پنج‌شنبه 14 آگوست 14 | 12:15

روایت حسن احمدی از مقاومت خرمشهر

رمان «پس از پاییز» تألیف «حسن احمدی» با موضوع ۳۴ روز مقاومت خرمشهر در مرحله چاپ نهایی قرار گرفت.


حسن احمدی«حسن احمدی» نویسنده پیشکسوت ادبیات کودک نوجوان به تازگی رمان «پس از پاییز» را برای چاپ و انتشار به نشر «امیرکبیر» سپرده است که این کتاب به زودی برای مخاطبان نوجوان به چاپ خواهد رسید.

به گفته احمدی، رمان «پس از پاییز» یک کار تخیلی دفاع مقدسی است، به نوعی در این کار 34 روز مقاومت خرمشهر مطرح می‌شود، همچنین داستان این کتاب توسط نویسنده‌ای که خود  یک مجروح شیمیایی است و دنبال شخصیت اصلی رمانش می‌گردد اما او را پیدا نمی‌کند و در گذشته و حال به دنبال اوست، روایت می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: رمان «پس از پاییز» دربردارنده حدود 290 صفحه است که نمونه‌خوانی آن صورت گرفته و به زودی منتشر می‌شود.

گفتنی است،‌ به زودی از این نویسنده مجموعه داستانی با عنوان «کاغذهای خط خطی» برای گروه سنی نوجوان منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

بر اساس این گزارش، حسن احمدی فرزند فتح‌علی دوره‌های ابتدایی و راهنمایی را در مدارس محله‌های نازی‌آباد و امام‌زاده حسن و دوره متوسطه را در دبیرستان نصیری تهران به پایان رساند و در سال 1358 در رشته تجربی دیپلم گرفت. از نخستین سال‌های فعالیت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به همکاری با واحد ادبیات آن پرداخت که تا سال 1369 ادامه یافت. چندی نیز مسئولیت واحد فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی را به عهده گرفت.

در سال 1365 با هفته‌نامه سروش آغاز به همکاری کرد و تا سال 1373 سمت مسئول بخش داستان‌نویسی آن مجله را داشت پس از تأسیس ماهنامه سروش نوجوان در آن نشریه و هم‌زمان در سازمان صدا و سیما در گروه کودک و نوجوان شبکه‌های اول و دوم به عنوان نویسنده و تهیه‌کننده برنامه به کار پرداخت. در سال 1373 سردبیر ماهنامه «باران» شد که هم‌اکنون نیز در این سمت فعالیت فرهنگی دارد. این نشریه ویژه نوجوانان وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه و مطالب آن در موضوعات دینی، ادبی و هنری است. احمدی از سال 1376 تا 1377 نیر سردبیری دو هفته‌نامه «احسان» را بر عهده داشت که چهارده شماره آن منتشر شده است.

وی در کنار این مشاغل به تحصیل در دانشکده صدا و سیما پرداخت و در سال 1379 در رشته کارگردانی از آن دانشکده فارغ‌التحصیل شد. عمده شهرت احمدی در داستان‌نویسی برای نوجوانان به‌ ویژه در موضوعات مربوط به جنگ است. دو داستان «آسان بافت» که در مجله «زن روز» به چاپ رسید و «مرا می‌‌کشند» منتشر شده در سال 1358 نخستین آثار این نویسنده است.

از جمله دیگر آثار منتشر شده حسن احمدی نیز می‌توان به «آیینه سرخ (انتشارات پیام آزادی)»، «افسانه دانی و مانی (انتشارات روزگار)»، «باران که می‌بارید (انتشارات برگ)»، «بزرگ‌مردان کوچک (انتشارات پالیزان)»، «بوی خوش سیب (انتشارات فرهنگی رجا)»، «به خاطر پرنده‌ها (انتشارات سروش)» و «تک ‌درخت سیب (انتشارات عروج)»، اشاره کرد.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: