دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۹۳ | ۱۳:۰۸

تصاویر هوایی از غزه قبل و بعد از جنگ

حملات هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی به غزه، خرابی‎های زیادی به بار آورده است که شرایط زندگی را بیش از پیش برای ساکنان این باریکه دشوار کرده است.


 حامد نعمت اللهی: از زمان به قدرت رسیدن جنبش مقاومت اسلامی -حماس- و کنترل منطقه غزه توسط دولت منتخب آنها، این باریکه که تنها 360 کیلومتر مربع وسعت دارد و حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد، توسط رژیم صهیونیستی محاصره شد.

پس از محاصره غزه در ژوئن 2007، میزان بیکاری اوج گرفته، دادوستد مختل شده، و قیمت بسیاری از کالاها سه یا چهار برابر شده و تنها راه تامین غذا و مایحتاج مردم کمکهای بشر دوستانه سایر ملل بود.

گذرگاه رفح که تنها راه به خارج محسوب می‎شود نیز در اکثر این 7 سال اخیر توسط مصر بسته شده بود.

علاوه بر این، سه جنگ بزرگ نیز در این مدت رخ داده که همراه با ویرانی‎های گسترده بود که عرصه زندگی را بر مردم، بیش از پیش تنگ ساخته و فاجعه انسانی را تشدید کرده است.

در حالی که در تهاجم اخیر، صهیونیست‌‎ها هدف اولیه تخریب تونل‎های ارتباطی در جنوب باریکه اعلام شده است، اما همان‌طوری که در تصاویر زیر مربوط به قبل و بعد از حملات می‎بینید، صهیونیست‌هابسیار فراتر از این عمل کرده‎اند و به بهانه تخریب تونل‌های مقاومت، به بیمارستان‌ها،مدارس و مناطق مسکونی بسیاری حمله کرده اند. شاید مقایسه تصاویر قبل و بعد از این حمله وحشیانه، عمق فاجعه انسانی در غزه را نمایان‌تر کند.

شهر غزه

العطاطرة

بیت لاهیا

بیت حانون

نصیرات

شهر غزه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: