جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳ | ۱۳:۳۲

علی شاه‌حاتمی برای سریالش به هند می‌رود

این کارگردان به «نسیم»، گفت: طی چند روز آینده بخش‌هایی از سریال با محوریت امام رضا(ع) در مشهد تصویربرداری می‌شود و سپس به هند می‌رویم. بخش اعظم کار در ایران به اتمام رسیده؛ بخش‌های هند تماما با زبان هندی است.


 علی شاه حاتمیعلی شاه حاتمی، کارگردان به خبرنگار «نسیم»، گفت: در راه مشهد مقدس هستیم تا فیلمبرداری سریال “همسفر خورشید” را در این شهر ادامه دهیم. بخشی از کار قرار بود در بندرعباس باشد که در خرمشهر فیلمبرداری کردیم بخشی از سریال در یزد فیلمبرداری شد و پس از بخش های مربوط به مشهد به هند سفر خواهیم کرد و فیلمبرداری را در بمبئی ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: «همسفر خورشید» داستان پسر بچه ای هندی است که از شهر بمبئی به صورت قاچاقی و به قصد زیارت مرقد مطهر اقا امام رضا(ع) وارد ایران می شود و سریال در مورد ماجراهایی است که برای وی در طول این سفر اتفاق میفتد.

این کارگردان افزود: از وقتی وارد کشتی می شود تا به ایران برسد و پس از آن مسیری که در ایران طی می کند تا به مشهد مقدش رسیده و زیارت کند. در کل سریال با محوریت زائران امام رضا(ع) ساخته  می شود.

شاه حاتمی گفت: سریال در 13 قسمت برای شبکه قرآن تولید می شود و از کارهای خوب این شبکه خواهد بود. بخش اعظم کار در ایران به اتمام رسیده و تنها چند روز در مشهد فیلمبرداری خواهیم داشت و پس از آن فقط بخش های مربوط به بمبئی می ماند.

شاه حاتمی افزود: بازیگر اصلی سریال پسری هندی است به نام جانو سینک که به زبان فارسی مسلط است. نام این پسر بچه در فیلم علی است و به این خاطر به زبان فارسی مسلط است که پدرش در دوران جنگ در ایران به عنوان یک پزشک خدمت می کرده. بازیگران بخش های ایران آقای محمد کاسبی، یوسف مرادیان و سهند جاهدی هستند و در هند نیز از بازیگران هندی استفاده خواهیم کرد.

شاه حاتمی در پایان گفت:بخش هایی که در هند می گذرد تماما با زبان هندی فیلمبرداری می شود و بعدا برای پخش دوبله یا زیرنویس خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: