پنج‌شنبه 28 اکتبر 10 | 11:00

بررسی نگرانی‌های مشترک دوجامعه دینی؛ اسلام و مسیحیت

رهبران عالی رتبه مسلمان و مسیحی و همچنین علمای و فعالان بین ادیان طی روزهای اول تا چهارم نوامبر (10 تا 13 آبان)در یک جلسه بحث و بررسی نگرانی های مشترک مسلمانان و مسیحیان با حضور آیت الله تسخیری از ایران در ژنو گردهم جمع می‌شوند.رهبران عالی رتبه مسلمان و مسیحی و همچنین علمای و فعالان بین ادیان طی روزهای اول تا چهارم نوامبر (10 تا 13 آبان)در یک جلسه بحث و بررسی نگرانی های مشترک مسلمانان و مسیحیان با حضور آیت الله تسخیری از ایران در ژنو گردهم جمع می‌شوند.
رهبران مسلمان و مسیحی طی روزهای نخستین ماه نوامبر در مرکز اکیومنیکال ژنو، مقر شورای جهانی کلیساها تشکیل جلسه می‌دهند.

این نشست مشورتی بین‌المللی با عنوان “تحول جوامع : مسلمانان و مسیحیان یک آینده مشترک می‌سازند” به شناسایی نگرانی‌های مشترک هر دو جامعه دینی می‌پردازد و راهبردهایی را برای همکاری میان مسلمانان و مسیحیان از جلمه رویکردهای دینی به اقدام مشترک مسلمانان و مسیحیان ارائه می‌کند.

قرار است در پایان این نشست در روز چهارم نوامبر (13 آبان) طی یک نشست مطبوعاتی بیانیه مشترک رهبران مسلمان و مسیحی شرکت‌کننده در این اجلاس قرائت شود.
سخنرانی افتتاحیه این همایش برعهده شاهزاده قاضی بن محمد بن طلال نماینده ویژه و مشاوره عبدالله دوم پادشاه اردن و اسقف اعظم آندرس وجرید از کلیسای سوئد است.

کشیش دکتر اسلاو فیکسه تویت دبیرکل شورای جهانی کلیساها، دکتر محمد احمد شریف دبیرکل انجمن ندای اسلامی، دکتر عبدالرحمان الزیاد از انجمن جهانی مسلمانان و آیت الله محمد علی تسخیری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از ایران در این همایش شرکت خواهند کرد.
کشیش توماس ویپ رئیس فدراسیون کلیساهای پروتستان سوئیس و شورای ادیان سوئیس و همچنین شیخ یوسف ابراهیم امام مسجد ژنو در این همایش حضور خواهند یافت.

این همایش برپایه ابتکارعملهای پیشین و دستاوردهای سازمانها و شبکه‌های مختلف دینی برگزار می‌شود و یک ابتکار عمل مشترک مسلمان – مسیحی در طرح‌ریزی، سرمایه گذاری و حضور است و از سوی شورای جهانی کلیساها، انجمن جهانی ندای اسلامی و موسسه آل بیت برای تفکر اسلامی و ائتلاف کلمه مشترک برگزار می‌شود.

برگزارکنندگان اعلام کردند: مسلمانان و مسیحیان مسئولیت مشترکی برای ارائه بهترین منابع الهیاتی، معنوی و اخلاقی در جهت خیر مشترک بشریت برعهده دارند.
برگزارکنندگان انتظار دارند که دستاور این نشست ارائه راهکارهای انضمامی برای ساخت یک آینده مشترک و برقراری جوامعی دلسوز و عادل براساس تساوی، احترام متقابل و اصول شهروندی باشد.
دیدار از کلیسای جامع سنت پیر و مرکز اسلامی فرهنگی و مسجد ژنو بخشی از برنامه شرکت‌کنندگان در این همایش است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.