یکشنبه 31 آگوست 14 | 10:36

شبکه‌ملی اطلاعات سال‌آینده عملیاتی می‌شود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات از سال آینده وارد فاز عملیاتی می‌شود گفت: خدمات باند پهن تلفن ثابت برای ارائه خدمات به مردم در نیمه دوم سال‌جاری اجرایی می‌شود.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات از سال آینده وارد فاز عملیاتی می‌شود گفت: خدمات باند پهن تلفن ثابت برای ارائه خدمات به مردم در نیمه دوم سال‌جاری اجرایی می‌شود.

علی‌اصغر عمیدیان با اشاره به عملکرد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک سال گذشته اظهار کرد: بر اساس دیدگاه کلی که در دولت، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی وجود دارد تاکنون توجه خاصی به حوزه ارتباطات به عنوان یک زیرساخت اصلی و اساسی در کشور شده است.

وی افزود: آنچه که در گذشته مورد توجه قرار نگرفت تا زیرساخت‌های لازم برای بخش خصوصی فراهم شود و بتواند زمینه خدمت‌گذاری با کیفیت و با قیمت مناسب را به مردم ارائه دهد در دولت یازدهم اجرایی شد و ادامه پیدا کرد.

شبکه ملی اطلاعات مورد تأکید مقام معظم رهبری است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات مورد تأکید مقام معظم رهبری است، افزود: در حال حاضر شبکه‌های مقدماتی لازم برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یکی پس از دیگری در حال راه‌اندازی و زیرساخت‌های موجود نیز فراهم می‌شود.

عمیدیان با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت‌ها و شبکه‌های لازم برای شبکه ملی اطلاعات در حال تکمیل شدن و راه‌اندازی است، گفت: طبق دغدغه فرهنگی یعنی طبق فرهنگ ایران اسلامی که دغدغه مراجع، علما و صاحب نظران است حفظ فرهنگ همراه با توسعه این شبکه‌ها مورد توجه واقع شده و این یکی از دستاوردهای دولت یازدهم است.

وی تأکید کرد: باید شبکه ملی اطلاعات بر اساس تأکیدات صورت گرفته و اصولی که در شورای عالی فضای مجازی به تصویب می رسد در سال آینده وارد فاز عملیاتی شود.

ارائه خدمات باند پهن تلفن ثابت در 6ماه دوم سال‌جاری

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به برنامه‌های وزارت ارتباطات در نیمه دوم سال جاری افزود: در 6ماه دوم سال جاری خدمات باند پهن تلفن ثابت برای ارائه خدمات به مردم راه‌اندازی می‌شود.

عمیدیان تصریح کرد: ارائه خدمات باند پهن برای تلفن‌های ثابت و همراه مقدمه‌ای برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور است.

وی ادامه داد: باتوجه به نیاز و به منظور توسعه خدمات باند پهن، وزارت ارتباطات در دو بخش ثابت و همراه طرح استراتژی راهبردی پهن‌باند را مبتنی بر نیازهای جامعه طراحی کرده و در کمیسیون تنظیم مقررات اصول توسعه آن را به تصویب رسانده که امیدواریم در نیمه دوم سال جاری این خدمات در کشور ارائه شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری هر چه زودتر باید شبکه ملی اطلاعات در کشور برای ارائه خدمات مطلوب و بهتر  به مردم راه‌اندازی شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.