سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۳ | ۲۳:۱۴

زمان نهایی حل اختلالات تلفن همراه

معاون وزیر ارتباطات دوره انجام تست‌های آزمایشی اپراتورها برای ورود به نسل۳ را دارای مدتی حدود یک تا یک ماه و نیم دانست و خاطرنشان کرد: تا زمانی که شاخص‌های فنی احصا نشده باشند پروانه نسل۳ صادر نخواهد شد.


تلفن همراهمعاون وزیر ارتباطات دوره انجام تست‌های آزمایشی اپراتورها برای ورود به نسل۳ را دارای مدتی حدود یک تا یک ماه و نیم دانست و خاطرنشان کرد: تا زمانی که شاخص‌های فنی احصا نشده باشند پروانه نسل۳ صادر نخواهد شد.
علی‌اصغر عمیدیان امروز در حاشیه هفتمین سمپوزیوم مخابرات در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره زمان رفع اختلالات همراه اول اظهار کرد: برای ورود اپراتورها به نسلهای بالاتر ارتباطی لازم است دوره‌ای یک تا یک ماه و نیم به طور آزمایشی به فعالیت پرداخته شود تا در این مدت شاخص‌های مورد نظر فنی احصا شود که با احصای این شاخص‌ها مشکلات و اختلالات برطرف خواهد شد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات با تاکید بر این که اختلالات اخیر به دلیل تغییرات نرم افزاری و سخت افزاری در شبکه اپراتورها رخ می دهد اظهار کرد: تا زمانی که شاخص‌های فنی مورد نظر از سوی اپراتورها احصا نشود امکان صدور پروانه نسل۳ وجود ندارد و پس از تامین این شاخص‌ها به دنبال صدور پروانه اپراتورها می‌توانند به ارائه این خدمات به طور عمومی بپردازند.

عمیدیان در عین حال یادآور شد: همراه اول در حال گذراندن دوره ارائه آزمایشی خدمات نسل ۳ است و به طور همزمان رگولاتوری نیز در استانهایی که تحت آزمایش قرار دارند پارامترهای فنی را تست و ارزیابی می‌کند.

وی در عین حال عنوان کرد: به طور معمول حدود یک تا یک و نیم ماه زمان می‌برد تا شاخص‌های فنی به حد استاندارد و مطلوب برسد که در اپراتور دوم نیز دوره آزمایشی حدود سه هفته یا یک ماه به طول انجامید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: