دوشنبه 15 مارس 10 | 22:34

آلمان بهشت نقض حقوق بشر و آزادی های مذهبی

بحران در آلمان به ان جا رسيده كه خودکشی در المان به سالانه 10 هزارنفر و روزنامه 15 نفر رسیده است… اين گزارش مبني بر جمع آوري يك سري از موارد عینی مربوط به اين مسئله و نيز اشاره به گزارش‌هاي رسمي بين‌المللي ( كه اکثرا مورد تایید و استناد خود مسئولین آلمانی هستند) در مورد وقوع فجايع انساني در آلمان مي‌باشد.


نقض حقوق بشر در كشورهاي مدعي حقوق بشر يك بحران جدي است كه مورد كم توجهي قرار گرفته است. آلمان بهشت نقض حقوق بشر در غرب است كه اوج اين مسائل، تبعيض هاي قومي، مذهبي و خشونت هاي سخت و نرم و رسانه اي فضا را در ان به شدت متشنج ساخته است. بحران در آلمان به ان جا رسيده كه خودکشی در المان به سالانه 10 هزارنفر و روزنامه 15 نفر رسیده است. كميسيون حقوقي و قضايي واحد بررسي هاي جنبش عدالتخواه دانشجویی پس از اقدام دولت آلمان در اجبار به اخراج صباح الدين ترك يلماز روحاني مسلمان از فرانكفورت به جرم اعتراض به اسراييل و اعلام همدردي با مردم لبنان اقدام به تهيه مواردي از نقض حقوق بشر در آلمان كرد. جا دارد تشكل هاي دانشجويي، فعالان سياسي و حقوق بشر به موارد اين چنيبني توجه جدي لحاظ كنند. اين گزارش مبني بر جمع آوري يك سري از موارد عینی مربوط به اين مسئله و نيز اشاره به گزارش هاي رسمي بين المللي ( كه اکثرا مورد تایید و استناد خود مسئولین آلمانی هستند) در مورد وقوع فجايع انساني در آلمان مي باشد. با توجه به اقدام صورت گرفته در مورد حجه الاسلام صباح الدين ترك يلماز به نظر مي رسد اگر در همين نقطه اقدام جدي عليه اين فجايع در آلمان صورت نگيرد. شاهد گسترش و تسري آن به سراسر اتحاديه اروپا خواهيم بود.

Germanyالف) نقض حقوق اقلیت های قومی و مذهبی
1- تصویب قوانین تبعیض امیز ضد حقوق اقلیت های مسلمان مانند قانون منع حجاب معلمان در مدارس و دانشگاه ها مصوب 2006 آن هم در شرایطی که اسلام سومین دین آلمان است و 4 میلیون نفر مسلمان در آلمان وجود دارد. در اقدام مشابهی 8 ایالت از 16 ایالت قوانین مشابهی را تصویب کرده اند، گذارندن قانون منع ثبت اسلام در هنگام تولد یا طلاق در 2008و جلوگیری از تحصیل تعدادی از دختران آلمانی به خاطر حجاب نمونه دیگری از نقض ازادی های مذهبی است که حتی خلاف قانون اساسی و قوانین مدنی گذشته المان . فشار تبعيض بر جامعه 4 ميليوني مسلمانان آلمان كار را به جايي رسانده كه جامعه مسلمانان آلمان از مشكلات روحي ورواني ناشي از تبعيض رنج ميبرد
2- اجبار اقلیت ها به پذیرش ارزش های غربی بر خلاف اعلامیه جهانی حقوق بشر و اقداماتي نظير برنامه کمیسیون مهاجرت آلمان برای مجبور کردن مهاجران به امضای تعهدنامه برای پذیرش ارزش های غربی بر خلاف اعلامیه حقوق بشر و تهیه پرسشنامه ای صرفا ضد اسلامی برای از بین بردن دیدگاه های مذهبی مهاجرین در سال 2005 در ایالت Baden-Württemberg بر خلاف اعلامیه جهانی و قوانین مربوط به حقوق بشر
3- برخورد تلعیض امیز در حقوق بشر و فشار و اجبار صباح الدین ترکیلماز امام جماعت مسجد فاطمه الزهرای فرانکفورت به استعفا و ترک شهر به جرم اعتراض علیه تروریزم دولتی اسراییل و اعتراض به کشتار غیر نظامیان در غزه و به جرم تبلیغ دکترین مهدویت به عنوان یک امر بین دینی.
4- وجود حمله های نژادپرستانه بر علیه اقلیت ها در المان که ترور مروه شربینی تنها یکی از آن ها بود. که در این موارد اقدامات لازم از سوی پلیس آلمان صورت نمی گیرد.(مانند عدم جلوگیری پلیس از ترور مروه شربینی و شلیک به همسر وی که قصد دفاع داشت). دولت و رسانه های المان در این مورد در سکوت کامل به سر بردند.
5- عدم وجود فرصت هاي شغلي برابر براي مسلمانان و تبعيض منفي دولت عليه آنان.
6- نقض اصول اسلامي در مدارس آلمان و اجبار اقليت ها نظير اقدام دادگاه شهر مونستر آلمان كه با درخواست مسئولان مدارس آموزش عمومي مبني بر اجباري كردن حضور دانش آموزان دختر مسلمان در کلاس هاي عمومي آموزش شنا موافقت کرد. نيز دادگاهي ديگر كه به معلم مسلمان محجبه حتي اجازه استفاده ازكلاه را نيز نداد
7- تاييد نگراني مسلمانان از تبعيض نژادي درآلمان به وسيله گزارشگرسازمان ملل موگاي . وي بعد از ديدار ده روزه از آلمان اعلام كرد: برلين براي مقابله با نژاد پرستي و تبعيض نژادي بايد كارهاي زياد و اقدامات فوري انجام دهد.
8- تبعيض در مقابل اديان مختلف: مدارس دولتي معلومات حرفه اي را براي فرزندانشان ارائه نمي کنند و در انها کلاس هاي مذهبي نظير کلاس هايي که براي مسيحيان برگزار مي شود نيز ارائه نمي شود. مسلمانان معقتد مخالف شرکت کردن دخترانشان در کلاس هاي مختلط شنا هستند. از انجا که اموزش شنا منحصرا براي دختران در المان وجود ندارد هفت درصد از دختران مسلمان در هيچ کلاس شنايي شرکت نمي کنند.
9- بر اساس گزارش موسسه جامعه باز بسياري از مهاجرين در آلمان زندگي سختي دارند، اما اين موضوع به ويژه درباره زنان محجبه و مشكلات آنها در يافتن شغل مناسب به اوج مي رسد. در برخي از ادارات دولتي آلمان استفاده از روسري و هر نشان مذهبي ديگر براي زنان ممنوع است و اين قانون در بخش خصوصي نيز تسري يافته است. علاوه بر اين مشكلاتي كه در زمينه آموزش وجود دارد از قبيل برخورد معلمان با افراد محجبه و استفاده از غذاي مدرسه نيز مشكل ديگري است كه مسلمانان در آلمان با آن روبرو هستند. ريشه بسياري از مشكلات موجود در قوانين مهاجرت آلمان است كه به افراد مهاجر و حتي كودكان آنها كه در آلمان به دنيا بيايند، گذرنامه آلماني داده نمي شود و همين باعث مي شود كه اين افراد هميشه به صورت بخشي جدا از جامعه آلمان باقي بمانند از اين رو درخواست براي اعطاي هويت آلماني به مهاجرين در اين كشور كه عمده آنها را ترك تباران مسلمان تشكيل مي دهند، همچنان به عنوان چالش مهم بين مهاجران و مقامات آلمان مطرح است. پژوهش صورت گرفته توسط موسسه “اوپن سوسايتي ” وضع برای زن های محجبه در آلمان بدتر است و زنانی که با روسری هستند، در کار خود بیشترین صدمه را از بابت تبعیضات متحمل می شوند. در این مطالعه برخی از زنان مسلمان اظهار کرده اند: پوشیدن روسری مانع از شرکت آنها در همه زمینه های کاری یا گذراندن دوره های کار آموزی می شود. در این بین شاگردان مسلمان نیز از نژاد پرستی در مدارس و رفتار تبعیض آمیز معلمان رنج می برند.
10- اشپيگل از تبعيض عليه مسلمانان مهاجر در آلمان خبر داد نرخ بيكاري مسلمانان تركيه به ويژه در شهرهاي برلين و هامبورگ ، دو برابر ميانگين ملي است ، ‪ ۲۸‬درصد تركهاي جوياي كار با تبعيض مواجهند و با ‪ ۲۳‬درصد آنها در محيط كار بدرفتاري ميشود. شرايط زنان مسلمان محجبه در آلمان بسيار وخيم تر است و علاوه بر تبعيض ، در معرض تحقير و توهين در محل كار خود قرار دارند. طبق قانون آلمان ، اشتغال زنان محجبه در ادارهها و مشاغل دولتي ممنوع است اما، به گفته زنان مسلمان اين كشور، اين قانون به بخش خصوصي نيز تسري يافته است . اشپيگل افزود: مسلمانان آلمان در زمينه تحصيل نيز با مشكلات فراواني مواجهند ، به گونهاي كه معلمان آلماني در چارچوب تصورات و كليشههاي رايج با دانش آموزاني با فرهنگ و مذهب ديگر ، رفتاري توهين آميز دارند. به اعتقاد كارشناسان علوم اجتماعي، جامعه آلمان ميخواهد فاصله خودش را با مهاجران حفظ كند و حتي كودكاني را كه از والدين مهاجر در آلمان متولد مي شوند، شهروند آلمان تلقي نميكند و رفتاري توهين آميز با آنها در پيش مي گيرد.
11- ممانعت دولت آلمان از نماز دانش اموزان مسلمان در مدارس و اجبار به تجديد نظر در حكم دادگاهي كه اجازه نماز به مسلمانان در مدارس را در سال 2009 صادر كرده بود.
12- برخورد تبعيضآميز دولت آلمان با دانشجويان مسلمان، دولت آلمان با دانشجويان مسلماني كه براي ادامه تحصيلات عالي در اين كشور متقاضي اجازه اقامت ميشوند، به عنوان مجرم بالقوه رفتار ميكند.سوالهايي از قبيل “آيا عضو گروه تروريستي هستيد؟”، “آيا ساختن بمب را ميدانيد؟”، “آيا با يكي از گروههاي تروريست اسلامي ارتباط داريد؟” و “آيا تاكنون در عمليات بمبگذاري شركت داشتهايد؟”
13- تبعيض عليه پيروان اديان غيرمسيحي در آلمان بر اساس تحقيق انجام شده در آلمان به سفارش دولت اين كشور، پيروان اديان غيرمسيحي در آلمان با تبعيضهاي زيادي مواجه هستند. برتولدو بودو فلايگ مسوول گروه انجامدهنده اين تحقيق در گفت وگو با خبرنگاران درباره نتايج تحقيق انجام شده افزود: برآورد نتايج بدست آمده از اين تحقيق نشان ميدهد كه اين تبعيض نسبت به پيروان اديان غيرمسيحي عميقا در اين كشور ريشه گرفته است. قوانين جديد موجب كاهش تبعيض نشده است. اين محقق اين تبعيضها را در بين فرزندان مهاجرين در كودكستانها و دبستانها نيز قابل مشاهده عنوان كرد. به گفته وي، به رغم آنكه دولت آلمان در سالهاي اخير قوانين شديدتري برضدتبعيض تصويب كرده، ولي خارجيها همچنان در زندگي روزمره به ويژه در مدارس و محيط كار با اين پديده مواجه هستند. فلايگ گفت: تبعيض در خيلي از رستورانها و فروشگاههاي آلمان نيز عادي شده است. حدود ‪ ۷/۵‬ميليون مهاجر در آلمان زندگي ميكنند كه ‪ ۳/۵‬ميليون نفر آنان را مسلمانان تشكيل ميدهند. بسياري از اوقات مهاجرين از ديد آلمانها مقصر وضعيت بد اقتصادي اين كشور و گسترش بيكاري در آن تلقي ميشوند.
14- پذيرش فشارهاي اقليت هاي تماميت خواه عليه مسلمين نظير لغو کنفرانس اسلام شناسی در مونیخ با اعتراض و فشار یهودیان؛ کنفرانس “تجلی خداوند در اسلام” که قرار بود در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان شهر مونیخ آلمان برگزار شود به بهانه انتقاد شورای مرکزی یهودیان برگزار نشد.
15- عدم ماانعت از اقدامات نژاد پرستانه عليه مسملنان، خرابکاران به قبرستان مسلمانان در آلمان حمله کردندافراد خرابکار به قبرستاني متعلق به مسلمانان در شهر هامبورگ آلمان حمله کردند. دولت آلمان هيچ واكنشي به اين مسئله نشان نداد.
16- برگزاري نشست كنگره ضد اسلام گرايي در لوركوزان آلمان برگزاركنندگان اين كنگره هدف از برگزاري آن را مخالفت با ساخت يك مسجد و اعلام نگراني از گسترش اسلام و اسلامي شدن آلمان عنوان كرده بودند.
17- قانوني كردن جاسوسی منازل مسلمانان آلماني دولت آلمان قصد دارد با تصویب قانون جدید به دفتر مشترک مبارزه با تروريسم اين كشور اجازه دهد تا دوربین هاي مخفي و شنود در منازل مسلمانان این کشور نصب کند. بر اساس این قانون، دولت آلمان قصد جاسوسی علنی در منازل مسلمانان و هرشخصی را که با مسلمانان در ارتباط باشد، دارد و مسلمانان این کشور نیز حق هیچ اعتراضی را ندارند. ارایه این قانون پس از توافق “بریگیته تسیپریس” وزیر دادگستری آلمان با “ولفگانگ شويبله” وزير كشور آلمان اتخاذ شده است. گفتني است، این قانون پس از تصویب در پارلمان آلمان، امکان نصب تجهیزات مخفی، دستگاه شنود و دروبین را در داخل و خارج از منازل مسلمانان به نیروهای امنیتی و پلیس این کشور خواهد داد.
18- آژانس حقوق اساسي سازمان ملل متحد و نتايج آخرين تحقيقات کميته مبارزه با تبعيض نژادي اين سازمان از افزايش نژادپرستي در اروپا خبر مي دهد، به طوري که اين مسئله در آلمان بيشتر به چشم مي خورد و تا ۷۰ درصد افزايش يافته است. متاسفانه در کشوري چند فرهنگي همانند آلمان، نژادهاي مختلفي از جمله مسلمانان و مهاجران آفريقايي با برخورد خصمانه نژادپرست هايي آلماني مواجه مي شوند. در مدارس، کودکان اقليت ها معمولا گوشه گير و منزوي هستند. نظام آموزشي آلمان نيز نسبت به مهاجران سخت گير است و رفتار مناسبي با دانش آموزان اقليت ها ندارد. اين کميته اعلام کرده است وضعيت نژادپرستي در برخي شهر هاي آلمان نظير شهرهاي هس و بادن ورتمبرگ آنقدر زياد است كه کودکان اقليت ها به مدرسه نمي روند. علاوه بر انزواي اقليت ها در آلمان، اعمال خشونت آميز عليه آنها نيز افزايش يافته است. افراط گرايان راستگرا و گروهک هاي بيگانه ستيز حضور پر رنگي در جامعه دارند و دولت آلمان هيچ اقدام جدي برا مبارزه با آنها انجام نمي دهد و اين گروه ها آزادانه به اعمال خشونت آميز خود به خصوص عليه مسلمانان ادامه مي دهند. در واقع نژادپرست هاي آلماني بيشتر ضداسلام گراهاي تندرو هستند. تحقيقيات کميته مذکور نشان داده است كه از سوي ديگر سيستم قضايي آلمان از مکانيزم هاي مناسبي براي مبارزه با نژاد پرستي برخوردار نيست و قاضي ها اختيارات کافي براي محکوميت نژادپرست ها ندارند. کميته مبارزه تبعيض نژادي سازمان ملل متحد در پايان گزارش خود نسبت به بي برنامه بودن دولت آلمان براي مبارزه با تبعيض نژادي انتقاد کرده است، چراكه تحقيقيات نشان مي دهد دولت جديت کافي را براي حل اين معضل اجتماعي ندارد.
19- نقض حقوق اقلیت های قومی و مذهبی مانند توهین و دعوت به اخراج عرب ها و ترک ها از المان از جانب Thilo Sarrazin مدیر مهم بانک مرکزی المان

ب) نقض حقوق زنان
بر اساس گزارش کمیته رفع تبعیض علیه زنان سازمان ملل متحد موارد متعدد نقض این مورد در المان مشاهده شده است، تخریب و تحقیر جایگاه زن (نمایش زن به عنوان یک شی جنسی و محبوس در نقش های اجباری)، تبعیض حرفه ای زنان (افزایش بیکاری طولانی مدت زنان، افزایش تعداد زنان مشغول به کار در مشاغل پاره وقت، کم درامد و کم ارزش، ادامه تبعیض در میزان دستمزد و تفاوت در ارزش و موقعیت شغلی زنان و مردان)، تبعیض علیه زنان مهاجر و اقلیت ها (به ویژه زنان سینتی و رومانیایی و در معرض انواع خشونت های جنسی، قومی، مذهبی و نژادپرستانه، وضعیت اسف بار بهداشت، آموزش و شغل ان ها )، بهره برداری جنسی از زنان و عدم ارائه امار ان به وسیله دولت آلمان، نقایص در حوزه قانون گذاری و اصلاحات مضر برای حقوق زنان دولت فدرال

پ) نقض حقوق کودکان
بر اساس گزارش 2008 کمیته حقوق کودکان سازمان ملل متحد نظیر شرکت گسترده مستقیم و غیر مستقیم کودکان در خشونت ها و مناقشات مسلحانه (به کارگیری درم ناقشات و استخدام کودکان 16-17 ساله در ارتش)، نقض حقوق و مشکلات کودکان مهاجر(زندانی شدن کودکان بدون همراه، عدم امکان برخورداری از قیم کودکان 16 ساله یا بیش تر، منع امکان بازیابی سلامت روانی و جسمانی و جامعه پذیری کودکان به کار گرفته شده در منازعات)، فقدان نیروهای ماهر و آموزش دیده در سرویس های خدماتی کودکان، کم توجهی به اموزش حقوق بشر و صلح به کودکانف منع حق اموزش صلح و حقوق بشر در متون درسی المان

ت) نقض حقوق ملت ایران
1- تامین سلاح های کشتارجمعی میکروبی و شیمیایی برای عراق در جنگ 8 ساله بین ایران و عراق
2- ایفای نقش منافقانه و تبعیض امیز در تعامل با مردم ایران و جلوگیری از دست یابی مردم ایران به انرژی صلح امیز هسته ای و فضا سازی خارج از چهارچوب و خلاف واقع مسئولین آلمان در مورد انرژی صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی
3- دامن زد ن به ایران هراسی با نمایش دروغین نقض حقوق بشر در ایران نظیر سخنرانی توهین آمیر گیدو وستورله وزیر امور خارجه در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران
4- دستگیری و زندان بدون اتهام واضح کاظم دارابی دانشجوی ایرانی در وضعیت غیر انسانی به مدت 15 سال در آلمان
5- دامن زدن به IRANOPHOBIA به وسیله رسانه های المان و مشخصا دویچه وله و دویچوله فارسی كه در بعد از ناتخابات دهم ريسات جمهوري شدت يافت.

ث) نقض حقوق سایر ملت ها و حمایت از تروریسم دولتی
1- نقش المان در تشکیل اسراییل، به رسمیت شناختن اسراییل و پول هایی که در دهه 1950 از جانب المان به صورت داوطلبانه به اسراییل داده شده است و زمینه تروریسم دولتی اسراییل را فراهم اورده است.
2- اجازه دادن به امریکا برای ادم ربایی و رفتارهای غیر قانونی نظیر 390 پرواز غیرقانونی سیا و ادم ربایی او در فضا و خاک آلمان در دوره سوسیال دموکرات ها
3- جلوگیری دولت المان از بررسی جرم علیه رامسفلد و بوش که به وسیله فعالان محلی حقوق بشر به دادگاه های آلمان ارائه شد
4- در قرار دادن مسیرهوایی خود از Termez به افغانستان برای اشغالگران در سال 2008
5- عدم پذیرش پناهجویان نظیر Abd al-Akher Hammad که از دولت مصر و شکنجه های ان با خانواده به آلمان پناهنده شدند.

ج) اقدامات راسیستی حزب انجلا مرکل صدر اعظم آلمان ( CDU)
1- درخواست اخراج از تیم ملی یک بازیکن به خاطر عدم بازی مقابل اسراییل در 2007 به وسیله اعضای شاخه برلین حزب دموکرات مسیحی،
2- Wolfgang Bosbach عضو cduدامن زدن به اسلام هراسی با موضع گیری در مورد مناره ها و دعوت به غیر قانونی اعلام کردن ساخت مناره های مساجد مسلمین
3- مقاله Ronald Pofalla رهبر cduو متهم ساختن اسلام به سازماندهی تروریسم دینی،
4- روزنامه برلينر زيتونگ به نقل از ولف گانگ بوسباچ از اتحاديه دموکرات مسيحي نوشت انتقاد از نتيجه همه پرسي روز يکشنبه که در جريان ان احداث مناره براي مساجد در سوئيس ممنوع شد در واقع اقدامي غيرسازنده است. وي گفت نتيجه اين همه پرسي در واقع نشانگر نگراني از گسترش اسلام در جامعه است و اين تهديد بايد جدي گرفته شود. اين مقام الماني در ادامه تاکيد کرد برگزاري همه پرسي درباره مساجد جديد در المان نه تنها شدني بلکه ضروري است. روزنامه هامبورگر ابندبلت Hamburger Abendblatt نيز به نقل از وي نوشت از نتيجه اين همه پرسي که بيشتر شرکت کنندگان خواستار توقف احداث مناره هاي جديد براي مساجد شدند ، متعجب نشده است. وي گفت من از سالها پيش درباره شکاف بزرگي بين افکار عمومي و مقامات درباره اين موضوع توجه کرده ام و به اين موضوع اشاره کرد که چگونه احداث مساجد بزرگ در المان بويژه در منطقه روهر موجب مخالفت شديد شده است. خبرگزاري فرانسه از برلين گزارش داد ، وي در ادامه اظهارات خود خواستار مذاکرات ازاد و بي پرده درباره همه طرح هاي احداث مساجد و تصويب قانوني در المان براي اطمينان از نظر موافق همه طرفها درباره ان شد.
5- توهین هفته نامه آلمانی هفته نامه دی ولت به اسلام بدون واكنش دولت. دي ولت در مقاله ای با عنوان “دین استفاده از ادکلن را برای زنان حرام کرده است” و به بهانه دفاع از حقوق زنان ترکیه به اهانت به تعالیم اسلام پرداخته و وجود معیارهای اسلامی را مانع عضویت این کشور در اتحادیه اروپا عنوان کرده است.
6- وزير کشور آلمان “وولفگانگ شوئبله” در گزارش ساليانه سرويس اطلاعاتي داخلي آلمان گفت تروريسم اسلامي بزرگترين تهديد است اين گزارش با اشاره به اين که تروريستهاي اسلامگرا، آلمان را به عنوان منطقه اي براي عمليات خود در نظر مي گيرند، تصريح کرد اسلام گرايان به آلمان به عنوان يک کشور حاضر در جنگهاي صليبي و متحد آمريکا و اسراييل، که دو دشمن بزرگ جنگجويان مسلمان تلقي مي شوند، نگاه مي کنند.

چ) نقض ازادی بیان
1- فشار به igmg (Islamischen Gemeinschaft Milli Gorus) به خاطر اعتراض به سیاست های اسلام هراسانه دولت آلمان و دستگاه های امنیتیجلوگیری از فعالیت حدود 100 حزب سیاسی
2- برخوردهای صورت گرفته با ریویزیونیست هایی که نمی خواهند افسانه هولوکاست را به عنوان یک دگم تاریخی راسیستی بپذیرند.

ح) دامن زدن به اسلام هراسی (islamophobia)
1- اعلام وجود 50000سلفی به وسیله افسر امنیتی برلین در کنفرانس خبری در 2005 بر اساس این که حاضر نیستند دختران شان به کلاس های شنای مختلط بروند
2- نهادهای امنیتی آلمان روز چهارشنبه ۳۰ دی حملات تبلیغاتی شدیدی را علیه مساجد و مراکز اسلامی در شهرهای مختلف این کشور به راه انداختند. و ضمن هجوم به چند مسجد و مرکز اسلامی تعدادی از وسایل انتقال اطلاعات و رایانه و نیز کتاب‏های نادر مراکز اسلامی را مصادره کردند
3- اجازه نمايش فيلم هاي با موضع اسلام هراسي نظير نمايش فیلم ضداسلامی به وسيله خانه سینمای آلمان به نام “بله من می خواهم” در سینماهای مناطق”نویا کلن” و “شونابرگ” . این فیلم به طور غیرمستقیم از حجاب انتقاد می کند و آشکارا نسل دوم از مسلمانان را به روی گردانی از عادات و تقالید اسلامی تحریک می کند.
4- ميزان تبليغات اسلام هراسانه در تلويويزيون دولتي آلمان به حدي است كه مادر قاتل الشربيني در گفتوگو با بيلدگفت تلويزيون باعث نفرت پسرم از اسلام شد! هم چنين در سال 2009 يك نمازخانه مسلمانان درشهرآلن آلمان دچار اتش سوزي عمدي شد نئو نازي ها به چند مسلمان در آلمان حمله كردند.
5- ايجاد مركز شستشوي مغزي مسلمانان در آلمان . به گزارش ايرنا، در اين مركز قرار است پيروان اديان ديگر كه به دين اسلام گرويدهاند و يا مسلمانان مقيم و مهاجرالاصل كه ازنگاه دولت برلين افراطي و ياخطرناك تشخيص داده ميشوند ،به ميانه روي مورد تائيد دولت آلمان تشويق شوند
6- اجازه انتشار كتب ضد اسلامي و ضد شیعیبه عنوان نمونه در آخرين كتاب با کتمان حقایق و وارونه جلوه دادن واقعیات،خوارج و شیعه درطول تاریخ به عنوان دو حزب با اشتراکات فراوان نشان داده شده و هر دو به عنوان احزاب سیاسی همیشه مخالف در صدر اسلام جلوه داده شوند.
7- تبديل آلمان به پايگاه هميشگي براي برگزاري کنفرانس هاي ضد اسلامی در اروپا، تنها پس از گذشت ۹ ماه از برگزاری آخرین کنفرانس ضد اسلامی در آلمان، یکی از سازمان های افراطی راست گرا در این کشور نشست مشابهی را در روز ۲۹ می (جمعه ۸ خرداد) در شهر کلن برگزاركرد. تعداد زیادی از نیروهای پلیس برای رویارویی با تظاهرکنندگان در برابر مقر برگزاری همایش ضد اسلامی موسوم به “خطر گسترش پدیده اسلام” مستقر شده بودند. دومين همايش «مقابله با اسلامیشدن» در شهر كلن برگزار شد. كنگرهي pro koln از سوي راديكالهاي راست گروه موسوم به pro koln ترتيب داده شدكه در مخالفت با سياست “گسترش اسلام در اروپا” و ساخت مساجد بزرگ تشكيل شده بود. سازمان راست‏های افراطی آلمان با مجوز دولت به صورت متناوب در مخالفت با فعالیت‏های مسلمانان کنفرانسی ضد اسلامی برگزارمي كنند. گفتني است دولت آلمان ۵۰۰ تن را كه به به برگزاري کنگره ضد اسلام در کلن اعتراض كرده بودند، بازداشت كرد.
8- هشدار مقامات المان درباره خطر اسلامگرايي در اين کشور وزير امور داخلي ايالت باوارياي المان نيز با ابراز نگراني از روند روز افزون گرايش به اسلام در ميان مردم المان، اين مسئله را نگران کننده دانست.
9- خشونت نرم علیه مسلمین مانند دعوت به منع حجاب در مدارس از جانب Thilo Sarrazin عضو کمیسیون بانک مرکزی المان

خ) ارتكاب جنايات جنگي
1- جنایات مرتکب شده در افغانستان به همراه تصاویر منتشر شده در مورد اقدامات شنیع و ضد انسانی 6 سرباز آلمانی در افغانستان با مرده ها و نیز بحث های موجود در مورد معرف به ابوغریب آلمانی

  1. ناشناس
    16 مارس 2014

    المان جزو چند کشور ازاد.مرفه و رعایت حقوق بشر است.لطفا با غرض مطلب چاپ نکنید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.