سه‌شنبه 02 سپتامبر 14 | 10:56

خوانندۀ زن انگلیسی داعشی دوآتشه شد

یک خواننده زن انگلیسی از طریق حساب کاربری خود در توییتر، از پیوستن خود به داعش خبر داد و هدف خود را «جدا کردن سر از تن کافران و آویختن آن بر دیوارهای شهر رقه» عنوان کرد.


یک خواننده زن انگلیسی از طریق حساب کاربری خود در توییتر، از پیوستن خود به داعش خبر داد و هدف خود را «جدا کردن سر از تن کافران و آویختن آن بر دیوارهای شهر رقه» عنوان کرد.

خواننده راك ديروز، داعشي دو آتشه امروز

زنی که با نام تشکیلاتی «ام حسین البریتانی» در میان اعضای داعش فعالیت می‌کند، خواننده سابق سبک راک در انگلیس و نام او «سالی جونز» است که پنج سال پیش ناگهان محل زندگی خود را ترک کرد و احتمال می‌رود در‌‌ همان روز‌ها با همسر انگلیسی خود به نام «جنید حسین» که عضو داعش بود آشنا شده باشد.

روزنامه دیلی میل با اعلام این خبر نوشت: بدین ترتیب پس از ماجراهای عاشقانه‌ای که نقل فضاهای مجازی بود «ام حسین» با «جنید حسین» ازدواج کردند و تصمیم گرفتند جداگانه به شهر رقه در سوریه سفر کرده و به تروریست‌های داعشی ملحق شوند.

یک گروه تحقیق موفق شد تعدادی از عکس‌های شخصی «ام حسین» را از حساب کاربری‌اش در تویی‌تر استخراج کند و همسایگان او نیز همگی تایید کردند که عکس‌ها متعلق به همسایه سابق آن‌ها سالی جونز است.

برخی از همسایه‌ها، «سالی» را دارای شخصیتی جنون آمیز توصیف و عده‌ای هم وی را متهم به انجام سحر و جادو کردند.

از وی ویدئویی به دست آمده که به همراه گروه موسیقی‌اش درحال خواندن در یک جشن است و لباس کوتاه سیاه رنگی به تن دارد.

اما تحقیقات درباره «جنید حسین» نشان می‌دهد که وی یک بار توسط پلیس انگلیس به اتهام سرقت فایل‌های مهم از کامپیو‌تر تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس بازداشت شده و تلاش داشته که همین کار را با اطلاعات مهم تعدادی دیگر از مسؤولان بلند پایه انگلیسی انجام دهد.

محققان معتقدند که حضور وی در گروه تروریستی داعش با توجه به توانایی فوق العاده وی در هک کردن اطلاعات، کمک مهمی به آن‌ها خواهد کرد.
هزاران اروپایی تاکنون به گروهک تروریستی داعش درسوریه و عراق پیوسته‌اند که شمار زیادی از آن‌ها به هلاکت رسیده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: