد.

مهمان روز دوشنبه غرفه غزه تنهای پیروز، سعداله زارعی کارشناس مسایل منطقه و استاد دانشگاه علامه طباطبایی بود. زارعی با حضور در غرفه به بررسی وضعیت غزه پرداخت و به سوالات حاضرین ‍اسخ داد.

سعد الله زارعی

سعد الله زارعی در میان جمعی از مردم دغدغه مند نسبت به سرنوشت ملت عزه گفت: تسلیم شدن به تجربه این دویست سال ما را به این نتیجه رسانده که داشته ها از دست خواهند رفت ولی مقاومت ما را به دستاوردهایی رسانده گرچه هزینه هایی هم داشته.

فلسطین به ما میگوید باید مقاومت کرد و به سوی آینده حرکت کرد.

حماس و جهاد در کرانه باختری محبوبیت دارند،این منطقه در حال انفجار است.

اهمیت کرانه باختری در این منطقه چیست  چرا ما بر آن تاکید داریم؟ (سوال حضار)

این منطقه تا سال ۱۹۶۷ یا ۱۳۴۶ تحت حاکمیت اردن و متعلق به اردن بوده بعد اسراییل آن جا را اشغال کرد همانطور که جبل الشیخ و جولان سوریه را تصرف کرد و در آن منطقه صحرای سینا و غزه را گرفت. در جنگ شش روزه. در شال ۱۹۶۷ در جریان مذاکرات اسلو و مادرید یک دولت خودگردان فاقد ارتش با یک سلسله تعهدات تشکیل شد ولی در ادامه ملغی شد و ناصر عرفات دولت نیم بندی را تشکیل داد و خود عرفات در محاصره کشته شد و اسراییلی زیر بار تعهداتشان نرفتند. و محمود عباس الان مثلا تعهد دارد اگر کسی تظاهرات کرد ضد اسراییل برود زندان و حدود ۲۵۰۰ نفر در زندان های محمود عباس هستند. در همین منطقه جهاد و حماس محبوبیت دارد و نشانه های واضحی از یک حرکت عمپمی هست و این منطقه در حال انفجار است. و مردم از ظلم اسراییل به ستوه آمده اند و میتواندد مردم تحت شرایطی فعال شوند.

 

هم چنین اکران بخش هایی از انیمیشن «پیام راشل کوری۲» و فیلم «یک به علاوه یک مساوی ۱۱» از دیگر قسمت های برنامه بود.

در حاشیه نمایشگاه کودکان تهرانی برای دوستان فلسطینی خود در غزه نقاشی کشیدند. که برخی از ان ها در زیر آمده است:

IMG_5585 DSC00123 DSC00132DSC00130

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.