چهارشنبه 27 اکتبر 10 | 22:56

مسابقه اینترنتی بازخوانی وصیت نامه‌های شهیدان باکری

«اين وصيت نامه‌‏هايى را كه اين عزيزان مى‏نويسند مطالعه كنيد. پنجاه سال عبادت كرديد و خدا قبول كند، يك روز هم يكى از اين وصيت نامه‏ها را بگيريد و مطالعه كنيد و تفكر كنيد. امام خمینی (ره)


تریبون مستضعفین – وبلاگ «شهید آقا مهدی باکری» مسابقه‌ای با عنوان «بازخوانی وصیت نامه‌های شهیدان باکری» ترتیب داده است و از عموم علاقمندان به میراث ماندگار دفاع مقدس بویژه فعالان فرهنگی، وبلاگنویسان، اهالی قلم، همسنگران شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی، روزنامه‌نگاران، دانشجویان دانشگاهها، طلاب علوم دینی و… برای شرکت در مسابقه و پاسخ داده به سوالات آن دعوت کرده است.

در توضیح این مسابقه آمده است:

«اين وصيت نامه‌‏هايى را كه اين عزيزان مى‏نويسند مطالعه كنيد. پنجاه سال عبادت كرديد و خدا قبول كند، يك روز هم يكى از اين وصيت نامه‏ها را بگيريد و مطالعه كنيد و تفكر كنيد. امام خمینی (ره)

در آستانه بیست و هفتمین سالگرد عملیات “خیبر” و بیست و ششمین سالگرد عملیات “بدر” بمنظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر این دو عملیات بویژه یاد رشادتها و فداکاری‌های سرداران پر افتخار اسلام سردار شهید مهدی باکری، فرمانده پرآوازه و عاشورایی لشگر ۳۱ عاشورا، و سردار شهید حمید باکری، جانشین دلاور لشگر ۳۱ عاشورا، و با هدف جلب توجه به وصیت نامه‌های آگاهی بخش این دو شهید والا مقام، وبلاگ “شهید آقا مهدی باکری” با همکاری تعدادی از صاحبان قلم در حوزه ادبیات جنگ و با مشارکت “بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان آذربایجانشرقی”، دومین مسابقه اینترنتی خود را با موضوع “بازخوانی وصیت نامه‌های شهیدان باکری” برگزار می‌کند.»

نحوه شرکت در مسابقه:

ثبت نام در مسابقه «الزامی» است. برای ثبت‌نام کافی است فرم مربوطه را دریافت نمایید و پس از تکمیل به آدرس رایانامه (ایمیل) bakeri_87@yahoo.com ارسال نمایید. لطفا از درج پاسخ سؤالات مسابقه در فرم ثبت‌ نام خودداری فرمایید. فرم ثبت ‌نام و پاسخ سؤالات مسابقه باید در ۲ فایل جداگانه ارسال شوند. یعنی هر شرکت کننده باید یک فایل برای ثبت‌نام و یک فایل برای پاسخ به سؤالات مسابقه ارسال نماید. پاسخهایی که در فرم ثبت نام درج ‌شوند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

سؤالات مسابقه:

برای مطالعه وصیت نامه‌های شهیدان آقا مهدی و آقا حمید باکری اینجا کلیک کنید و بعد از مطالعه به هشت سؤال زیر پاسخ دهید. لازم به ذکر است که انتخاب سؤالات زیر صرفاً از باب ایجاد انگیزه برای توجه و تعمق در وصیت نامه‌های سراسر معرفت و بصیرت این دو شهید گرانقدر است و الا نکات و دقایق این دو وصیت نامه در چند فراز خلاصه نمی‌شود. تأمل و دقت در تمامی فرازهای این دو وصیت نامه‌ بر عهده پیروان صادق راه شهیدان که خود را مخاطب وصیت نامه شهدا می‌یابند می‌باشد:

۱) مضامینی را که در هر دو وصیت نامه مورد سفارش و وصیت قرار گرفته‌اند مشخص کنید.
۲) بنظر شما مهمترین وصیتی که هر دو شهید به آن سفارش کرده‌اند کدام است؟
۳) با توجه به وصیت شهید مهدی باکری مبنی بر “سرباز راستین و صادق نعمت اسلام و امام (ره)” بودن، چه ملزوماتی را برای محقق نمودن این وصیت شهید در وجود خود لازم می‌دانید؟
۴) بنظر شما چرا در نظر شهید مهدی باکری از “وسوسه‌های درونی و دنیا فریبی” تعبیر به “خطر” در راه سرباز راستین و صادق اسلام و امام (ره) بودن شده است؟
۵) این فراز از وصیت نامه شهید مهدی باکری که “ای عاشقان ابا عبدالله، بایستی شهادت را در آغوش گرفت، گونه‌ها بایستی از حرارت و شوقش سرخ شود و ضربان قلب تندتر بزند” در زمانی که جنگ خاتمه یافته چه نسبتی با ما در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی می‌یابد؟
۶) بنظر شما تعابیر “شناخت کامل”، “یقین کامل” و “آشنایی کامل” برای مواردی که در وصیت نامه شهید حمید باکری به آنها اشاره شده، با چه شرایطی محقق می‌شوند؟
۷) مهمترین عوامل توفیق و یا عدم توفیق در عمل به این وصیت شهید حمید باکری را که “مدام در جهت تحکیم مبانی جمهوری اسلامی کوشا باشید و زندگی خود را صرف تحکیم پایه‌های این جمهوری قرار دهید” چه می‌دانید؟
۸) با توجه به وصیت شهید حمید باکری، آگاهی و شناخت پیدا کردن به “تاریخ اسلام” و “تاریخ انقلاب اسلامی” که در کنار هم سفارش شده‌اند چه اهمیتی دارد؟

مهلت شرکت در مسابقه:
آخرین مهلت ثبت نام و ارسال پاسخها ۳۰/۱۱/۸۹ می‌باشد. به بهترین پاسخهای ارائه شده جوایز نقدی به شرحی که در زیر می‌آید تعلق خواهد گرفت. محدودیتی به لحاظ حجم مطلب وجود ندارد؛ شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخهای خود را موجز و کوتاه و یا بصورت تفصیلی ارائه کنند. لازم به یادآوری است که پاسخهای ارسالی باید به نام یک نفر باشد. پاسخهای مشابه و کپی شده از مسابقه حذف خواهند شد!

اعلام نتایج و اهدای جوایز:

نتایج مسابقه در تاریخ ۲۵/۱۲/۸۹ مصادف با سالروز شهادت شهید مهدی باکری در عملیات “بدر” در همین وبلاگ اعلام خواهد شد. با برندگان در مورد نحوه دریافت جوایزشان از طریق پست الکترونیک مکاتبه خواهد شد.

جوایز (به ریال):

نفر اول۶۰۰۰۰۰۰
نفر دوم۴۰۰۰۰۰۰
نفر سوم۳۰۰۰۰۰۰
نفر چهارم۲۰۰۰۰۰۰
نفر پنجم۱۰۰۰۰۰۰

اطلاعات تکمیلی را در این زمینه می‌توانید در این صفحه ببینید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.