پنج‌شنبه 28 اکتبر 10 | 11:03

افشای زمين‌خواری در شیراز و حمايت تشكل‌های دانشجویی

تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه شيراز طي بيانيه‌اي از اقدام فرماندار اين شهر در افشاي زمين‌خواري در شهر شيراز حمايت كردند.


جامعه اسلامي دانشجويان،‌ مجمع دانشجويان عدالتخواه شيراز، بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي، انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز، ستاد يادواره دانشجويان دانشگاه شيراز، ستاد يادواره دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي و تشكل وصال دانشگاه آزاد شيراز با صدور بيانيه‌اي از اقدام فرماندار اين شهر در افشاي زمين‌خواري در شيراز حمايت كردند كه متن اين بيانيه به شرح ذيل است؛

از خطبه 15نهج البلاغه مولي الموحدين حضرت امير(عليه السلام):در رابطه با برگرداندن املاك بيت المال كه عثمان به ميل خودش به ديگران بخشيده بود
وَ اللّهِ لَوْ وَجَدْتُهُ قَدْ تُزُوِّجَ بِهِ النِّساءُ، وَ مُلِكَ بِهِ الاِْماءُ لَرَدَدْتُهُ. فَاِنَّ فِى الْعَدْلِ سَعَةً، وَ مَنْ ضاقَ عَلَيهِ الْعَدْلُ فَالْجَوْرُ عَلَيهِ اَضْيقُ.

به خدا قسم اگر آن املاك را بيابم به مسلمين بر مى‌گردانم گرچه مهريه زنان شده باشد، يا با آن كنيزها خريده باشند. زيرا گشايش امور با عدالت است، كسى كه عدالت او را در مضيقه اندازد ظلم و ستم مضيقه بيشترى براى او ايجاد مى‌كند.
امروز شيراز آبستن حوادثي است كه قاريان مصحف تاريخ را به ياد تمثيلي از عدالتخواهي مي‌اندازد كه ويژه‌خواري قلدران را در كوفه و حجاز پايان داد.

پس سلام بر مجاهدين راه خدا، راهي كه نام صاحب ذوالفقار بر سر درش نقش بسته و شناسايي مردان كمر بسته بر عدل و داد است.
هماناني كه به شب‌هاي تار در كوچه پس كوچه‌هاي فتنه، به دستگيري و ياري فقير و مسكين و مستكين و دستبندي دزدان بيت المال دست مي‌زنند.
سه سال پيش، در پي پيام آيت‌الله خامنه‌اي دانشجويان عدالتخواه دانشگاه‌هاي شيراز براي بر آوردن لب انتظار ولي امر از ايشان دست در دست يكديگر نهادند و با اهتمام فراوان با ايجاد جرياني مردمي مطالبه عدالت را گفتماني فراگير در سطح شيراز نمودند.

در اين بين طعنه طاعنان و خدعه خائنان و اربابان زر و زور و تزوير باريدن گرفت و انباشته شد تا آنجا كه براي 6 تن از دبيران تشكل‌هاي اسلامي از جمله مجمع دانشجويان عدالتخواه شيراز، بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي، انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز، ستاديادواره دانشجويان دانشگاه شيراز، ستاد يادواره دانشجويان دانشگاه علوم پشكي و تشكل وصال دانشگاه آزاد اسلامي به جرم عدل خواهي و انجام رسالت پيامبران كه لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَينَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ ،قرار بازداشت صادر گرديد و با تبليغات سوء و گسترده فعاليت دانشجويان در نظر عوام ناصحيح به نظر مي‌رسيد و به تفسير شمس تبريزي: “هرگز نبيني در جهان مظلوم‌تر زين عاشقان قولوا لاصحاب الحجي رفقا ارباب الهوي “

در هفته گذشته با خبر شديم كه مسئولان استان فارس اسامي برخي از زمين خواران و مفسدين اقتصادي را اعلام نمودند و با تحقيقاتي مشخص شد كه اين اشخاص همان فعالان پروژه باغ شهر بودند، يكي از پروژه‌هايي كه دانشجويان بر آن سئولاتي را طرح كرده بودند و به موجب آن مطالبات بازداشت شدند.
اين خود نشانگر راستي خط سير جريان عدالتخواهي دانشجويان و بطلان ياوه‌گويي طاعنان دانشجويان خط امام و رهبري مي‌باشد.

تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه شيراز بنا بر اصل لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق بر خود مي‌داند كه از تمامي مسئولين كه در راستاي به فعل رسيدن منويات مقام معظم رهبري و شفاف سازي فضاي اجتماعي شجاعانه به برخورد با متخلفين پر رو اين قانون‌دانان قانون شكن كمر همت بسته‌اند و دل‌هاي زخم خوردگان راه عدالتخواهي را پر سرور گردانيدند سپاس گذاري نمايد و امتداد اين حركت پر ملال را مقتدرانه و پر توان از آنان درخواست نمايد.
تشكل‌هاي دانشجويي دانشگاه شيراز با توجه به اين مهم كه در سنوات گذشته افشاگران و پرچمداران عدالتخواهي به صورت شديد مورد حمله و آزار شبكه اختاپوسي چنبره زده بر بيت‌المال قرار گرفتند از نهادهاي مسئول و به خصوص سازمان بازرسي كل كشور قوه قضائيه و وزارت اطلاعات كه در پيام 8 ماده‌اي مقام معظم رهبري به سران قوا به صورت صريح از آنان نام برده شده خواستار است كه براي تقويت آرامش رواني جامعه وارد عمل شوند و به پشتيباني از جريان ولايي بپردازند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.